Spora yeni başlamak?

arkadaşlar ben bugün spora başladım sürekli oturuyorum ve bu durum beni rahatsız etmeye basladı yaz tatilinde sürekli pc basındayım ve kilo alıyorum hep yazın.. ben de spora basladım fakt bugün 1. günüm ve yarım saatte ter içinde kaldım, tıkandım devam etmek istedim ama kendimi zorlamadım. sizce bugünlük yeter mi? yoksa akşam da bir yarım saat yapayımmı? ya da kesintisiz 1 saat mi yapmam lazım ağlamak üzereyim çok zormuş spor denen şey

0|1
2|6

En İyi Erkek Görüşü

• İlk günden fazla zorlama ilk hafta böyle geçsin zaten bikaç gün boyunca şiddetli ağrı çekeceksin. Haftaya sağlam yap.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Yeter vücudunu hemen yorma alışkın değil çünkü ve ağırlık filan kaldırma hemen vücudun alışana kadar ağrır ama geçer iyi çalışmalar

0|0
    0|0
    • günde yarım saat iyimidir şimdilik

• İyidir tıkandığın anda bırak hafif esnemeler yapabilirsin bitirirken , vücudun biraz alıştıktan sonra tempon değişir

Erkekler Ne Diyor 5

• Alışırsın. Ağrın olunca vazgeçme. Üstüne git ısın ağrılar spor yaparken geçecek daha çok alışırsın.

0|0
    0|0
    • şimdi devam ediyimmi ağrı yok ama nefesim tıkndı

• Nefese falan lafım yok. Mesela 2 gün oldu, akşama spora gideceksin ama bacağında ağrı var. Nefesin yerinde. Ağrıyı dert etme, spora git ve ısıt bacaklarını. Ağrım var diye beklersen 1 hafta geçmez, ısıtıp spora devam et ağrı falan kalmaz. Beslenmene dikkat et.

• daha ilk günden kendini zorlayıp hepten spordan nefret etme, önemli olan hemen çok yapmak değil, devamlılık, sabretmelisin.. şimdilik yorma o kadar kendini

0|0
    0|0
  • Yeni başladığın için. bikaçgüne alışırsın

0|0
    0|0
  • 1 saat yap duzenli

0|0
    0|0
  • 45 dk aralıksız yürü üstüne spor

0|0
    0|0
    • bir 20 dk yürüdüm sonra spor hareketleri yaptm. ama zordu. s

Kızlar Ne Diyor 1

• Ne kullanıyorsun tam olarak aletler mi yürüyüş mü ya da hareketler mi?

0|0
    0|0
    • ilk bir yürüyüş yaptım 1 km filan sonra hareketler yaptım jumping jacks squat, şınav yarım mekik ve ağırlıklı yaptım bunları squat ı filan

• Hangi spor türünü kullanırsan kullan fark etmez daima ilken ilk 1 hafta kendini fazla zorlamamak olmalı
      30 dakika yapman gerekeni 1 saat yaparsan sonun da sen bıkarsın ve ağrılarına dayanamayıp bırakırsın
      O yüzden ufak ufak başla fazla zorlama ve ilk 1 hafta ter ve ağrın olacak bırakmazsan devam edersen vucudun alışacak ama kendini zorlamamanı özellikle öneriyorum

Yükleniyor...