Burda insan ayrımı yapan, bölük bölük ayıran?

Burda ve bu gibi sitelerde insan ayrımı yapanlar mesela dil, din, ırk, cinsiyet ayrımı yapan bir çok üye görüyoruz.

Gün geçmiyor ki facia niteliğinde bir soruyla veya cevapla karşılaşmayalım.

Şimdi burada merak ettiğim konu şu; evet bu ayrımları burada rahatça yapıp sınıflandırmalarınızın dibini gösteriyorsunuz bize ve "cool" kavramını güya aklınızca hakkını veriyorsunuz, peki ya sosyal hayatta?

Sosyal hayatta da tanıdığınız insanların sıfatına küfredip, bilimum hakaret cümlelerini dizebiliyor ve ironillerinizi bir tarafınıza saklayabiliyor musuz?

Ya da burda ki gibi alay edebiliyor musunuz?

Hayır bu soruyu neden sordum; burada çok ahkamlar kesip de sosyal hayatta alakasız muhabbetine denk geldiğim, burda alay ettiklerini sosyal hayatında destekleyen insanımsı gördüm evet.

Az biraz hadlerini bilseler negzel olcak halbuse.

0|0
8|20

En İyi Erkek Görüşü

• Çok haklısın ama değiştiremezsin karakterleri adam 25 30 gelmiş siz bayanlara piyasa gözü ile bakıp soru açıyor mesela

0|1
    0|0
    • hiç sorma.

kaile almasan bir dert, hakaret etsen bir dert.

Öldüresim geliyor onları.

• Proplem diil bro sen haberleri yolla gelsin :))

• sen sınavla alıyorsun ekledim olmadı :))

Erkekler Ne Diyor 19

• Bazıları puan içinde yapıyor bunu, misal adam ateisttir normalde onunla ilgili bir soru sorar birisi çıkıp tam tersini düşündüğü halde onu destekliyormuş gibi görünür ya da farklı sebeplerden yapanlarda var, bazıları da bu bakirelik konusunda çok hassas ama burada kızın teki bakire olmadığı için düşüncelerinin tam tersini söylüyor, genelde zaten farklı olur ya da adamın birisi çıkıp bir düşünceyi savunuyor ardından başka bir soruda tam tersini savunuyor, bunları yaparken kim bilir neler düşünüyordur.

1|1
    0|1
    • tam da kastım buydu.

• muhakeme dersi verilsin okullarda bence.

• Birde Adab-ı Muaşeret dersi verilsin şimdilik yeter.

• donumun renginden dolayı ayrımcılığa uğruyorum sitede. ciddi soruna don kattığım için üzgünüm, beşleyerek kendimia affettirmeyi umuyorum

1|0
    0|0
  • sivilim de söyleyemeyeceğim bir şeyi burda da söylemem , her insanla konuşurum , belli insanlar la konuşmam ama bu konuşmadığım cins insalarla sivilde de işim olmaz , kafama yatmayan insanı silerim , sivilde de silerim , burda da , ahirette de .

0|0
    0|0
  • ayrım yapmayıda geçelim bence karşı görüşe büyük oranda saygısızlık yapanlar var asıl problem bu bence

0|0
    0|0
  • Ben tek bir konuda ayrımcıyımdır.

Alim ile Cahili ayırırım.

Buna hak görürüm kendimde.

0|0
    0|0
  • Burada ciddi olarak yazdığım her konuyu dışarıda da paylaşır söylerim..Dil din ırk cart curt ayrımı durduk yere yapmam karşımdaki konuyu açar da eveler gevelerse dilinden dininden ırkından şeceresinin herhangi bir özelliğinden bilgim olursa fena derecede ayrım da gayrım da yapar rencide ederim..

Dediğim gibi eveler gevelerse..Ha senin bu sorudan vurgulamaya çalıştığın bordo-klavyelileri de anlıyorum tabiki..

0|0
    0|0
  • eskiden beri ırk ayrımı yaparım birde beyin ayrımı yapıyorum. başka da kimseye bişey yapmışlığım yok.. Gerçek hayatta muhattap almam kendime çevremde de yoktur zaten, burada bir şekilde etkileşime girip cevap vermişliğim oluyor. ego olayı değil ama konum. tamamen TasaQ gecme

0|0
    0|0
  • Burada ki insanların suçu yok. Burada siz KS yönetimindeyseniz, buraya çeki düzen vermek sizin göreviniz. Madem ''dil, din, ırk, cinsiyet'' ayrımı yapılıyor ve sizde bu kişileri tespit ediyorsunuz, üyeliklerini neden kapat mıyorsunuz? Şimdi ben size soruyorum, yetkiler sizin elinizdeyken böyle bir konuyu açmanıza ne gerek vardı? Siz yöneticisiniz, bizler kullanıcıyız. Siz düşünün bize sormayın ve adil olun. İyi çalışmalar

0|0
    0|0
    • Bu arada sende su anda kendini insanlardan soyutluyorsunuz. Sizin bu düşünceleriniz benim gözümde hiç bir pirimi yok. Buda ayrıca söylemek istedim.

