Benimle dalga geçiyorlar çok üzülüyorum :(

Ben pek konuşmayan biriyim ama başkalarının içinde... ailemle yakın arkadaşlarımın yanında gayet rahatımdır. Sınıfta konuşmuyorum diye benle dalga geçiyorlar öğretmenler bile benle dalga geçiyor çok üzülüyorum bazen ölmeyi bile istiyorum napmalıyım? :((((

1|0
12|13

En İyi Erkek Görüşü

• arkadaşım. ne olursunuz bu tür yazılar yazmayın. kendimi öldüreceğim falan gibi. ya hayat bu kadar ucuz mu Allah aşkına? birilerinin cevabını veremiyor olman, birilerinin (ne amaçla yaptıklarını bilmiyorum) senle dalga geçtiğini düşünmen seni hayattan koparır mı? önünde dünya güzeli bir yaşam var. iyisiyle kötüsüyle bir yaşamın ortaklarıyız nihayetinde.

kelebek etkisini bilirsiniz sanırım. bu dünyada olan en ufak bir hareketin dünyanın diğer ucunda hissedileceğini öngörür. senin hiçbir eksiğin yok. senin eksiğin olduğunu düşünen insanlar kendi eksikliklerinin farkına varamayan ahmaklardır. gönlünü ferah tut. sen iyi ve güzel düşün. dalga geçenler içinse; yapabiliyorsan zekice cevaplar ver ama az cevap ver. kendini asla kimseden üstün veya alçak görme çünkü Allah her kulunu aynı değerde yaratmıştır.

Alçalmak ve yükselmek sana kalmış. sen alçalanlarla bir mi olmak bir mi tutulmak istersin yoksa belirlediğin bir hedefe önüne çıkan engeller doğrultusunda yürümeye devam etmek mi?

Hayat seçimlerden ibarettir. çok sevdiğim bir cümle var. "hayat ölüme giden yolda sadece bir düşten ibarettir." boşver canım arkadaşım üzme kendini. kim yapar kendi yapar kendi kendine yapar... güzelliklere ulaşmak için çamurlu ve zorlu yollardan geçmek gerekir. seni hor görmediklerini düşünüyorsan sen de onlara katıl. sen de dalga geç. kısa sürede emin ol yaşadıklarından eser kalmayacak veya takma sana söylenenleri.

Benimle dalga geçtikleri de olur, herkes gibi. Ben de dalga geçerim kendimle :) böylece üzerime gelmek fırsatını bulamazlar... savmış olursun üzerinden onları :) dilerim yardımcı olmuşumdur ...

1|2
    0|1
    • Çok zor bir durumda olduğunu kabul ediyorum. Ancak insan çok önemli çok değerli bir varlıktır. Ne zaman ne yapacağı belli olmaz. Sen de bir insansın içindeki cevheri ortaya çıkarmanın tam zamanıdır. Ölmeden önce bak şunu yap. Seninle dalga geçenlerin karşısına geç. "Hiçbiriniz umurumda değilsiniz istediğiniz kadar dalga geçin moralimi bozamayacaksınız buna izin vermeyeceğim de" bak o zaman sen deki değişime inanıyorum ki özgüvenin tavan yapacak. Diğerleri ne derse desinler karşılarında çok güçlü bir kişiyi görecekleri için ağızlarını kapatıp senden özür dileyecekler. Bunun evde defalarca provasını yap. Annene prova yap kendini evde alıştır ve git uygula Hayat üzülmeye değmez inan bana ve inan kendine

• 1gün

Asla pea etme onlar senden üstün değil kimse kimseden üstün değil sende insan sin onlarda ama bazen onlar kendi insanligini kullamiyorlar okadar tak ma kafana bende ayniyim uzun surecek tabi gecmesi ama diren direnen herzaman kazanır unutma !

