Eşinin soyadı ile kendi soyadını birlikte kullanmak?

"Artık benim de bir sahibim var"dan ziyade bu yeni moda kullanım şekli ile "senin soyadın benim soyadımın arkasına takılmış bir kuyruk, bir postiş, istediğim zaman kesip atarım..." demek midir?

"Her daim boşanma ihtimalini göz önünde bulundururum, kertenkele kuyruğu gibi bırakıp çıkarım" mesajı mı veriyorlar?

Özellikle sanal ortamda "evliyim, bana yavşama" mı diyorlar? :)

Sizin fikriniz nedir bu konuda?

0|0
14|6

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 13

• kadının evlenince başka bir ailenin soyadını alması bence zaten çok saçma. evlenen kadar bir aileye ait olarak bir kimlik benimsemişsin evlenince başka bir aileye mi ait oluyorsun HAYIR. Sen hala aynı sensin ve evet kocanın soyadı mecburiyetten resmi anlamda eklenen birşey oluyor ki bence bu doğru birşey. kimse kimsenin sahibi değil

0|0
    0|0
  • tabi insan evlenince esinin soyismini aliyor ama kendi soyisminin arkasina eklemek bence kötü birsey degil, yani o sadece bir ek istedigim an kesip atarim anlamina asla gelmez

sonucta soyisimi insanin soyunun göstergesidir, evlenildi diye asil o baba soyismi kesilip atilmaz :)

0|0
    0|0
  • Ben o zamana kadar adımı da, soyadımı da değiştirmiş olurum.

0|1
    0|1
  • Eşimin soyadını kullanırdım

1|1
    0|0
  • Zaten iki ismim var evlenmeden önceki soyismim de 9 harfli birde eşimin soyismi eklenince brezilyalı futbolcu ismi gibi oluyor bu yüzden sadece eşimin soysimini kullanıyorum :))

0|1
    0|0
  • Ben sadece facebookta falan yazardim kendi soyadimi ama normalde o kadar uzatmam esesimin soyismi yeter:)

0|1
    0|0
  • evlendiğimde

gururla eşimin soyismini taşımakm istiyorum zaten

0|0
    0|0
  • Çok güzel bir soyadım var ve ilk soyadım.vazgeçmek için geçerli bir neden göremiyorum.2 soyadım olur,2'sini de hakkıyla taşırım,sorun olduğunu düşünmüyorum.

0|0
    0|0
  • Aman tanrım ikisini birden kullandığımı düşündüm de uzaya kadar yolu olur artık

0|0
    0|0
  • En iyisimi uzun bir sure nikah kiymamak. Ailelerin rizasida varsa beraber yasanilsin yine isteme olaylari vs olsun hatta dugunde olsun ama nikah zamana birakilsin.

0|0
    0|0
  • Soyum babamdan geliyor, kocamdan mı geliyor allasen. :/ Bana kalsa kendi soyadımı kullanırım.

1|0
    1|1
  • soyadımı seviyorum bırakmak istemiyorum napcam? En iyisi evlenmemek

0|0
    0|0
  • Benim soyadımdan guzelse kullanırım.

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 6

• Bence evlendikten sonra da herkes kendi soyadını taşımalı... Kimse kimsenin kölesi değil.

2|0
    0|2
  • benimsemiyor geçmişiniz doğrudüzgün aile olamıyor diye düşünüyor insan.

0|0
    0|0
  • Soy adımın mk. ona bi' şey olmasın.

0|0
    0|0
  • yeni düzenlemelerle önü kapandı zaten.

artık iki soyadı kullanamaz kadın

0|0
    0|0
  • Saçmalık .

0|0
    0|0
  • benim eşim benim soyadımı kullanacak okadar

0|0
    0|0
Yükleniyor...