Spor yapmakla ile özgüven arasında bir bağ var mı sizce?

Arkadaslar ben pek öyle spor yapan biri değilim şimdi baktım ki genç yaşta hemen yoruluyorum kambur durmaya başladım ve bir spor salonuna yazılma karar verdim söyle biraz düşününce öyle çok da özgüvenli olmadığımı daha pasif biri oldugumu gördüm bunun sporla daha basririlmasi mümkün mu sizin bu konudaki görüşleriniz nedir? Yani insan kendini beğenince özgüveni yerine gelir mi?

0|0
6|15

En İyi Erkek Görüşü

• Tabiyki var.. Spor insanı dinç tutar enerjik yapar.. O pasifliği üzernden atar güvenin gelir.. Kamburluk için özel teknikler var.. Sert zemine (halı gibi) , ya da düz duvara sırtın acıyana kadar dik durmalısın. O kamburluk gitmesi şart.

0|0
    0|0
    • Yüksek yastıkları yatıyordum genetik de var biraz onu nasıl duzeltilirim ilerlemeden bilmiyorum akapuntur ise yarar mı bir bilginiz var mi

• Çok çok teşekkür ederim onerileriniz için bunu uygulayacağım hemen

• Önemli değil ne demek yeterki sen iyileş

En İyi Kız Görüşü

• Spor yapan kişi hızlı veya yavaş zaman içerisnde geliştiğini görür, bu zamanın geçmesini beklerken sabırlı olmayı öğrenir, bu gelişmelerin sonucunda yaptığı spor dalında belli bir başarıya ulaşır, başarıya ulaşan insan bunun tadını alır ve daha fazlasını ister, istemekle kalmaz ve istediğini alabileceğini de keşfeder. Ve özgüven doğar. Hatta çoktan artmaya başlamıştır fakat kendini daha fazla gösterir. Beden eğitimi hocamız bizi derse başlamadan önce belli hızlarda koştururdu. Sonra nabzımızı ölçtürürdü. Birkaç kişi hariç hep 120 den fazla çıkardı. Böylece spor yapmadığımız ortaya çıkardı. Çünkü kalbimiz bir sporcuya oranla aynı işi yapmak için daha fazla efor harcıyor. Böyle de rezil hissederdik kendimizi. Ama şu an spor yapıyor muyum? Hayır. Yapacak mıyım? İki üç ay içerisinde evet. 😄

0|0
    0|0
    • Woooow hemen kendimi toparlamam gerekir özenle yazdığın için teşekkür ederim yani tam ozguvensiz değilim zaten ben ogretmenlik yapıyorum ister istemez bir izguveniniz olmasi lazim ama Şu an zor bir zaman geçiriyorum ve kendimi çok tükenmiş hissediyorum ozguvenimin düştüğünü aslında demek ki o kadar da yok olduğunu gördüm kendimi toplamak için spor yapmak iyi gelir mi diye düşündüm

Erkekler Ne Diyor 14

• Bazıları atletik vücuda sahip olunca özgüven kazanırlar

0|0
    0|0
    • Olabilir erkek arkadaşım olmak üzere olan bir adam vardı boyu 192 adam böyle kas yığını idi yürürken herkes bana bakıyor ben çok yakisikliyim diye dolaniyordu

• pek alakasi yok pilot olursan ozguvenin daha yuksek olur

0|0
    0|0
  • Elbette.

0|0
    0|0
  • bir şeyleri başarınca ya da vücudun gelişince psikolojik olarak özgven kazanırsın.

0|0
    0|0
  • tabiki var

0|0
    0|0
  • Denize giremezdim spor sayesinde vücut iyi olunca alıştım :D

0|0
    0|0
  • Faydası olur

0|0
    0|0
  • Kesinlikle etkili

0|0
    0|0
  • Var tabi

0|0
    0|0
  • Spor yaptiginda alakasiz bir özgüven geliyo ya da olmasi gereken o kim bilir

0|0
    0|0
  • Özgüvenin yoksa hiçbirşey yapamassın.

0|0
    0|0
  • özgüven = spor spor= özgüven

0|0
    0|0

2 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 5

• Elbette kendini beğenirse özgüveninde de yükselme olacaktır. Kendine güvenen kişi de hayatın her zorluğuna karşı yılmadan mücadele eden bir karaktere sahiptir.

0|0
    0|0
  • Spor yaparsam belki özgüvenim fazlalaşır ama özgüvenimi tamamiyle spora bağlayamam saçma olur.

0|0
    0|0
  • Kesinlike begenir. Bence ozguven ve dis gorunus dogru orantili

0|0
    0|0
  • Var var

0|0
    0|0
    • Biraz açıklayabilir misin

• Yürüyüş çok yapsan

• Aslında fitness yapayım zaten koşu bandinda hızlı tempo yürüsem nasıl olur ki

• Kendi kendini beğenince gelir özgüven

0|0
    0|0
Yükleniyor...