Kaşlarımdaki beyaz teller hızla çoğalıyor ne yapmalıyım?

önceleri kaşımın 1-2 teli beyazken şimdi sayıları gittikçe artıyor ve zamanla bütün kaşımı beyazların kaplamasından korkuyorum.beyazların çoğalma nedeni ne olabilir ? annem bana cımbızla çekme çoğalır tüm kaşına demişti dinlememiştim. ondan mı böyle oldu acaba ? bu beyazların çoğalmasını önlemenin ya da eski rengine geri döndürmenin (makyajla kapatmak haricinde) kalıcı bir çözüm yolu yokmu ? çok üzülüyorum. yaşlı gösteriyor.

0|0
6|5

En İyi Kız Görüşü

• Kökünden koparsa beyaz tel, kaş, saç, daha çok çıkar.. Hint kınası çok güçlü bir boya. Kimyasal boyalar kaşı döküyo. Cilt doktoruna gidin, o daha iyi bilir.

2|0
    0|0
    • yorum için teşekkür ederim ama o beyaz kaşları çekmek zorundaydım kaşın olması gereken yerinde olsaydı bırakırdım ama kaşı aldırdığımız kısmında yani alt kısımlarında çıkmıştı.onun için almak zorunda kaldım. zaten o kısımlar alınmak zorundaydı diye. dibinden mi kesmeliydim makasla ?

• Kökünden koparmayacaksınız, makasla kesebilirsiniz, yani kökü kalmak şartıyla. Ama çok hassas bir konu, bir cilt doktoruna gitmenizi tavsiye ederim.

Erkekler Ne Diyor 5

• ne çektin beeeeee gülizar

0|0
    0|0
  • Yaşlandığından dolayı beyazlıyor.

0|0
    0|0
    • tamam kabul ediyorum artık 18-20 yaşında olmayabilirim ama 40-50 yaşında da değilim ki henüz 30 lu yaşların başındayım. 20 leri yeni bitirdim yani. bu ne acele böyle hemen beyazlanıyor :)

• Özellikle sarışınsan normaldir. Sarışınlarda bu süreç daha erken başlıyor, birde soya çekim etkisi var. Bunlar olmasa bile zamanı ve etkilerini kimse durduramıyor maalesef :(

• Sorma benimde çenemdeki sakallar bir anda beyazlaştı,1 gün bile traş olmasam oldugumdan 5 yaş yaşlı görünüyorum

0|0
    0|0
  • dünyanın sonu değil

0|0
    0|0
  • hind kınası kullan derim...

kimyasal boya falan sağlıklı değil..

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• aa bende de var bir iki tane, çoğalıyor mu kız onlar?

1|0
    0|0
    • malesef çoğalıyor. sol kaşımda 1-2 tel olarak vardı şimdi ise kaşımın tellerinin % 30 u veya 40 ı beyaz. kaşım siyah da olduğu için derhal gözüküyorlar. kaşıma kalem sürerek dışarı çıkıyorum.

eskiden saçlarımı açık renge boyadığımda kaşları da açtırırdım ondan mı oldu acaba bu beyazlar bilemedim.

• boyatma konusu da beni düşündürüyor dökülür mü diye. bazıları hint kınası demiş belki o yapılabilir. ama ben yine sanırım bugüne kadar yaptığım gibi devam ediyim olmazsa. yani diplerinden makasla keseyim. kaşların ana kısımlarındaki yani almadığımız kalması gerekn kısımlarındaki beyazları da kesmek zor oluyor onunla beraber normal siyah bir kaşın da kesiliyor boşluk yapıyor .kesemediğimi de rimel veya siyah kalemle boyayıp dışarı çıkayım başka çare yok gibi. çoğalmaması için dua etmek dışında.

• arasıra çiğ sarmısakta sürki kökleri güçlensin dökülmesin..

birde bir uzmana danış bence .. Tıbbi olarak yani.. yüz bölgesi öenmli yani ihmale gelmez

• Ben bu konuda uzmanim ozelime gel..

0|0
    0|0
    • niçin özele çağırıyorsunuz ? buradan söyleyemez misiniz çözümü ?

• size özel mesaj yollayabilmem için arkadaş olarak eklemem gerekiyormuş. arkadaşlık isteği gönderdim size.

• Onlar bir ikitane iken cektin ve cogaldi demi?

0|0
    0|0
  • boyat bacım

0|0
    0|0
  • üzlme yakaşlarını boyat bence

0|0
    0|0
Yükleniyor...