Vücut geliştirme sporu konusunda bilgili arkadaşların beslenme tavsiyelerine ihtiyacım var?

Vücut geliştirmeye başlayalı 4 ay oluyor. İlk bir buçuk ayda 14 kilo kadar verip 70 bandına düştüm. Boyum ise 177. şu an ise 67 kilodayım. Hergün 3 yumurta+2 dilim tahıllı ekmek ve yulafla kahvaltı edip, öğlen içerisine protein sokabileceğim (mercimek-peynirli domates-etli) çorbalardan bir kase ya da sütle yulaf, ya da brokoli-patates+lor ya da lif içeren kuru meyveler ve bir iki çeşit çerez (işlenmemiş ceviz badem fistik vs), akşam yemeği de bazen evde ne pişiyorsa iki kepce o yemekten ve bulgur pilavı 2 dilim tahıl ekmeği ya da 200 gram tavuk göğsü+sade bulgur pilavı ya da bol peynir (lor+kaşar) bulunan 150 gram makarna veya 100 gram herhangi bir et ve sebze ızgara yanında şekersiz içecek ne varsa. Bunlar ana öğünler. Ara öğünlerde de; çok az şekerle yapılmış yarım yağlı sütle yapılmış muhallebiler (haftada 1), tarçınlı ballı ve çekilmiş fıstıklı süt, leblebi ceviz findik badem, lifli form bisküviler (2-3adet) yahut kuru meyveler oluşturuyor. Bu beslenme ile kilo kaybım azar azar da olsa devam ediyor.
Haftada 3 gün de antrenör eşliğinde fitness antrenmanları. 3. antrenman programıma da geçtim; yanlız gelişim yoktan hallice. Nerede problem var? Bilgililer yazarsa çok mutlu olurum.

0|0
0|2

En İyi Erkek Görüşü

• Metabolizman hızlı demek ki. Karbonhidrat yüklemesi yapmalısın. Yağsız bulgur, yulaf, esmer pirinç gibi sağlıklı kompleks karbonhidrat yükle. Günlük minimum 350 400 gram karbonhidrat al eğer gelişme kaydedemiyorsan.

Fitness programın da önemli. Ne kadar zorluyorsun? Hafif ağırlıklarla mı çalışıyorsun yoksa ağır mı?

0|1
    0|0
    • Karbonhidrat yüklemesi de yaparsam bu kez kiloya döner diye korkuyorum. Son bir aydir azar azar karin bolgesindeki o yag kitlesi azaliyor. Alttan da karin kaslarinin olusumunu hissediyorum; elimle dokundugumda nereden hanhi kas beliriyor biliyorum artik. Fakat benim tahminim gunluk protein alimi dusuk ondan olabilir mi? 100-110 gr proteini bulduğunu sanmıyorum gunluk.

Kolumu incitecek, son sete son ulaşacak şekilde zorluyorum. 1 kez dahi barfiks yapamiyordum simdi 12 adet rahat yapıyorum. Setler 12-10-8-8 olarak yapiyorum. kick back mesela 7.5 ile baslayip 10da yahut 12.5 da bitiriyorum

• Sırf toza yönelme beraberinde bulgur pirinç vb kas. Yağlanma olur ama çok fazla değil

• Öyle dedi hoca da, tozu sadece 3 gün alıcam antrenman günleri. Bulgur pirinç makarna vs ise öğünlere dahil edelim dedi; beslenme programı ayarlayalım dedi bakalım çarşambaya

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 1

• bunu bir fitnes hocasına sor

0|1
    0|0
    • Yardım alıyorum zaten; ama çok yardımcı olamadı malesef kendi.

Yükleniyor...