ÜNİVERSİTEYE GİDEN ARKADAŞLAR ...

arkadaslar okuldan puan ygs puanınamı ekleniyor yoksa lys puanınamı ? yani ygs puanınamı ekleniyor yoksa lys puanınaın üzerinemi ? örneğin 340 ygs aldık diyelim 340 da lys den aldık

ygs nin % 40 lys % 60 ını alıp toplayıp okul puanını üzerinemi ekleniyor

0|0
2|1

En İyi Kız Görüşü

• evet aynen öyle oluyor ama ygs den tercih yapılacaksa okul puanı olduğu gibi ygs ye ekleniyor.lys den sonra sonuçlar açıklanınca hem ygs ye hem de lys ye eklenmiş halini görebilirsin

0|1
    0|0
    • yani 50 puan aldık diyelim , ygs 25 , lys 25 puan şeklindemi eklenti yapıyor ... yani ygs ile lys girdik sınavların ortalaması falan alındı 350 yaptı diyelim , okuldan gelen puan 50 olsa , 350+50 = 400 oluyo öylemi TM 1 PUANIM ?

• evet mesela ygs den 100 puan aldın %40 ı 40. lys den de 200 aldın %60 ı 120 ikisinin toplamı 160 oldu demi diploma notunun da yüzdesi alınıyor şuan hatrlamıyorum nasıl hesaplandığını eklencek puan 50 diyelim toplamda 210 oluyor anladn mı?ama ygs den tercih yapılacaksa ygs puanına direk 50 eklenir

• hımm yani lys puanın hepsi eklenmiyo diploma notundan gelen puan = ölemi ?

Kızlar Ne Diyor 1

• hepsinin üzerine.ygs nin mesela40 nı alıyorlar.lys nin 60 ını .en son okul puanı ekleniyor.

0|0
    0|0
    • modülzet bana acil ulaş.

• iyiymiş :) pdr istiyorum ben.ankarada

• pdr :) matemetiğin iyimii

Erkekler Ne Diyor 1

• bizim dönemde böyle şeyler yoktu. bu ne böyle yaa. ygs ,lys insanın okuyası gelmez valla. allah hepinize kolaylık versin. umarım istediğiniz yerler tutar.

0|0
    0|0
Yükleniyor...