En çaresiz anlarınızda ne yaparsınız?

en çaresiz anlarınızda hayat bağınızı nasıl sağlam tutarsınız?

1|0
21|24

En İyi Kız Görüşü

• Oldurmeyen sey seni dahada guclendirir derim. Daha guclu olmaya calisirim. Yasamaktan korktugum asla olmasin dedigim seyler var elbet. Mesela ailemi kaybetmeyi istemem asla. Fakat onu bile yasiyacam bir gun. O yuzden her turlu aciyi pismanligi yalnizligi caresizligi yasamaya calisiyorum. Yasayim ve ustesinden gelmeyi ogreneyimki daha guclu olayim hayatta! Simdiden ailemden baska kimsenin kalbimi kiramicagini ogrendim mesela. Kirila kirila ogrendim bunuda. Eger kirilmasaydim bunu ogrenemezdim. Bunu farkettigimden beridir daha gucluyum. Kirilmiyorum daha ne olsun? Biri beni ezmeye kalktimi verebilecegim en iyi karsiligi vermeye calisiyorum asla sinmemeye calisiyorum. Sonra artik verecegim cevap kalmasa bile yenilsem bile uzulmuyorum. Ben ogreniyorum cunku. Guclu olmak yavas yavas ogrenilir. Boylece her yasadigim bana sadece mutluluk veriyor. Caresiz kaldigimda bunlari hatirlatiyorum kendime ve toparlan kizim diyorum. Hayatta daha neler gelicek basina su an yasadigin sadece seni daha guclu yaptigi icin sana verilen bir lutuf. Ya hic bir sey yasamamis ve zayif olsaydin? Daha hic bir kotulugun ustesinden gelememis ve yasamanin ne demek oldugunu bilmeseydin? Sana guveniyorum kizim bununda ustesinden gelebilecegini goster kanitla kendini! Diyorum :)

2|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 20

• Hiç o kadar çaresiz olmadım.Olsam da bir şey yapamam.Eğer bir şeyler yapabiliyorsam, o kadar da çaresiz bir an olmadığını anlarım..

0|0
    0|0
  • Öldükten sonra daha büyük bir zorlukla karşılaşmamak için bana verilen ömrü yaşamak zorundayım.

0|0
    0|0
  • hangi konuda kendimi çaresiz hissettiğime göre değişir bu durum (:

örnek : bir gün pc mi düşürdüm dondu kaldı bir daha çalışmayacak sandım çok üzülmüştüm o an yapıcak hiç bir şey yoktu kendimi çok çaresiz hissediyordum üzüntüden ağlayamıyordum bile sonra oturdum yüksek sesle müzik dinlemeye başladım 5 dk sonra keyiften gülüyordum müzik keyfimin sonunda pc kendine geldi (:

başka bir günde fotoğraf makinemi düşürüp kırdım :(((( (profesyonel makine bu arada daha 3. ayını doldurmadan oluyor bu hadise) ilk gece bildiğiniz depresyondaydım o şak diye yere çakılma sesi her an kulağımdaydı nasıl üzüldüm nasıl üzüldüm bilemezsiniz 3 gün boyunca hep uyudum ( sanırım ateşim de çıkmıştı :p )

bazen de sınavlar da başarısız olunca kendimi çok çaresiz hissediyorum ama o uzun sürmüyor bir çay demleyip hemen kendime gelebiliyorum (:

0|0
    0|0
  • bol bol zırlarım, bıktırırım arkadaşlarımı valla. sonra da dua ederim derim ki: " Allahım beni kaderime razı kıl ki; Tehir ettiğini acelesini, acele ettiğinin tehirini istemiyim senden derim Allah'a tevekkül ederim.

(tehir etmek: Ertelemek)

0|0
    0|0
  • Gerçeği söylemek gerekirse ben oturup ağlıyorum abi

Çaresiz olduğum anlarda öyle " ben güçlüyüm" triplerine giremiyorum

0|0
    0|0
  • aglarim uzulurum baska ne yapabilirim ki?

0|1
    0|0
  • Allah'a sığınırım.

1|1
    0|0
  • ağlarım :)

0|0
    0|0
  • Allah'a sığınırım sıkıntıyı verende odur alanda. Beni en iyi o kurtarır.. Hiç bir zaman çaresiz kaldığımda beni yanlız bırakmadı.

