Aldığımız ürünlerin kilo değerini neye göre hesaplarız?

Arkadaşlar spora başladım daha önce kalori bakımından yiyecek içeçeklerime dikkat ediyordum cok bir sonuç alamadım bugün bir antrenör abim dedim kalori enerjidir günlük enerjinden az alırsan gücden düşersin sağlıksız kilo verirsin dedi banada mantıklı geldi yiyeceğin ürünlerin şeker ve yağ değerlerine bak ona göre seçim yap kaloriyi yine geçmemeye dikkat et ama asla eksik kalmasın dedi. Bu doğru mudur?

0|0
2|3

En İyi Kız Görüşü

• Ya doğru tabi de, çok yoğun ve sıkı bir spor programın yoksa o arkadaşın dediği çok zor. Herkes böyle başlıyor işe, aman sağlıksız vermeyelim diye, ama herkes sonunda kalori saymaya başlıyor az yiyor. Çevremde çok kişi denedi bu dediğini, çok uzun sürede az kilo verebildiler, ben de aynı şekilde. Sağlıktan yanaysan yap tabi, ama salonda çok vakit geçiremem diyorsan, zamanın da azsa boğazı da kısman gerekiyor biraz başka çaren yok. Uzun süre fitnessla uğraşmış arkadaşlar gelip sövecek şimdi ama ben de gördüğümü söylüyorum, sizin dediğinize bir lafım yok.

0|0
    0|0
    • Valla zaten bir sabah kahvaltısı bir akşam yemeği yiyorum işte çalışıyorum sürekli bir ağırlık kaldırıyorum yürüyorum. Çok yorulmasam bazı günler sporda yapıyorum iş sonu.

• Yani bence sağlıklı ye, ama her türlü eskisine göre az ye biraz. İhtiyacın kadar yani, tıka basa dolana kadar değil. Yiyeceklerden de mesela atıyorum süt içeceksin, her markanın kalorisi farklı, bak ve en düşük olanını almaya çalış. Yine yersin, ama daha ölçülü ve bilinçli yersin.

En İyi Erkek Görüşü

• Doğrudur. Bende Spor hocasıyım Enerji vücut için önemlidir. Sağlıklı ve Doğru hareketlerle istediğin sonucu ulaşırsın. Bu iş beslenme işidir sana hedefin için Bol Şans sorun olursa mesaj kısmından atabilirsin.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Ben günlük 1000-1200 kaloriyi gecmemeye gayret ediyorum bence kalori doğru çünkü yüksek olan gıdalar hakikaten kilo yapıyor

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• pek bir bilgim yo

0|0
    0|0
  • Fatsecret indir ordan kontrol el hassas tartı al bir de

0|0
    0|0
Yükleniyor...