Erkeklerin oje sürmesini nasıl karşılarsınız?

Araştırmalara göre; tırnaklarını ilk boyayanlar erkeklerdir.Kadınların tırnaklarını boyaması,erkeklerden 2400 yıl sonra ve Çin'de başlamıştır.

Günümüz dünyasında da birçok erkek yıldız tırnaklarını boyuyor.Örn; Seal,Jared Leto,Adam Lambert,Christiano Ronaldo,Johnny Depp,Zac Efron,David Beckham ve diğerleri.

Peki siz erkeklerin oje sürmesini nasıl karşılıyorsunuz?

• Hoş karşılarım.
    15% (7)6% (2)12% (9)Oy Ver
  • Doğru bulmam çünkü günümüz dünyasındaki kadının objesidir.
    57% (26)61% (19)58% (45)Oy Ver
  • Benim için fark etmez.
    13% (6)19% (6)16% (12)Oy Ver
  • Benim fikrime göre; ............................
    15% (7)14% (4)14% (11)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
37|20

En İyi Kız Görüşü

• Seviyorsan ve kendine yakıştırıyorsan kimsenin yargılamaya hakkı yoktur.Günümüz toplumu çoğu şeyde olduğu gibi bunu da anlamaya bilir bazı durumlar da özellikle de kişisel zevk ve tercihler de insan bazen bencil olup kendi isteklerini düşünmeli. :)

7|2
    4|2

Kızlar Ne Diyor 36

• Çok farklı bence, hoş..

1|1
    1|1
  • Bence toplumun ne düşündüğüne fazla takılmamak lazım. Eğer yakışıyorsa neden olmasın? Hem herkesin kendi doğruları vardır. Bazılarına göre küpe erkeklerin takmaması gereken bir şeydir mesela. Bazılarına göre oje erkek dediğine yakışmaz bazılarına göre sakıncası yoktur.

Ama bence, bazı erkeklere (belli bir tarzı olan o erkekler hani) koyu renkli ojeler, gri ve siyah örneğin, gayet yakışıyor (bkz: Adam Lambert en büyük örneği bence, ha birde Akatsuki üyeleri var, anime karakterleri bile olsalar =D Itachi'de bile oje var neticede. )

Göze hitap ediyorsa, göze batmıyorsa sorun değil. Örneğin Adam Lambert'a siyah oje çok çok yakışıyor ama birde Ali Atay'ın oje sürdüğünü düşünelim... Şahsen benim hayal gücüm almadı, baya alakasız olduğundan Ali Atay diyeyim dedim ^^

0|0
    0|0
  • erkeklerin tırnaklarını boyaması köle efendi ayrımından kaynaklanır.günümüzde bu sistem yok.

0|0
    2|1
  • Yok artık.. Bırakın oje bize kalsın, lütfen yani. Küpe tamam kolye tamam hatta göz kalemi filan ama oje kalsın bari.

1|1
    1|2
  • erkek oje sürermi yaa

iyice abarttılar artık

2|1
    2|1
  • Hoş karşılamıyorum.

1|1
    1|1
  • bence hoş olmaz insanlar farklı karşılar bazıları seve bilirde ama hiç hoş karşılanmaz

0|2
    2|0
  • asyalılarda cok var o dediğin. bizde tuhaf karsılanıyor ama illa yapmak istiyorsan yap gitsin. bir kere geliyoruz. insanlar bir bakar, iki bakar, üçüncüde gözleri alıştığı için ses etmezler.

0|2
    1|0
  • ben surmesi taraftari olmam ancak saygi duyarim

0|2
    3|0
  • İğrenççç...Sürmesinler mümkünse

1|0
    1|1
  • hos karsilarim.Yakisiyorsa sursun tabi.Hatta siyah oje suren erkek bena cekici gelir

1|1
    0|0
  • ben beğenmiyorum hatta iğrenç bana göre

1|1
    1|1
  • şimdi baktım resimlerine hoş değil kadınsı bir hava katmış

0|1
    2|1
  • Tırnaklarını uzatıp french yapsınlar birde..

0|0
    2|1
  • bn pek hoşlanmam ama çok da dert etmem sanırım.

1|0
    2|0
  • yalnızca siyah renk güzel durur

0|1
    2|0
  • Siyah dışında bir renk sürmesini hoş bulmuyorum ben.

0|1
    0|0
  • B: Doğru bulmam çünkü günümüz dünyasındaki kadının objesidir.

0|0
    1|1
  • Erkeksi değil, hoşlanmam garipserim ve hatta gülerim hemde çok:)

1|0
    1|1

0|0
    0|1

0|0
    0|1

0|0
    0|1
  • İğrençç bir durum

0|0
    1|1
  • Bence hos degil ama adam olsun johnny olsun bisey diyemem onlarin kendine has tarzlari var. Digerlerin de garip oluyor bence kûpe gibi önce yadirganck sonra kabullenilecek

0|1
    3|0
  • Elleri güzelse sürsün dudakları guzelse hafif parlatıcı olabilir ya da göz makyajı cok hafif Bulgaristanlı Azisin şimdiki halini beğeniyorum bakımlı erkekler her zaman iyidir kremler suren mis kokan :))

0|0
    2|0
  • yakışan sürsün tabi (: şöyle bir şey canlandı gözümde; uzun saçlı, gözlerini, tırnaklarını siyaha boyamış bir adam tarz olur :p

ama her erkeğe yakışmaz yani buda bir gerçek (:

0|0
    1|0
  • erkek arkadaşıma oje alırdımm :D ya da aynı ojeyi sürerdik falan filan.(ama bir dakika benim erkek arkadaşım yok ki :( )

1|0
    2|0
  • Bnce hos degil ama sürenlere saygılıyım herkesin kendi kararı.

