Spor yapınca vücut yağ yakmaya ilk nerden başlar?

Arkadaşlar 10-15 kilo vermem gerek. 2 haftadır günde 40 dakika pilates yapıyorum, ilk başlarda kaslarda hamlık ağrısı vardı fakat 3-4 gün sonra tamamen geçti, komik gelebilir ama ağrı olmayınca işe yaramıyormuş gibi hissediyorum. Sizce 40 dakikayı zaman geçtikçe arttırmalı mıyım? İkinci sorumda ağırlık kaldırmak kilo vermeye yardımcı olur mu? Yani vücut kas yapmak için önce var olan yağı mı yakar, yağ yakmaya ilk nereden başlar? Anlatabildiğimi umuyorum :)

0|0
2|22

En İyi Erkek Görüşü

• Ağırlıklarla az kilo çok tekrar girersen çalıştığın bölgenin yağını yakarsın. Definasyon döneminde prof sporcular az kilo çok tekrar yapıp aldığı kiloları, yağları verir ve eskisinden çok daha iyi bir görüntüye kavusurlar. Ben spora ilk başladığımda örnek veriyorum göğüs çalışıyorsam tişörtün göğüs kısmı sırılsıklam olurdu bel bölgesi calisiyosam oralar sırılsıklam olurdu. Terlemek yağ yakmak demek değil ama çalıştığın bölgenin özellikle cok terlemesi ise yaradığını gösterir. Yağ yakmak istiyorsan dediğim gibi yap kas kütlesi istiyosan kaldirabilecegin ağırlıkta 8-10 tekrar gir ya da güç kazanmak istiyorsan riske gir ve nerdeyse kaldıramıycağın ağırlıkta en fazla 3 tekrar gir

1|0
    0|0
    • Saati dolsun kesinlikle eig :) Aslında kilo vermekten ziyade vücudumun bazı bölgelerinin sıkılaşmaya ihtiyacı var. Mesela şu an en çok taktığım üst kol. Dumbell kaldırırsam incelir değil mi? Kaslı görünüm istemiyorum hoş zaten bayanlarda çok zor diyorlar ama 2 hafta oldu ağırlık kaldırmaya başlıyalı, kolumu sıkınca resmen kas çıkıyor :D

• Bayanlarda kas yapmak dediğin gibi erkeklere göre çok daha zor oluyor kas kütlesi ve erkeklik hormonlariyla ilgili bisey bu o yüzden vücut yapabilen bayanlarıda ayrıca tebrik etmek lazım 😃 Tek bölge çalışırsan vücuduna bencillik etmiş olursun örneğin düzenli ön kol yani biceps çalışırsan kısa bir sürede farkı görürsün ama biceps düzelince diğer bölgelerin gözüne kötü görünmeye başlar sonra başka bir yer çalışırsın düzeltirsin başka bir bölgeni sevmezsin ilk başlarda bende öyleydim göğüsteki yağları eritsem yeter diyerek başladım omuz kası yapiyim kanat yapiyim bicepsim olsun falan derken Şu an nereye gittiğimi bende bilmiyorum hedefim sürekli yükseliyo yani karar senin tabi ama bence komple tüm bölgeni çalıştır biceps antrenmanlarında fazladan 1-2 hareket fazla yapıp istediğin sonuca kolayca gelirsin ayrıca squat hareketinide tavsiye ederim sadece bacak kalça vücuduna komple yeni bir görünüm katar 😃

• Şu an nasıl gaza getirdin anlatamam, cevabı yazar yazmaz spora koşucam hahah :D Umarım ben de nereye gittiğimi bilemeyecek aşamaya bir an önce gelebilirim :D Şaka bir yana cevabın ve verdiğin doğru bilgiler için çok teşekkürler, bugün spora yazıldım oradaki hocaya da sordum aynı şeyleri söyledi. Tekrardan teşekkür ettim^^

Erkekler Ne Diyor 21

• kusura bakma ama plates gerçekten vakit kaybı vucudunun her bölgesini zorlayacak şekilde çalışman gerekiyor yağ yakman için plates sıkılaştırmaya yarar ya da formunu korumak içindir. cardio yap bölgesel ağırlıklı çalış daha faydalı olur birde beslenme programı ayarlaman gerek

1|0
    0|0
  • 45 dakikalık yoğun bir spor yeterlidir her vücud farklıdır koldan da başlayabilir bacaktan da ama genelde en son karın çevresi verilir

1|0
    0|0
  • Fitnese başladığın ilk hafta okadar ağrıması normal ben 1. Gün yataktan kalkamiyodum herkesde böyle istersen son ordakilere diğer günler kendini çok zorlama hep 40 daka yap 1 ay çok kolay geldiğinde 60 dakikaya çıkartırsın.

1|0
    0|0
  • Nereyi calıştırırsan ordan

1|0
    0|0
  • Vücut yağ yakmaya üst ve alttan başlar ortaya doğru yakar. En son göbek bölgesini yakar.

1|0
    0|0
  • Vücudun herhangi bölgesinden yakabilir anatomi ye bağlı biraz. Yağı koşarak yaparak yakarsın ayrıca Hergün 3 km idealdir :)

1|0
    0|0
  • Bu yaptigin spora bagli... Ama genelde en cok yaglanma nerdeyse ordan incelmeye baslarsin.

1|0
    0|0
  • genetik olarak ilk nerden vermeye yatkınsan

1|0
    0|0
  • Her gün 2 dakika şeklinde arttır. Ve 15-15-10 şeklinde veya 20-20 şeklinde yap. Ayrıca en çok ağrıyan , zorlanan yerlerin daha önce gelişir. 😊

1|0
    0|0
  • Yağ yakmak istiyorsan bol bol su içip, bol bol koşu yapacaksın. Ağırlık falan onlar ise yaramaz.

1|0
    0|0
    • Evet su içmek çok önemli kesinlikle :)

• vücut heryerden eşit yakar :)

1|0
    0|0
  • heryerden belli bir yer yok

1|0
    0|0
  • Kişiden kişiye ve sporu Nasıl yaptığına göre değişir ama en zoru göbektir

1|0
    0|0
  • Kişiden kişiye değişir işini bilen bir hocayla görüşmen gerek

1|0
    0|0
  • Kişiden kişiye değişir

1|0
    0|0
  • Kalça

1|0
    0|0
  • Üst göbek ve kol

1|0
    0|0
  • Ekmeği bırak, su iç ve yürüyüş yap. Öğünlerde meyve sebze ye.

1|0
    0|0
  • Gobekten

1|0
    0|0
  • Hiit yap

0|0
    0|0
  • Ne kadar kilo verdin 2 haftada?

0|0
    0|0
    • 3 kilo, şu an 7 kilo versem yeter aslında öbür türlüsü çok zayıf olurum benim istediğim o değil

• Metabolizman yavaşmı çalışıyor? Yemene içmene dikkat ediyor musun?

• Yok metabolizmam normal. Normal boy-kilo oranına göre 12 kilo vermem gerekiyor ama vücudumdaki kas oranı fazla olduğundan kilomu göstermiyor (muşum) :p bugün gittim spor salonuna 2 ayda halledicez dediler ay nasıl mutluyum :D

Kızlar Ne Diyor 2

• 1-fazla zorlama kendini
    2-olur
    3-genelde karın ama bünyeye göre degişir

1|0
    0|0
  • her yerden eşit şekilde

1|0
    0|0
Yükleniyor...