Spor ve diyet yaptığınız halde işe yaramıyor mu?

Bir süredir spor ve diyet yaptığı halde kilo veremeyen veya kas kütlesini artıramayan çok kişi görüyorum. Bu işler sanıldığı gibi kolay değil. İşin içinde doğru beslenme ve spor fizyolojisini iyi bilmek gibi pek çok etken var. Peki siz bu sorunları yaşıyor musunuz? Hadi konuşalım

0|0
3|3

En İyi Kız Görüşü

• Diyetsiz sporla kilo verilmiyor malesef, spor salonuna gittim 2aya yakın ama diyet yapmadım 1.2 kilo aldım, diyetle evde plates ve yürüyüşle kilo verdim, veriliyosa sabır işi yavaş yavaş

0|1
    0|0
    • Diyet bu işin %60 ıdır. Yani aldığınız kalorilere ve makrolara (pro-carb-yağ) dikkat etmeniz gerekir. Ayrıca gün içerisinde gereksiz 400-500 caloriyi kolayca kısanilirsiniz ama sporla bunu yakmanız ek 1 saatlik antrenman ister. Kas kütlenizi korumak ve daha etkin yağ yakımı için de spor şart.

• 3ay

Bencede 15 km nasıl yürülebilirki en fazla 4km anca

• 3ay

Yani yürünür de ne gerek var :)

En İyi Erkek Görüşü

• yaşamıyorum 3 ayda bir idman ve diyet programımı değiştiririm her zaman içinde güzel sonuçlar elde ederim

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Eger ise yaramiyorsa diyet listesi degismeli.. Yaptigim sporun saati , su icitigin zamanlar degismeli.

0|1
    0|0
    • Ayrıca hormonal veya metabolizmayla ilgili bir sorun olup olmadığı kontrol edilmeli. Tiroid ve prediyabet durumunda mutlaka önlem alınmalı. Su içmek önemli ama saatini değişrirerek ek bir katkı sağlayamazsınız. Kolay gelsin

• Tamam iste bende onu diyorm. Su icmenjn saati bile var. Yanlis zamanlarda su icersen olmaz. Sizede kolay gelsn

• Diyet yapmiyorum ama zayifliyorum :)

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Hayır 8 yildir ugrasiyorum fitness ile duzenli yapamadim ama yapmaya basladigimda kas oranim artiyor yag azaliyor tabi beslenme ve ek gidalar onemli

0|1
    0|0
    • Ben de 2-3 ayda bir 1 hafta kadar ara veririm. Bu vücudun yenilenmesi ve dinlenmesi için çok önemli. Ayrıca haftada veya 10 günde 1 cheat mealler ile leptin düzeyini ayarlarım ki yağ yakımına inanılmaz etkisi vardır. Kolay gelsin

• Şimdiye kadar yaptıklarım işe yaradı sadece sağlam bulk olamadım.
    5x5 programa geçip gücü ve hacimi arttırmaya odaklanıcam hayırlısıyla

0|0
    0|0
    • Bulk için clean bulku öneririm. Zira sonrasında definisyon için gereksiz yağ atmak zorunda kalmazsın. Bence bmr'a günlük aktiviteye ileve 200-300 calori fazlası ile başlayıp vücudunun yanıtına göre ilerleyebilirsin. 5X5 set ve rep ise 10-15 tekrar altı kuvvet için iyi olabilir ancak hipertrofi açısından çok bir katkısı olmayacaktır. Bu nedenle aralarda yüksek ağırlık düşük tekrar yapmak faydalı olsa bile önerim 12-15 tekrarlı ve 3 saniyede 1 tekrarolacak şekilde yani negatif etkiyi ve kas üzerindeki direnci maksimum kullanabileceğin setler olacaktır. Dinlenme süresini de 40 sn civarı tutabilirsin. Aralara da setxfailure dediğimiz tükenene kadar, drop setler, süper setler de ekleyerek bence iyi bir sonuç alabilirsin. Protein alımını da kgx 2.5 gr olarak ayarlaman maksimum etki sağlayacaktır. Kolay gelsin

Yükleniyor...