0|0
    0|0
  • ama olmas ki ya daha geçen demiştim kardeşiminkileri taaa zamanında boyamıştım şimdi moda olmuş akımı ben başlatmışım aslında walla harcanıyom yazık bana

0|0
    2|0
  • Ben pek yakistirmiyorum

0|0
    2|0
  • Kızlar Devam
    6

Erkekler Ne Diyor 20

• Uzun tırnaklı kırmızı ojeli bir erkek hayal ettimde kocaman kıllı ellere nasıl yakıştırayım bilemedim. Kadın objesi olduğu için değil külahta dondurmaya ketçap dökülmesi kadar itici bir durum bana göre.

1|0
    1|1
  • Oje için bişey diyemem eger tarzi varsa süren bir kişinin hoş görürüm fakat atın biseyine kelebek konmus gibi durursa alay edilir.. insan kendisine yakışanı yapmalı eğer yakisiyorsa karışmam :)

1|1
    1|0
    • Keşke her erkek senin gibi 'geniş' düşünebilse...

• Saglik açısından da surulebilir tirnaklari ince olanlar sürüyor. . Bu kadar abartilmamali.. ben surmuyorumda ne bilim açık görüşlü olmak lazım yil olmuş 2013 :)

• Kendi üzerimde denemem, deneyeni de asla yargılamam..

0|1
    1|0
  • yumuşakçalar familyasından onlar

1|0
    1|1
  • zevk meselesi saygı duymak gerekir bence...

0|1
    0|0
  • erkek adam oje sürmez .bunun başka bir açıklaması yok .

0|0
    1|1
  • çok saçma oje kıza özgü bir şeyy

1|0
    1|1
  • Benim için fark etmez.

0|1
    1|0
  • yakışmıyor bence

1|0
    1|1
  • i*nelik varsa ruhunda yapar canım kim ne karışır :)

0|0
    1|1
  • Kadına has bir objedir oje. Erkeklere bir erkek olarak hiç yakıştırmam.

0|0
    1|1
  • Kimsenin kimsenin tarzına karışmaya hakkı yok , ama merak ettigim Kadınlardanmı hoşlanıyorsun 2 cinstenmi cunku gunumuzde kadınlar kullanıyor yaygın olsa neyse

0|0
    1|0
    • Eşcinselim ama benim bunu sormamdaki asıl neden; günümüzde her oje süren erkeğin illa eşcinsel olması anlamına gelmediğini belirtmek istememdi.

• Eşcinsel bir gösterge olarak tanımlıyorum ve doğru bulmuyorum. İğrenç bir durum bana göre.

1|0
    2|0
    • İğrenç olan şey senin önyargıların... Ojenin eşcinsellikle hiçbir alakası yoktur ki örnekte verdiğim isimlere bir bak ta öyle konuş burada.. Dikkatini çekerim ki; Seal,Keidi Klum'un eski kocası,Johnny Depp heteroseksüel,keza Jared Leto ve diğerleri de.

• Bilinmeyen22 siz sakal cücük bıyık birakinca bisey denilmio kızlıgınızı bilin sizde saçların yarisiniz subay trasi yarisini barış Manço gibi birakionuz bütün gozenekleriniz piercing dolu , erkek gomlegi giymeler, kravat takmalar, fotr sapka takmalar, geyikli taytlara girmiyorum zaten,.. hersey 10numara sanki bide insanlari İğrenç kelimesiyle yargilamayin. O zaman siz igrenc oldugunuzu gosterirsiniz. Saygi duymak zorundasiniz sevmesenizde.

• Kimsenin sizi eleştirmesine katlanamayarak eleştiri özgürlüğünü engellemeye çalışan bir zihniyet kendine giyim kuşam özgürlüğü istiyor çok ilginç :)) Saygı istiyorsan önce sen saygı duymalısın. Daha fazla konuşmaya gerek yok sanıyorum.

• biz o kabileden değiliz. (: erkek küpe mi takar oje mi sürer. lütfen

1|0
    1|0
    • Sen git kendi cahil kabilende yaşa o halde..

• (: sen parmaklarına oje sürüyor, dudaklarına parlatıcı ekliyorsun diye benim ne sucum var? iqnein tekisin işte sürüyorsan bu kadar basit.

• kına yaksak olmazmı :D

0|0
    1|0
  • bi o eksikti tahminen 100 yıl sonra erkek neslı tükencek kadınlarda azgınlıktan kudurcak :)

0|0
    1|0
  • en iyi ihtimalle black metalci olduğunu düşünürüm

0|0
    1|0
  • Christiano Ronaldo kim :D

0|0
    1|1
  • French yakismaz bana.

1|0
    1|0
  • erkekte p*rno yıldızı gibi olur:)