0|0
    0|0
  • çok sinirlendigimde çok üzüldügümde şuanki gibi mesela hüngür hüngür aglıyor olsam bile gülmeye çalısıt malum olayı atlatmak için başka şeylerle mesgul olur hayatla baglarımı koparmam :D

0|0
    0|0
  • Benden daha kötü durumdakileri düşünerek

1|0
    0|0
  • annemin dizleri..

0|0
    0|0
  • ağlamak çare değil boşuna ağlamam:D

0|0
    0|0
  • susarım guler gecmıs gıbı yaparım ama ıcım cımde curur

0|0
    0|0
  • Dua okurum ..

0|0
    0|0
  • genelde hep yanlızlığıma çekilirim

0|0
    0|0
  • utanç verici biliyorum ama elimde değil.kendime zarar veririm

0|0
    0|0
  • namaz kılıyorum

1|1
    0|0
  • hedeflerim için kuvvetli olmam gerektiğini düşünürüm. kendimi gazlarım.

1|0
    0|0
  • Dua ederim

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 24

• Dua ederim .

1|2
    0|0
  • ağlarım sonra uyku bastırıyor zaten. uyanıncada çaresizlik biraz daha azalmış oluyor sonra tekrar bindirince çaresizlik tekrar ağlayıp tekrar uyurum ehh işte 1 yıllık bir süre sonra bayaaa azaldı diyebilirim uygula bak çok iyi

0|1
    0|0
  • 0|1
    0|0
  • Susarak...

0|1
    0|0
  • ileriyi düşünerek daha önce çaresiz hissettiğim anların sonrası nasıl düzeldiyse birşekilde ileride aynısının ınancıyla acı surecınde hayal kurarak dındığınde gercekcı cozumlerle..

0|1
    0|0
  • olmadı bir fifa atar mutluluklar dileriz

0|1
    0|0
  • dua edip bana dayânma sabri vermesi icin allaha siginirim

0|1
    0|0
  • kaderden kaçılmaz,g.te giren şemsiye açılmaz derim genelde...

0|1
    0|0
  • Allah'a sınırsız merhametini benim üzerimden esirgememesni dilerim.

0|1
    0|0
  • İnsan çaresiz kalmaz..

0|1
    0|0
  • çare aramaya başlarım ;)

0|1
    0|0
  • sevdiklerimi ararım

0|1
    0|0
  • Çal keke çal derim kendime gelirim. Olmadı şarkı söylerim sesimin durumumdan daha kötü oldugunu anlayinca herşey yoluna girer :D

0|0
    0|0
  • teşlaşlanırım ve en yakınımdakine saçma sapan davranırım ya da çok önemli bir durum değilse fark edilene kadar susarım keyfime bakarım :)

0|0
    0|0
  • hayatı %97 sallamam %3'ünde de hayat planı yaparım

0|0
    0|0
  • oldum yerde kitlenirim bakıslarım donar kalır ertesi gün sakalalrım bıyıkalrım kızıllasır

0|0
    0|0
  • bi sigara yakarak :) sonra en doğru çıkış yolunu düşünürüm

0|0
    0|0
  • dibe vururum artık o saatte

0|0
    0|0
  • 3 kulhu 1 elham

0|0
    0|1
  • Kendimle dertleşip,''Güçlü ol ve yılma!'' diye söz vererek.

0|0
    0|0
  • önce kapsamlı bir düşünürüm sonra çaresizlikten kurtulmak için ne yapılması gerekiyorsa onu ;)

0|0
    0|0
  • elimi kalbimin üzerine koyar 15 sn bekler herşey yolunda derim derin nefes alır devam ederim

0|0
    0|0
  • resenmee arkadaşa katılıyorum benım en çaresız anım 4 tane pitbull bırden kovalamıştı ölüceğimi düşünmüştüm ama hiç arkama bakmadan koştum koşarken çok hırslıydım ve şimdik koşu yarışlarına hazırlanıyorum :) 400 mt 40 sn yarışına katılcam inş bişiyler olur :)

0|0
    0|0
  • Bir kitap okuyup bir şiir okuyup hayatta güzel şeylerin olduğunu daima bilmek isterim.En çaresiz insan imtihanı da en ağır insandır.Firavun'un başı bile ağrımazmış.Fazla derinine inmeden fazla kafayı bozmadan açıp peygamberlerin hayatlarını okumanı isterim.Bazen boşvermek lazım.En çaresiz an ne olabilir ölümden başka.Sevdiklerinle bir ömür mutlu geçin.Budur yani.Dünyanın kanunu bu.50 60 sene sana verileni tamamlayıp göçüp gidiyorsun.

0|1
    0|0
Yükleniyor...