Basketbol ve basketbolcular hakkında ne düşünüyorsunuz?

Türkiye'de futbol kadar popüler olmasa da son zamanlarda popüleritesi giderek artıyor. Siz ne düşünüyorsunuz? Basketbol hakkında neler biliyorsunuz? Tuttuğunuz bir basketbol takımı var mı?

0|1
3|20

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Son yıllarda basketbol bana daha çok heyecan vermeye başladı. Öyle ki sabaha karşı oynanan NBA finallerini izlemeye çalıştım.

Klüp düzeyinde belki de en başarılı olduğumuz branşlardan biri. Zira Efes Pilsen ve Galatasaray ile eski adıyla Koraç Kupası, yeni adıyla Eurocup'u kazanmayı başardık. Yine bu kupalar ile futboldaki şampiyonlar ligine denk gelen Euroleague'de defalarca final four sevinci yaşadık. Daha geçen sene Fenerbahçe son saniyede kupayı kaçırmıştı.

Avrupanın üst düzey oyuncuları ve hocaları klüp takımlarımızı tercih ediyorlar. Obradoviç gibi bir duayen CSKA'nın teklifini reddedip Türkiyede kalmayı yeğleyebiliyor.

Bu sene takımlar ciddi yatırım ve transferler yaptı. Fenerbahçe yıldızlarını takımda tutmakla en büyük transferi yapmış oldu. Doğuş Grubunun himayesindeki Daçka, önemli isimler transfer etmekle birlikte, son 1,5 senedir NBA şampiyonu Cleveland'ı çalıştıran David Platt'i takımın getirerek geçen seneye oranla daha güçlü hale geldi. Yine Anadolu Efes, Laboral gibi mütevazi bir takıma final four oynatan Perasoviç'i transfer etti. Galatasaray Eurocup'u kazandığı mütevazi kadrosunu daha da güçlendirdi. Dolayısıyla gerek Euroleague'in gerek ligin geçen seneye oranla daha keyifli ve heyecanlı geçeceğini umuyorum.

Son bir cümle de basketbol oyuncuları için eklemek istiyorum. Futbolculara göre daha eğitimli ve kültürlüler.

1|1
    0|0
    • Bir yoruma ne kadar katılabilirsem o kadar katıldım. Hele ki son cümlesine, helal olsun!

• EİG için teşekkür ederim.

• Rica ederim 😂

Kızlar Ne Diyor 2

Erkekler Ne Diyor 19

• Basketboldaki heyecan diğer sporlara gore daha fazla. Saniyede çok şey değişebiliyor. Nba ve eurologin üst turları seyir zevki yüksek

0|1
    0|0
  • basketbolda çok yol aldık aslında, bugun bir çok lisede büyük basketbol sahaları var, ta okuldan başlatma hedefleniyor basketbol sevgisi, entellektüel anlamdada basketbol konuşabilecek ciddi de bir basketbol sever kitlemizde var işin açıkcası, bugun bayan basketbolunda ve erkek basketbolunda avrupada üst sıralarda liglerimiz. Bu desteklendikçede dahada artacak. Bu sene euroleagu de 4 takımla temsil ediliyoruz ve en az 2 si son 8 e kalabilecek kapasitede takımlar. bu gelişmeler çok güzel gelişmeler :D takım olarak Fenerbahçe ve Efes Pilseni tutuyorum, NBA de ise LA Lakers :D

0|0
    0|0
    • Siz LA Lakers'ı bense Cleveland Cavaliers'ı destekliyorum. İşte bu sporun en iyi yanı takımlar ne olursa olsun insanların birbirine saygılarının hep sonsuz olması. Amerika'yı beğenmeyen ülkemin spor anlayışıyla karşılaştırdığımızda... Ya da boşver. Vazgeçtim. 😂

• Tuhaf durumdur ki türkiye futbolda ta 30 larda basketbolda 11. filan.. Basketbolu geliştirse ülke olarak çok daha iyi yerlere gelir bence... Basketbolun tadına ve hazzına varabilmek lazımdır.. Sen tek başına geçip pota altına saatlerce boş boş sallarsan tabii sıkılırsın

0|1
    0|0
    • Ben basketboldan asla sıkılmam ki. Her gün en az 6 kişi oluyoruz ve maç yapıyoruz gece geç saatlere kadar

• Basketbol saygıdır. Futbola bak bir de. Hele ki Türkiye'de 1.70 boyunda cüce adamlar her maç kavga ediyorlar

• Basketbolun taraftarı aşkla sahaya gelip, tebrik ederek sahadan uzaklaşır.. Futbolun holiganı döner bıçağıyla sahaya gelip, otobüsü molotoflayarak uzaklaşır..

• iyi bir spor dalı

0|1
    0|0
  • fenerbahçe çıtayı yükseltti ve popülerlik bu takım sayesinde arttı daha çok. teşekkürler fenerbahçe :)

0|1
    0|0
    • Haklısın. Özellikle OKC maçından sonra Amerika'da da tanındı

• Kesinlikle FB Türkiye'nin en iyisi

• olay en iyi olmak değil orda kalabilmek ve Fenerbahçe bunu çok iyi yapıyor :)

• Yorucu bir spor dalı.

0|1
    0|0
  • Los Angeles Lakers.

0|1
    0|0
  • Fenerbahçe ama futbolu daha çok severim

0|1
    0|0
  • güzel bir spor ama sureklı yaparsan cok faydasını görursun

0|1
    0|0
  • milli maçları kaçırmam ama normal maçları izleyemiyorum maalesef

0|1
    0|0
  • Ben 1.86 boyundayim MMA dovuscusuyum ama bir cok basketbolculardan uzunum 😄👍

0|1
    0|0
    • NBA basketçilerinin yanında cüce kaldığın kesin ama bir çok Türk erkeğinden daha uzunsun. Hatta benden bile uzunsun. Ama sorun şu ki benim boyum hala uzuyor

• 29 yaşında diye biliyorum.

• asla futbol kadar zevkli olmadı olmayacak. FUTBOL <3

0|0
    0|1
  • fenerbahce her daım takıpteyım

0|1
    0|0
  • bir delik var 10 tane adam bir delige gol atmaya calısıyor bence cok sacma bişe :D

0|1
    0|0
    • Peki 22 tane cücenin bir topu 90 dakika boyunca kaleye sokamamasına ne diyorsun?

• Ben celtics ciyim re-building e gittik bakalım ne zaman gelecez

0|1
    0|0
  • mıamı heat - la Lakers-los Angeles

0|0
    0|1
  • hiç bir şey

0|0
    0|1
  • Paranın a. koyuyolar nba de türk basketbolu zevk vermiyo bana golden state favorimdir

0|0
    0|1
  • Ben basketbol oynuyorum türkiyede futboldan daha az sevildiğini düşünmüyorum ama izlemesi sıkıcı gelebiliyor nba'e göre oynaması o rekabet falan çok heyecanlı oluyor o son saniye sayıları üçlükleri bitiriyor insanı

0|0
    0|0
Yükleniyor...