Erkekler Ne Diyor 12

• Nasıl dalga geçiyorlar ki? Bu anlattığın o kadar kötü bir problem değil. Hele hele ölmeyi isteyecek kadar hiç değil. En kötüsü "sessiz güzel" diyorlardır herhalde :)

1|0
    0|0
    • yok abi güzel bişey değil insanı deli eden bişey.

• Aslında bence öğretmenler dalga geçmiyor, aksine seni teşvik etmeye çalışıyor. Okuldakilere ilkokul çocuklarından beter diyorsun ya. Öğretmenler de bu beter kişilerin çok konuşması yerine senin gibi, çocukluk yapmayan birisini konuşması için gaza getirmeye çalışıyorlar bence. Hiç üzme kendini. Ortada sorun yok. İstersen o öğretmenlerinle görüş "hocam dalga geçmeyin kötü hissediyorum" de, bak görürsün dediğimi söyleyeceklerdir.

• Soruyu gizli sormuşsun, ismini yazdığın yorumunu sildim :))))

• sen dalga geçiyor sanıyorsundur onlar seni konuşturup eğlendirmeye çalışıyorlardır nede olsa arkadaşların ve öğretmenin kendini sıkma ortam içinde rahat ol onlar senle dalga geçiyorsa sende cevabı yapıştır

3|0
    0|0
  • Bilirim.. Nasıl bir şey olduğunu gayet iyi bilirim..

Sadece şunu yap ve bu sessiz kızın nasıl bir psikopat olduğunu göster. Ortam iyice ciddi ciddi gerilsin.. O yüzlerindeki alaycı ifade, yerini şaşkınlıktan pörtlemiş hale bıraksın..

Kimse bir daha yapamaz..

3|1
    0|0
  • hiç kendini boşa üzme seninle dalga geçenler kendine saygısı olmayan insanlardır emin ol utangaç biri olabilirsin emin ol bu çok iyidir aslında başka kızlar gibi şımarık olmaktan daha iyidir..hiç kendini üzme ve takma gül geç herkese kendine yakışanı yapar

1|0
    0|0
  • konusman icin degilde bu kadar basit bir sey icin olmeyi dusundugunden psikologa git sen bir tedavi ol... her sey bitti buna takmissin, ailen arkadaslarin okulun var... anlasildi bu durumun rahat batmasi sendromu

1|0
    1|0
  • Benlede dalga geçiyorlardı. Eğer fırsat verirsem hala geçerler. Eice katılıyorum ve sana tavsiyem saçmalamaktan bir süre uzak dur milletin tavrı değişecektir

0|0
    0|0
  • Morelinin düzelmesi için ne yap biliyonmu
    1) Seninle dalga geçenle sende onla dalga geç
    2) Sinirin halen geçmediyse bir güzel söv
    3) Bir yetişkine söle (piskolok )
    4) Bir süre sakinleşmeye çalış ve okulun kafeteryasına (veya kantinine) git ve arkadşlarınla sıcak bir şeyler iç.
    5) Asla bu deiklerimi unutma ve uygula dediklerimi özgüvenle yaparsan enim ol sana bulaşmaya devam etsede sen kimseyi umursamıycan
    6) Kendi kendine konuşarak kendini sakinleştir
    7) Asla Ölümü Aklından Düşürme Veren ALLAH günü gelince o canı almasını bilir.

0|0
    0|0
  • utandığın veya sıkıldığın için mi konuşmuyosun?

1|0
    0|0
    • utandığım için

• aslında pekte milletin ne dediğine kafana takmıcaksın. aklına geleni söylüceksin saçma sapan gelen şeyler halbuki hiçte öyle değil. o kadar gereksiz insanların konuştuğu şeylerin yanında senin konuşacakların daha önemli. eğer kendi kendinize aşamayacağınızı düşünüyorsanız. bir uzman yardımıyla sosyal fobinizden kurtulabilirsiniz

• biraz özgüven edinmen lazım. ara ara derse katıl. sonra bir süre sonra adamdan saymazlar seni iletişim çok önemlidir. hee bizim sınıftada var bazı gevezeler boş konuşanlara uyuz oluyorum. ağır olacaksın yerinde konuşacaksın.

