En yakın arkadaşım ve ben.

10. sınıfta tanıştığım şirin mi şirin bir arkadaşım var. En yakın arkadaşım. 3 senedir ayrılmıyoruz. Birbirimize karşı her zaman çok duyarlı olduk. Hiç kırmadık birbirimizi kavga bile etmedik. Herneyse bu sene bir çocukla çıkmaya başladı sevgili oldular. Bende çocuğu tanıyorum, hatta sevgili olsunlar diye çok çabaladım.. Herneyse. O yüzden sevgiliside arkadaşım olduğu için hani üçümüzünde takıldığı oluyordu. 3 gün kadar önce arkadaşımın sevgilisi olacak çocuk bana bir fotoğraf gösterdi birşey söyledi ve komikti. Bende güldüm. Ama en yakın arkadaşım birden çok sinirlendi " salak salak gülüyorsunuz ya" falan dedi. Bağırdı. Çok sinirlendi. Yani bu sinir niye bilmiyorum. Onun telefonundan fotoğraf gösteriyordu belki ondandır, bilemiyorum. Ama böyle yapmasına çok kırıldım ve küsmesem bile mesafeli davranıyordum. Bugün geldi ve çok üzgün olduğunu söyledi cidden moreli bozduk gözüküyordu onun üzülmesini gerçekten istemiyorum. Sizce şu mesafeli davranma durumunu ortadan kaldırmalı mıyım? Yoksa doğru mu yapıyorum? Kafam çok karışık..

Güncellemeler:
Bu olayın olduğu gün arkadaşım sevgilisinden ayrılmak istemiş. SIKILDIM demiş. Yine kendimi suçladım. Ama neyseki ertesi gün barışmışlar. Ben uzak durmam gerekiyormuş gibi hissediyorum ama o üzülüyor of of.

0|0
2|5

En İyi Erkek Görüşü

• morelini bozmuşsun. o da senin morelini bozmuş. dolayısıyla kafanız karışmış karşılıklı. ortada yanlış anlaşılma durumu olduğu kesin. bence üzerinde yoğunlaşmayın. geçecektir.

1|0
    0|0
    • evet onunda morali bozuk bana karşı.. Düzelemeyecekmişiz gibi geliyor üzülüyorum ya:(

• yani evet sadece gösterdiği fotoğrafa güldüm.. Gülmeseydim keşke ya

• işte o anı erkek arkadaşıyla farklı bir samimiyet durumu olarak algılamış ki yanlış yapmış.

Erkekler Ne Diyor 4

• Arkadaşına değilde sevgilisi olan ortak arkadaşınıza mesafeli davranmalısın. Açıkça kıskanmış ve sen mesafe koyunca da yaptığı eşşşşekliği anlayıp gelip özür dilemiş ama senin yerinde erkek olsaydı da aynısını yapardım derken de iyice batırmış. Sende buna inanmamışsın belli. Dediğim gibi sevgilisine mesafeli davran yoksa bu kıskançlıklar devam eder ve arkadaşlığınız zedelenir.

1|0
    0|0
    • İkisiylede konuşmuyorum artık fazla

• Tercih senin ama fazla da canını sıkma değmez. Öyle ya da böyle onlar mutlu olur sen kötü olursun ama şimdi onlarda mutlu sende kötü olmazsın. Kız arkadaşında yaptığı ayıpla kalmış olur.

• kırıldığını belirt ve göster..

tamam affetme demem affet onu

ama kolayca unuttum dersen, aynı davranışını takrarlayabilir, nasıl osla unutuyor diyerek...

bunu da belirt kendisine..

1|0
    0|0
  • Arkadaşın çok kıskanç ve o gün o kıskançlığı göstermiş, sende kendine göre haklısın ama baya uzun süredir arkadaşlığınız varmış bence bir şans tanı ama moralini düzeltip arkadaşlık görevini tamamladıktan sonra açık şekilde konuş zaten ben beraber olmanızı istedim gelip bana bağırıp çağırman normal değil filan gibisinden artık duruma göre laf söylersin, seni anlayışla karşlaması lazım... Yani bir defa hata yapmış, hatasını anlamasını sağla.

0|0
    0|0
    • konuştum onunla bugün. Ben kıskanmadım orada aynı davranışıı bir erkeklede yapsa ben yine sinirlenirdim dedi. Bende tamam işte mesafeli durmalıyız ben birdaha kavga etmek istemiyorum dedim ona. Of bilmiyorum ya içimde kötü bir his var ne yapsam geçmiyor

• Yalan söylüyor, o kadar sinirlenmesi normal değil hadi normalde sinirlendi diyelim kalkıp o kadar zamandır tanıdığı birisine bağıramaz :) belli ki seni baya kıskanmış ama direk arana bir mesafe koyup onun seni düşman olarak görmesini sağlamaktansa mesafeyi biraz daha azaltıp ama yine azda olsa mesafeyi koruyarak zamanla kendinden uzaklaştırırsan daha iyi olur hem bu arada sana karşı olan yaklaşımını biraz daha iyi kontrol edersin...

• doğru söylüyorsun..

• Arkadaşına değilde onun sevgilisine mesafeli davranmalısın bariz senı sevgilizinden kıskanmış ;)

1|0
    0|0
    • sevgilisini gördüm bugün okula giderken. Seslendi arkamdan. Duymazdan geldim sonra çevirdim kafamı Günaydın dedi bende derse yetişmem gerek dedim bastım gittim. İkisinede mesafeliyim:D

Kızlar Ne Diyor 2

• özellikle sevgilisinden uzak dur. kızlar sevgililerini önce en yakın arkadaşlarından kıskanır..

1|0
    0|0
    • haklısın sanırım. Ne diyebilirim ki. Belki bende olsam aynı tepkiyi verirdim. Ama bu kırılmış olmamı değiştirmiyor. Sanırım onlardan uzak durmam gerekiyor aklımdan zerre kötülük geçmese bile.. İkisine karşıda mesafeliyim artık. Bir iki kelime konuşuyoruz koskoca günde.

• :) hayatın gerçeklerine hoşgeldin

• ne kadar iyi olsanızda seni sevgilisinden kıskanmış olabilir arkadaşına değilde sevgilisine mesafeli davran rahatsız oluyordur belki

1|0
    0|0
    • sevgilisini gördüm bugün okula giderken. Seslendi arkamdan. Duymazdan geldim sonra çevirdim kafamı Günaydın dedi bende derse yetişmem gerek dedim bastım gittim. İkisinede mesafeliyim

• aynen en iyisini yapmıssın

Yükleniyor...