Milletvekillerine tanınan yeni ayrıcalıklar hakkında ne düşünüyorsunuz?

Ayrıcalıklar;

- Milletvekillerinin araçlarına hiçbir şekilde ceza kesilemeyecek.

- Araçları ambulans, itfaiye gibi geçiş üstünlüğüne sahip olacak.

- Vekillerin özel araçlarıyla yediği cezalar meclis tarafından karşılanacak.

- Vekillerin protokoldeki yeri öne çekilecek.

- Törenlere emekli vekiller için de yer ayrılacak.

- Milletvekilleri kamuya ait sosyal tesislerden, o tesislerin en üst düzey yöneticisinin imkanları dikkate alınarak yararlanacak.

- Vekiller ömür boyu diplomatik pasaport hakkına sahip olacak.

- Hem mevcut ve hem de eski milletvekilleri ve onların bakmakla yükümlü oldukları kişilerin estetik dahil her türlü tedavi harcaması Meclis bütçesinden karşılanacak.

Ve bu yasa tasarısında meclis içindeki bütün partiler anlaşmaya vardı tek bir itiraz bile almadan.

BDP'liler bir tarafınızı rahata erdirecek yasaya evet dediniz de ne oldu ROBOSKİ?

CHP'liler hani laiklik elden gidiyordu? Bir tarafınız rahata erecek diye bir oldunuz Akapeyle.

MHP 'liler hani bu akape okyanus ötesinden emir alıyordu? Bir tarafınız rahata kavuşacak diye bir oldunuz oylamada.

0|0
13|20

En İyi Erkek Görüşü

• İt iti ısırmaz sözünün canlı örneğidir Meclis.

Gazetecilerin yıpranma payını kaldırıp tepkiler üzerine ''Milletvekilleri''nede yıpranma payı ekleyip Meclis'ten öyle geçirmişlerdi yani bundan da kendilerine pay çıkarmışlardı.

Adları ''Milletvekili'' ama bu Milletin köpeği bile olamazlar. Köpek bile bir kemik için sahibini satmazken bunlar kendi benliklerini ve daha üsleri de bu Ülke'yi sattı..

2|5
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• kurban bayramında toplanan kurban derileri,öğrencilere verilen burslar,çalışan emeklilerden kesilen paralar da milletvekillerine verilsin diyorum...

ayrıca cipslerden ve dondurmalardan çıkan bedavalar da milletvekillerine verilsin...

2|2
    0|0
  • Yakında tecavüz etmeleri de serbestleşir

3|3
    0|1
    • Yarısından çoğunun dolandırıcılık 3 te birininde tecavüzden davası bulunmakta.

• tek birleştikleri mevzu bu oldu mahlukların.neyse sakinim.

2|3
    0|0
  • birazda halka ayrıcalıklar verilse.çok görme bu halka beyinsizler

1|3
    0|0
  • Aksam lanet ettim. Hicc bir konuda uzlasamayan 4 parti bu konuda tek yurek oldu hakikaten hakkimiz helal olmasin. Allah kuluna soracak elbet uyuyup turbana etege ona buna karismaya devam etsin ulkem. Bi popomuz kalmadı vermedigimiz onu da alirlar yakinda

2|0
    0|0
  • şu ambulans mevzuu dışında beni geren bir şey yok.. Bal tutan parmağını yalar!

yanlız muhalefete çok güldüm gerçekten.. bir kez daha kendilerini komik duruma düşürdüler :D

0|1
    0|1
    • Milletvekillerinin sağlık hizmetleri, araç cezaları, diplomatik pasaportları seni rahatsız etmedi demek.

• Hemen aynı dakika içinde bakman verdiğim linke bakmadığın anlamına geliyor. Yani anlamadan dinlemeden yazıyorsun. Ve çok boş konuşuyorsun.

• neyine bakıcam.. basın döktürmüş işte birde kıyas yapmışş ohhhh..had galeyana gelelim

• ben bu ayrıcalıklara çok aykırı bakmıyorum açıkçası. ama şöyle; evet kırmızı pasaport, trafikte geçiş üstünlüğü, uçuk maaşlar vs. bunlar milletvekilinin halktan farklı kılan uygulamalar olmalı. ancak, milletvekilliği sona erdiğinde durum değişecek arkadaş! sen milletvekilliğe sona ermiş birisine, hayat boyu bu ayrıcalıkları kılarsan olmaz.

