Çocukluğumuzda mahalle arasında oynanan futbol kuralları ...

unutulmaz sokak futbolu kuralları :

- 3 korner 1 penaltı

- gol atan kazanır

- topu patlatan parasını öder

- top sahibi şişman ve top oynamayı bilmese de kaptan olur.

- pas ver.. şut çekme lan pas ver

- omuz yüksekliği üst direktir.

- aşırtma atılan gol eğer kalecinin boyunu aşarsa gol sayılmaz

- kaleden kaleye gol olmaz.

Siz de hatırladıklarınızı yazabilir misiniz?

0|0
7|15

En İyi Erkek Görüşü

• top deli karının balkonuna kaçtıydı kocası topu aldı kesimmi haaa kesimmi diye tehditler savuruyordu.abi kesme nolur gidiyoduk zaten diye ikna ettikten sonra topu attı.verdiğim cevap heh şöyle adam ol dedim.aşağı gelirsem kulaklarından asarım seni dediydi yine cevp olarak gelde as kolaysa onospu çocuğu dediydim.adam öyle delirdiki bir kaç ay o sokakta top oynamaya dötüm yemedi:/

1|2
    0|0
    • her mahallede sahanın yanına ondan bir tane serpiştirmişler demek ki. bizim mahallede de vardı :))

Kızlar Ne Diyor 7

• Bırakmamışsın ki. Ek olarak bana "Yenilince topu kesmek yok, yoksa bir daha oynamayız seninle" derlerdi ama ben o topu keserdim, onlar da seve seve (!) oynarlardı :)

0|1
    0|0
    • olur mu ya daha bir sürü var

mesela iki kardeş aynı takımdan olamaz. annesi yemeğe çağırırsa iki takımdan da birer kişi eksilir :D

• ben de miskette ütülürsem, kavga çıkarırdım :D

• Misketlerim hala duruyor. Bir de tasolarım var sen bilmezsin, malum yaş meselesi, sen büyümüştün o zaman :D Yenilirdim, alırlardı tasolarımı, ben de onlardan bir iki tane kazanırdım. Sonra "bunlar eski benimkiler çiziksizdi" deyip cıngar çıkartır geri alırdım hepsini :D

• ::: (\_(\

*: (=’ :’) :*

•.. (,(”)(”)¤°.¸¸.•´¯`»

ლ(╹◡╹ლ)

ಠ_ಠ

/\_¸_/\

(=•_•= )

@

(\_. - .

./\...',

@-`,`--`,-`----------

-----------`,`--`,-`@

[-_-]

(๏̯͡๏)

_/¯¯/0_/¯¯/0_/¯¯/0_/¯¯/0_/¯¯/0_/¯¯/0

¯\_(ツ)_/¯

(⌒_⌒)

( ° ͜ʖ °)

(っ- ‸ - ς)

(ʘᗩʘ')

0|1
    0|0
  • şey vardı mesela teke tek oynardık biz o topu kalesinden çıkardı ya ikinci defa vurana kadar ben topa dokunursam penaltı çekilirdi :D bir de 10 olunca biterdi hehe :D

0|1
    0|0
  • topu kaçıran alır.Eğer alamıyorsa parasını öder.

0|1
    0|0
  • tişörtten tutmaç çelme takmak yok bak faul olur o eger yaparsan penaltı

0|1
    0|0
  • Hatırladıklarımı yazmışsin:) hey gidi günler... :)

0|1
    0|0
  • Atan Alır Spor :D

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Pas vermeden sadece çalım atarak gol atılırsa sayılmazdı.

El kasti değilse o top direkt kaleye kullanılmaz, "kasti değilki oğlum, gol olmaz." denirdi

1|1
    0|0
  • Aga 8 tane yazmışsın zaten dahasını ne yapacan yav neyse dur 1 tane de benden gelsin ^^

Dur araba,teyze vs geçsin

1|1
    0|0
  • karşı takım oyuncusna faul yaptın eğer karşı takımda biri devam ederse sende devam edersin ve adamın devam etti :D bide penaltıda kaleci değiştirlirse 2 tane atılırdı

1|1
    0|0
  • Duvardan gol olmaz :)

0|1
    0|0
  • Penaltı 9 adım:)

1|1
    0|0
  • - topu patlatan parasını öder - pas ver.. şut çekme lan pas ver - kaleden kaleye gol olmaz. :)

2|2
    0|0
  • ah o kames toplar :) bide sonbahara doğru havalar biraz soğumaya başlayınca ne acıtırdı çin işkencesi gibiydi lanet top :)

0|1
    0|0
    • 7 kat diye kandırırlardı bizi :D

• :) sizin 9 aylık başka :) onu hatırlamadım belki deimos hatırlar

• tabi bir de herhangi bir esnafın camına top geldiğinde kapıdan çıkıp ''topunuzu keserim'' demeleri hala kulaklarımda :D

• oyun alanımız dar olduğu için kaleden kaleye gol yok derdik bizde.

akşam ezanı okunduğu gibi maç biterdi.

1|1
    0|0
  • Duvardan gol yok .

0|1
    0|0
  • topu sen attın sen al ! aliye çarptı o alsın...

1|1
    0|0
  • abanmak/pis burun vurmak yok! kaleye sırayla geçilir, top uzağa gittiyse atan alır vs vsvsvsv :D

0|1
    0|0
  • benim olduğum takım hep 3 kişi az oynardı yinede yenerdik abanma yok derlerdi

0|1
    0|0
  • 9 aylık vardı cok oynamazdım ama nasıldı unuttum

1|0
    0|0
    • o basket topu ile oynanıyor hacı :)

• futbolda yapıyorduk yav basketinide biliyorum altta biri duruyordu sırayla geçip 9 tane atmaya calısıyorduk oyleydi galiba

• el öptürmeceyle karıştırdı galiba :) 9 aylık da denebilir sonuncu olan anne ondan sonraki kız kardeş ondan sonraki kişi sayısına bağlı olarak erkek kardeş . ise baba oluyordu anneyle , kız kardeşle dalga geçiliyordu :) hey allahım ya çk güzel günlerdi :)

• kaleci oyuncu vardı bide taşlar direk olurdu hep.çalımlamadan gol atmak sayılmaz

0|0
    0|0
Yükleniyor...