Mahallemde basketbol sahası olsun istiyorum. Neler yapabilirim (Lütfen üşenmeden okuyun) ?

Merhaba arkadaşlar. Başlıktan da anlayabileceğiniz üzere mahallemde bir basketbol sahası istiyorum. Aslına bakarsanız basketbolu pek sevmezdim ancak son zamanlarda basketbola aşırı yeteneğim olduğunu keşfettim ve dolayısıyla arkadaşlarımla basketbol oynayabileceğim bir yer olsun istiyorum ama ne yazık ki ülkemizde basketbol daha yeni yeni popüler hale geliyor ve futbol daha popüler olduğundan 2. planda kalıyor hep. Aranızda bazılarınız büyük spor salonlarının basketbol sahalarına gitmemi önerebilir ama zaten gidiyorum. Sorunum şu ki bu salonlar belirli saatlere kadar açık ve cidden pahalılar. Sadece basketbol oynamak için fazla bir ücret oluyor. Mesela İzmir'de yaşayan bir arkadaşım sahilde 4 tane saha (8 pota) olduğunu ve herkesin tek potada oynadığını bu şekilde çok verimli olduğunu söyledi. Ancak benim mahallemde 1 tane park var ve bu parkın sahası olmasına rağmen pota bakımsız ve yamuk, sahanın telleri kopuk hatta yok gibi ve sabahları futbol-köpek sahiplerinin kızlara şovunu izlerken akşamları ise piknik tüpü, bohça vb. şeylerle gelip çocuklarını potaya oturtup piknik yapan ailelerin yeri oluyor. İzmir'deki arkadaşım da bana belediyeyi (Ankara-Çankaya) aramamı söyledi ancak yeterli olmayacağını düşünüyorum. Sizce ne yapmalıyım. Lütfen ne olursa olsun fikrinizi yazın. Hepsini okuyacağım. Şimdiden teşekkürler.

Güncellemeler:
Güncel
Güncell

0|0
0|3

En İyi Erkek Görüşü

• Park ve bahçeler müdürlüğü müydü neydi belediyeye bağlı. Onlara bir dilekçe yaz

0|1
    0|0
    • Kesin ilgilenirler mi ki?

• Muhtarlık bile bu parkın içinde. Nasıl haberleri olmaz ki? :/

• genel olarak denetleme gibi durumları yok.

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 2

• bunun için belli bir imza toplaman lazım sanırım şöyle bir 100 kişinin imzasını al dilekçe yaz yapabilir belediye

0|1
    0|0
    • Doğru diyorsun da mahalleli orada piknik yapmayı daha çok seviyor

• Gece yarısı uyanıp arkadaşlarla "Hadi basketbol oynayalım. Kaybeden şunu bunu yapar." şeklinde eğlenmek istiyorum sadece ve arkadaşlarım da öyle ama 100 kişi değil işte

• İmza toplat

0|1
    0|0
Yükleniyor...