1|0
    0|0
  • en iyisi hepimiz milletvekili olalım az bardak kıralım yumruk atalım kavga edip duralım da hayatımız kurtulsun bu ne böyle be.halkın yiyemediği ne varsa aha bunlar yiyo.

0|0
    0|0
  • onların yerinde olmak istemem binbir kişinin hakkı var üzerlerinde...

1|0
    0|0
  • Saçmalıksaçmalıksaçmalık

0|0
    0|0
  • keşke babam miletvekili olsaydıı lann :D

0|0
    0|0
  • peki sen akraba düğünlerinde takacakları altınlarıda devlet hazinesinde alıcaklarınıda iliyormusun bu ülkeden gitme vakti gelmiştir herşey fazla ama çok fazla saçma bir hal almaya başladı kamera şakasımı bu ya ?

1|0
    0|0
  • Ortam değişikliği yaşıyorlar evde uyuyyacağına salonlarda uyuyorlar

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 19

• Bunları koruyan insanlar da var. " adamlar milletvekili arkadaş 550 kişi sonuçta yani bu kadar olacak" Bunlardan karılarını isteseler onu da verirler. Oy kullanmayın arkadaşlar. Sağcı Solcu diye bu milleti birbirine kırdırdılar. Kendileri ise orada muhalefet ve iktidar adı altında şov yapar, olay kendilerine dönünce anında mutabakat kurarlar. Eğer gerçekten halk ve vatan için çalışacaklarsa neden fahri milletvekilliği yapmıyorlar?

1|2
    0|0
    • Bu milletvekillerini savunanlar da ya onlardan nemalanman çakallar veya bir yakını milletvekili olanlar milletin parasıyla millete efelik taslayan kan emiciler, ama bunların da sonu gelecek sadece sabır.

• şu an meclisteki milletvekillerinin %90'ı vekili olduğu milleti değil kendisini düşünüyor.Şu milletin yararına bir yasa düzenlemesi olsa en az 2 ay o yasa üzerinde tartışırlar,o yasa geçmesin diye ellerinden geleni yaparlar ve sonra belki karara varırlar belki varamazlar ama kendi menfaatlerine olan bir şeyde bu %90 lık kısım bir anda müttefik olup tasarıyı geçiriyorlar bu ne ki hatırlayalım daha geçen sene emekli milletvekillerinin maaşlarına %100 zam yapılsın diye bir önerge verildi gece oturumunda hemen kabul edildi Allahtan cumhurbaşkanı veto etti de bu yasa çıkmadı.Asgari ücretli bir adam evini nasıl geçindireceğini düşünsün onlar orda kendi maaşlarına nasıl zam yaptıracaklarını düşünsün aah ah ne günlere kaldık ama suç yine bu halkta o meclisteki 4 partinin 4 ü de bir adam etmez ama hala onlara oy veriyorlar. Şimdi düşünüyorumda nerde o eski necmettin erbakan dönemi emekliye %300 zam,işçiye ve memura %50 zam verilen o yılar ama gel gelelim onun partisine şu an oy verenler halkın %5 bile değil bence şuan tek çıkış yolu rahmetli necmettin erbakanın partisi gerisi hep fasa fiso.

0|1
    0|0
  • Durun yahu bu daha ne ki hedef 2023 e kadar vay yavrum vay..

1|1
    0|0
  • milletin sırtından geçinen kan emiciler işte ... haram zehir zıkkım olsun ... cennet ülkede vatandaş cehennemi yaşıyor kendileri de çok bir şey yapıyormuş gibi sefa sürüyorlar ...

