Savaş mağduru çocuklar için ne yapılabilir?

Pek birşey yapılamayacağını biliyorum fakat acizlik içinde sorulan bir soru. Dün haberleri kurcalarken geçen hafta Banyas'ta yapılan katliamın fotoğraflarını gördüm ve ruh halim alt üst oldu. 1-2 yaşındaki çocukları bu hale getirmek nasıl bir din-para hırsıdır anlamlandıramıyorum. İnsanın içini daraltan ise bu buzdağının üst kısmı, yani sadece yansıyanlar.

Açıkçası tarafın-haklının kim olduğu umrumda değil çünkü 1-2 yaşında olan bir çocuk nerede ve kimden olursa "aynıdır". Çocuk yahu..

Rastladığım fotoğrafların linkini buraya koymak uygun mu değil mi bilemediğim için koymadım ama ne yazık ki bilinçleri açmak için gerekli gibi geliyor bana çünkü aksi takdirde haberlerdeki "X'teki katliamda 100'ü çocuk 500 kişi öldü" klişesindeki gibi bir istatistikten ibaret oluyorlar.

Dünyaya olan umudum sıfırlanmış durumda..

Not: Çuvaldınızı kendime de batırıyorum keza bu gerçekleri gördükten 10 dk sonra kendi hayatıma devam ediyorum da etmeyip ne yapacağım konusunda bir fikrim yok.

0|0
1|1

Kızlar Ne Diyor 1

• olan zayıfa oluyor. en zayıf halka da cocuklar.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• olan hep çocuklara, masumlara oluyor zaten. masa başında bikaç o.ç. karar veriyor, olan masumlara oluyor. Filler tepişir, çimenler ezilir :((

ama umudu kaybetmemek gerekir, iyi insanlar da var senin gibi ve sayılarının artmasını umuyoruz

0|0
    0|0
Yükleniyor...