Abdest alırken şüpheye düşüyorum.

Normal abdest de olsun gusül abdesti de olsun sürekli şüpheleniyorum.Aklıma hep şunlar geliyor ''burna tam su vermedin,dirseklerini ıslatmadın,ellerin temiz değil,ayakları topuklarla birlikte yıkamadın,başını tam ıslatmadın kuru yer bıraktın'' hep böyle şüphelerim var.Vesvese olup olmadığını da anlayamıyorum.kendim kasıtlı olarak yapıyormuşum gibi geliyor.Ne yapmam gerek?

0|0
7|4

En İyi Kız Görüşü

• Ateist olmak güzel şey.

1|0
    3|1
    • merhabalar ey insan.

ataist isen sana bir sorum var.

ALLAH bize gözükse idi bize sunduğu sınavların ne anlamı kalacaktı?

• Sen yaradanı bilmeyi ona inanmayı ne zaman öğreneceksin? Hem adam bilse nolur bilmese nolur ki? Çok mu önemli birşey

• :))

Kızlar Ne Diyor 6

• Vesvese veriyor şeytan. Eğer biraz bile olsa yaptığını düşünüyorsan ilerlet abdestini. Şeytan bezdirmek için yapıyor tüm bunları. Herzaman böyle olduğu için sonuç olrak vesvese çıkıyor ortaya. Felak , Nas ve Ayetel Kürsiyi bol bol oku.

0|1
    0|0
  • abdest alma diyeceğim ve tepki göreceğim için susuyorum .

0|2
    2|2
  • Bana da çok olur bu.Aklını başka yere verme.Abdeste odaklan sonra problem olmaz.

1|1
    0|0
  • iyice dikkat ede ede abdestini al ,

bir yerden sonra vesvese girer artıık bu

0|0
    0|0
  • Şeytan vesvese veriyor. Felak , Nas ve Ayetel Kürsiyi bol bol oku

0|0
    0|0
  • be de çok takıntılıyım konuda aynen senin gibi:(((((

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• merhabalar sayın kardeşim.

namazda nas suresini okumayı ihmal etme.

zammı sure yerine okuyacaksın.

sonra o vesvese gene aklına geldikçe,

euzu besmele ( kısaca yazdım) çektikten sonra

bir daha o düşünceye kanmamaya çalış.

1|1
    0|0
  • (: bunun kolayı var, gusul abdesti namaz abdesti yerinede geçer hatta ve hatta, gusul abdesti ile namaz kılarsan daha da sevap (: pegamber efendimiz böyle yaparmış. Şahibeye düşüyorsan gusul abdesti al sorun kalmaz. (: selametle.

1|0
    0|0
  • Daha yeniysen başlarda çok şiddetli oluyor bu vesvese.Geçer sonra.Bu unutma ile ilgili her şey için yaptığın en son şeyden sonra onu içinden tekrarla.Mesela evden çıkarken kapıyı kapatıyorsun ."Kapıyı kapattım" de içinden

0|0
    0|0
  • ben ateistim hiç öyle bir derdim yok

2|0
    3|5
    • cenabet cenabet geziyorum :)

• merak etme en geç mezarda imana geleceksin!

• abovvv dur hatırlatma kızz korktum bak şimdiii :)

Yükleniyor...