2|1
    0|0
  • bütün partilere laf etmissin akp ye hic bir lafin yok kabul edenler arasinda onlarda yok mu ? az tarafsız olun yazında bile akpyi savunuyorsun daha..sonra ayrıcalıklardan bahsedip partilere laf etmissin.. ilgincsiniz vallahi

1|0
    0|0
    • Akpyi savunduğum felan yok. Onun ne olduğu belli zaten. Ayrıca yasa teklifini de veren o. Ben herşeyde karşı olan muhalefetin kendi g*tünün rahatlığı için herşeye evet diyebileceğini göstermek istedim.

• Bunlar yüzünden anarşist olasım geliyor.

0|1
    0|0
  • Sadece lanet olsun bu adalete

0|2
    0|1
  • çok kaliteli bir yasa tasarısı TÜRKİYEde 76 milyon insan var ancak 550 vekil bunlarında farkı olsun ve ayrıcalıkları olsun o vekiller vekil olabilmek için neler çekiyorlar biliyormusunuz burada ve bir takım sözlüklerde yazarlık yaparak olnunmuyor facebook ta paylaşım yaparak twitter da twet atarak olmuyor o işler milletin ayağına gidiyorlar karış karış seçim bölgelerini dolaşıyorlar hakediyorlar sizde cefasına katlanın millet vekili olun sizde bu ayrıcalıklardan yararlanın öyle ona buna sataşacağınıza hakaret edeceğinize çalışın biraz çalışın 76 milyonluk devlet 550 vekilin ayrıcalıklarını hazmedemiyorsa yazıklar olsun bu millete ne diyim başka söylenecek bişey bırakmadınız bana

0|0
    3|1
    • Afyon mu içtin sen ? Yoksa akraban veya baban millet vekili mi? Senin gibilere yazıklar olsun kimi insan akşam eve ne yiyecek götüreceğini düşünüyor. Haram zıkkım olsun aldığınız her bir kuruş boğazınızda kalsın.

• ağır malmışın sen de hacı.

• lan amk larım burada seip gürlüyosunuz sonra gidip akp ye oy veriyonuz

• diğerleri tartışılabilr ama

trafikte üstünlüğü hiç anlamıyorum ve anlamak da istemiyorum...

1|1
    0|0
  • Meclis tek anlaştığı yasa tasarısı.

0|0
    0|0

• - Vekiller ömür boyu diplomatik pasaport hakkına sahip olacak.

bu hariç diğerleri saçma

0|0
    0|0
  • Zehir zıkkım olsun... helal etrmiyorum...!

1|0
    0|0
  • -Paşam millet vekilleri maaşı ne kadar olsun.

- Memur maaşlarını geçmesin...

M.Kemal Atatürk

0|0
    0|0
  • bide d*melem tam olsun

0|0
    0|0
  • Bu devir milletvekili olucaksın rahata kavuşacaksın olan vatandaşa oluyo kim gelirse gelsin hepsi aynı bok peşindeler

0|0
    0|0
  • Orospu çocukluğu başka bir şey değil. Şimdi görün siz kendisini sümme haşa Allah sanan milletvekillerini.

1|1
    0|0
  • ingilterede başbakan otomobil giderleri yüksek olduğu eleştirilerine karşılık metroya binip gidiyordu bizimkiler nerdeee. yiyin a.q bu devleti.

0|1
    0|0
  • türk halkı olarak hala demokrasiyi tam olarak kavrıyamadık.

her milletvekili olan hizmet için deyil rahat etmek için gidiyor oraya

bazen o kadar kızıyorum ki bu olanlara böle saçmalıklarla dolu bir ülke olmasın diyorum.

ne biliyim bu yapılanları gördükce üzülüyorum bazen monarşi mi olsa iyi olurdu diyorum kendime bakıyorum britanyaya japonyaya hollanda vs. gayet düzgün gidiyor.sonra bakıyorum parlamenter ülkelere amerikaya fransaya anlıyorum ki biz beceremiyoruz bu sistemi.

kısacası çok kızıyorum bu olanlara ve üzülüyorum :(

1|1
    0|0
    • Britanya, Hollanda ve Japonyada krallık sembolik olarak var diye biliyorum. İşi yine parlemento yapıyor.

• Kendi ayrıcalıklarını kendileri kuruyo

1|2
    0|0
Yükleniyor...