1|0
    0|0
    • ben zaten yerimde konuşan biriyim. dalga geçtiklerinde cevap veriyorum onlara hoca bana sus kızım diyor onlara hiçbişey. sonra çok konuşuyosun deyip yerimi deyiştiriyor.

• :D bence sorun sende değil sınıfta :))

• salla ya milleti ne takıyon millet senden çok mu iyi takıl kafana göre ayrıca hata yaparım diye de korkma yavaş yavaş...hata yapmadan kimse zafere ulaşamaz ;)

0|0
    0|0
  • psikologa gidebilirsin.

0|0
    0|0
  • boşver uzak dur onlardan

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• Çok yakın böyle bir arkadaşım var senin gibi öğretmenlerin dalga geçmiyorlar eminim ki senin sessiz oluşun onların hoşuna gidiyordur bir sürü gevezelik yapanların arasında senin yerin daha değerlidir kendimden biliyorum lisede ben çok konuşurdum derslerde ve kaynatırdım resmen sene sonu geldiğinde ya da veli toplantılarında hep hakkımda kötü söylerdiler ve derslerimde 52 de kalsam 55 yapmazdılar ama o sessiz olanlara yapardılar hatta üzerine not bile verirdiler.

Sınıfta sessiz kalman arkadaşların tarafından farklı bile yorumlanır bazen biri gelir havalı,kasıntı bizimle konuşma tenezzülünde bulunmuyor bizimle arkadaş olmayı istemiyor vs.. gibi söylemlerde olmuyor değil.

Öncelikle kendine güvenmelisin bence..

Mesela sıra arkadaşınla muhabbetini arttırmakla başla sonra onun arkadaşlarıyla sonra onların arkadaşlarıyla derken bir bakacaksın kimseden utanmıyorsun diğer yakın arkadaşlarınla nasıl konuşuyorsan onlarla da öyle konuşuyorsun.

Umarım yararlı olur sizin yaşlarınızdaki insanlar birbirlerini rencide etmekten malesef hiç çekinmiyorlar bu durum seni eminim çok üzüyordur.

0|0
    0|0
    • sıra arkadaşımla konuşuyoruz zaten önümdekilerle arkamdakilerle yandakiyle yundakiyle konuşuyorum.hani biri bişey dediğinde bana cevap veririm.hani bazıları kendileriyle konuşmuyorum diyede konuşmuyosun hiç diyolar ben ona sıkılıyorum.konuştumu görmüyolar konuşmayınca suç oluyor.

• hem öğretmenler gerçkten dalga geçiyor bzm sınıfta bi tane daha sessiz biri vr erkek o. ikimizle de geçiyor kadın öğretmen.zaten öyle şeyler diyoki öğretmen olan öğretmn o lafları söylemez

• Karar verdim bu tarz soruları soran "gizli kullanıcı" ise o kullanıcı gerçekte yok. Nasıl yani derseniz bu sorular "ortam çok boş kalıyor" düşüncesi ile ortaya atılan sorularmış gibi geliyor! Çünkü bana okumaktan bıkkınlık geldi!Bir de bana "sormak için soruyor" diyorsunuz... Yazık...

1|0
    2|1
    • ben burda sorunumu paylaşıyorum.

laf olsun diye sorun üretip soru sormuyorum.

• Teori bu sadece üzerinize neden alınıyorsunuz?! Gerçeksiniz ve bunu bir tek siz biliyorsunuz bu da hepimize yeter!