• Burdakileri ayırım yapacak, eleştirecek, sınıflandıracak kadar tanıyamadım Ks de iki arkadaşım var birde takipçim engellediğim yok :) en son sorum link

0|0
    0|0
  • Emin ol burada yaptıklarımın fazlasını yapıyorum reelde. Niyetimi bildikleri için sıkıntı olmuyor. O söylediklerin benim de dikkatimi çekiyor ama psikolojik nedenleri var. Yazık, azıcık toksinlerini atsınlar diye fazla yüklenmiyorum.

0|0
    0|1
  • Feministler dışında herkesi kucaklarım.. Onlarıda kucaklarımda geçici süre için.. asfgs

1|1
    0|0
  • Bunları söylemek pek etki etmiyo.

0|0
    0|0
  • Duygularıma tercüman oldun. Tahammül edemediğim kişiler tahammülsüzlerdir. (Edebiyat yaptım:D

0|0
    0|0
  • Kimin donu kimin g*tnde belirsiz anasını satim gsdgs

1|1
    1|1
  • "İnsanımsı" hiç yabancı gelmedi... Kendim için konuşmam gerekirse her yerde yardırırım.

0|0
    0|0
  • Negzel, halbuse nedir? hangi dil?

0|0
    0|0
  • burda atış serbest

0|0
    0|0
  • ayran içen ayrım yapar :)))

0|0
    0|0
  • evet haklısın

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Kendilerini insan yerine koyuyorlar; ben de en çok buna üzülüyorum.

2|0
    0|0
  • burada maalesef ki çok ciddi soruya bile salak saçma cevaplar verenler var.gizli olur saçmalar anlıyorum ama soruş tarzı belli, aklı başında insanların cevapları bile tiiye alınıyor.ister bilindik olsun ister olmasın.o yüzden bu bahsettiğin şahısları da yadırgamıyorum artık.

2|0
    0|0
  • Sanal ortamda konuşmak en iyisiyim ben modunda dolanmak kolay.

Gerçek hayatsa çok farklı.Ayrım yapıyorsa bu insan her zaman yapar bazen söylemez ama aslında söylemezken bile yapıyordur,riyakar tavırları hep vardır.

Burada ya da normal hayatımda hiç fark etmez ayırmıyorum insanları hatta insanları hayvanlardan bile ayırmıyorum.Hepimizin tek bir insan çiftinden geldiğine inanıyorsan bu gayriresmi kardeşlerini neden kabul etmeyesin ki?

0|0
    0|0
  • bence yanlış düşünüyorsun.. aradığımız ideal toplum nedir? Bir arada yaşayabilmek kavgasız gürültüsüz. ama insan zihnini ve fikirlerini hangi yasak ketleyebilir.. sevmiyorsan sevmiyorsundur.. Önemli olan fikirlerimiz ne olursa olsun güncel yaşamda bunları bastırıp beraber yaşayabilmek değil mi?

burada da fikirlerini ( belki önyargı demek daha doğru olur) paylaşsın.. tabi keşke kırmadan ,üzmeden depişmeden , at gözlüklerimizi çıkarıp bakabilsek.. ama insanız işte öfkelerimiz var, haykırmak istediğimiz...

ben buradan kimsenin itiraf edemese de paylaştıkça fikirlerini gelen yorumlarla bir yerde kendini sorguladığını, yanlışı varsa er ya da geç görüp düzelteceğini düşünüyorum..

0|0
    0|0
  • Bu şekilde kaliteli olduklarını düşünüyorlar birde bilgisayarı kapatıp gerçek hayata döndüklerinde eminim burda yazdıklarından alakasızlar.

0|0
    0|0
  • Annamaz o oküz, ne annasın? link

1|1
    1|0
  • insanlar sanal ortamda kendilerini olmak istediği gibi tanıtıyor ya da içindeki gerçek kendilerini ortaya çıkarıyorlar. sosyal yaşam da bunu yapan insan çok hatta hiç yok diyebiliriz. neden çünkü insnalar korkuyor.

0|0
    0|0
  • Sitede yetişmemiş insan var hepsi bu. Zaten herkesten olgunluk bekleyemeyiz ama olgun olsalar zaten tavsiye verirler,burdakiler tavsiyeleri -liyor.

0|0
    0|0
Yükleniyor...