• seni çok iyi anlıyorum. benim de başıma geldi. bir kişi kafayı takmış ve ona seninle konuşmak istemiyorum, yanıma gelme dememe rağmen hergün yanıma gelip bana birşeyler anlatıyordu. o andaki sinirimi anlatamam. daha doğrusu ona laf yetiştirememek, dedikleri altında ezilmem sinirime dokunuyordu. sende konuş diyebilirsiniz fakat öyle bir hale geliyorsunuz ki aklınızdan bir şey geçmez oluyor o anlarda stresten. onun sayesinde sosyal fobimde arttı daha çok içime kapandım. insanın üzerine gelen insanlar ne yaptıklarının farkında bile değiller. ölmek istemen muhtemelen bu olayın yol açtığı bunalımdan kaynaklı. ne yapmalısın hiç bir fikrim yok. ben onu çekmiştim ve hazırlık bitince kurtulmuştum. onlara bu tür davranışlarından rahatsız olduğunu söylesen bile işe yaramama ihtimali var. psikiyatra gidebilirsin. ilaçlar rahatlatır. ama psikoloğa da gitmen gerek. eğer sen çaba sarfetmezsen ilaçların bir faydası olmaz. ben konuşmak istemediğim için psikoloğa gitmeyip kendi kendime çözmeye çalışıyorum. bir de kendine çok yüklenme.

0|0
    0|0
    • sen atlatabildin mi bu durumu ? psikolog psikiyatrist onlarla uğraşmak istemiyorum.

• kontrolümü kaybedince psikiyatra gittim. kullandığım ilacı bir ay sonra bırakacağım. ilaç beni eski halime döndürdü. herşey yolunda olmasa da artık düşünebiliyor ve kararlarımı alabiliyorum. ama halen birçok kişiye göre sessizim. ama hep böyleydim, bu yüzden alışığım. bu durumu sorunlaştırmamaya dikkat ediyorum.

• Sizin gibi boş konuşacağıma asil olduğum için konuşmuş olmak için konuşmuyorum tarzı sözler söyle.Kimseni kimsenin yapısını eleştirmeye hakkı yok.Onların laflarını onlara kapak yaparsan senle uğraşmaktan vazgebilirler...

1|0
    0|0
  • Farkli olmanin bedelleri vardir.Bunu kabullenim avantajli taraflarini kullanabilirsin. Baskalari icin kendi canina kiymanin sana ne faydasi olacak?

1|0
    0|0
  • Benimde suskunluk donemlerim olur. O zaman güçsüz oldugumu düşünüp saldırıya geciyorlar "arkadaslarım" . Az ve uz konusarakta agızlarının payını verebilirsin. sıkma canını sende :)..

1|0
    0|0
  • herkesin yanında konuşmak zorunda değilsin ki ,senin böyle bir zorunluluğun yok onlar kendi k.çlarına dönüp alay etsinler :@

1|0
    0|0
  • böyle sey ıcın olmek ıstemen cok acayıp geldı bana...rahat ol heryerde ozguvenını korktugun yapamadıgın seylerın ustune gıdersen kazanırsın...baskasının senınle dalga gecmesını onlemen ıcın dalga gecdıklerı seyın ustune gıtmelısın...

0|1
    0|0
  • umursamam bunları ya..demekki kafana uymuyor o insanlar. dışarda arkadaşım var benim de onlar bana yetiyorlar de.

0|0
    0|0
    • böyle hiçkimseyi takmamak istiyorum ama elimde değil:(

• Amaaaannn, takılma. Bana ne kadar şey söylüyorlar biliyor musun sen? Allah'ım bir bela var başımda, olmaz olsun. Hayat bu kadar ucuz değil. Sana verilen ruhu, bedeni böyle bi' çırpıda silip atamazsın. Hem bana söyledikleri öyle basitten şeyler de değil hani. Biraz ters bir insan konumuna gir onlar karşısında. Hadlerini, sınırlarını bilmelerini sağla.

0|0
    0|0
  • Bence sinifa bir gun gelirken agla herkez yanina gelecektir o zaman neyden rahatsiz oldugunuda onlara anlat bidaha yapmasinlar diye sen uzulme ama sonucta tas kalpli degildirler ya anlayacaktir onlar seni

0|0
    0|0
  • üzülmeye değmez

0|0
    0|0
Yükleniyor...