Bacağımı eski haline nasıl getirebilirim?

Ben 1 haftadır spor salonuna gidiyorum ama üst bacağımda diz kapağımda falan bazı yerlerde şişme oldu özellikle sağ bacağımda dün biri söyledi bacağın belli yerlerinin şiştiğini ve bende de o gösterdiği yerler şişiyor ama bacaklarımda fazla yağ var kurtulmam lazım bacağımı nasıl eski haline getirebilir ve bir değişiklik olmadan yağlardan kurtulabilirim? Yardımcı olursanız sevinirim.

0|0
4|9

En İyi Erkek Görüşü

• Öncelikle merhaba ilk olarak ağrı geçene kadar spora gitmemelisin ikinci olarak spordan önce dinamik isinma hareketleri yapmalısınız (YouTube dinamik isinma yazınca çıkar ordakileri yapin) ve spordan sonra esnetme hareketleri yapmalısınız ve son olarak hareketlerin formunu yalnis yapmış olabilirsiniz formunuzu kontrol edin yaptığınız hareketleri YouTube da bakın ve hangi harakette olduğunu dusundugunuz haraketi YouTube da aratin ve kendi yaptiginizla karsilastirin ve spora döndüğunuz zaman formunuzu düzeltmeye odaklanin YouTube de ve internet sitesi olan Agirsaglam bu konuda size yardımcı olabilir fakat gene de bu doktora görünmeye ihtiyacınız var iyi gunler

0|0
    0|0
    • Ağrı geçmediği zaman spora giderseniz veya şişme orası kroniklesir ve hiç geçmez sakatken veya hastayken spora gidilmez çünkü vücuda binen bir metabolik stres var ve siz hastayken veya sakatken spora giderseniz vücuda ekstradan bir stres biner ve bu istediğimiz bişey degil

• Başka birinde gördüm benim bacağımda şişliğin oluştuğu bölgeler çocukta tamamiyle şişti kas gibi bana da yanlış ve fazla yaparsan böyle olur demişti

• Bunun onla alakası yok daha detayli anlatabilmek için instagram falan var mı senin

En İyi Kız Görüşü

• Bir şekilde bazı hareketlere diğerlerinden daha fazla yüklenmişsindir. Yağlardan kurtulmak istiyorsan kardiyo yap, özellikle bisiklet bacakları inceltir yağ yakarken. Dik bisiklet tercih etmeni tavsiye ederim. Pilates de güzel şekillendirir, eski haline getirmene yardımcı olur.

0|0
    0|0
    • Yani yürüyüş bisiklet falan şişme yapmaz değil mi çünkü 1 hafta da üst bacağım dış kısımları ve özellikle sağ bacağımda diz kapağı çevresinde şişme oluştu

• oluşmaz, abartmadığın sürece. Tek bacakta şişme oluştuysa ona daha çok ağırlık vermişsin demektir zaten, o da hata göstergesi.

• İkisinde de üst bacakta dışa doğru diz kapağı çevresinde de en çok sağ bacakta hafif şişlikler oluştu

Erkekler Ne Diyor 8

• Spor yaparken travma olmus. orasi spor yaparak gelisicek biyer degil. Spora baslamadan once ısınma hareketleri yap. Iyilesene kadar orayi zorlama

0|0
    0|0
    • Ömce 45 dk yürüyorum daha sonra bisiklet falan en son ağırlıklara geçiyorum ve her iki tarafta 20 kg ağırlık var ilk başladığımdan beri aynı kiloda yapıyorum hep

• Bende pek bilmiyorum çünkü kullanmıyorum pek ama sanırım hesap ayarlarında sadece Takip ettğim üyeler mesaj gönderebilsin i tikleyip takip ettiğinde oluyor. Hem kendini buranın sıkıntılı tiplerinden korumuş oluyorsun

• Ben gene mesaj göndereniyorum

• 1 haftada ne şişmesi bu hemde eklem yerlerinde, kas yıkımından kaynaklı ödem yapmış olabilir mi?
    Bence bu aralar dinlen ve bol su iç, spora ara versen daha iyi olur kendine gelene kadar.. spor salonunda bu duruma düştüysen antrenörünü değiştirmelisin bence.

0|0
    0|0
    • Yaptığım hareketi yanlış yaptıydım belkinondan da olabilir

• bence ham vücutta sık tekrar yaptığından olmuştur ve kasların yenilenmesi için yeterli dinlenmedin muhtemelen + su tüketimi ve proteinli beslenmeyi unutma

• Eritmek istiyorsan şayet bacak çalıştırırken boş kilo çok tekrar yapmalısın.

0|0
    0|0
  • squat bolmyap koşu yapman lazım bide bol bisiklet bak sütun gibimolucak pürüzsüz bir bakan bir daha bakıcan

0|0
    0|0
    • Squat 40 tane yapıyorum biri normal diğeride internette buldum iç bacak için koşuya nefesim yetmiyor ama aşağı yukarı 5 10 dk bisiklete biniyorum

• Sıcak suya fazla gelemem ılıktan birazcık sıcak oluyor

• sakın terli yatma ılık banyo kaslarını rahatlatır kas yapıyorum diyede düşünme çoğu kadının yanlış algısı spor yaparak metabolizmanı hizlandırıyosun yağ yakımın hızlanıyor

• bir hafta da hiç bir değişiklik olmaz en fazla pump olur

0|0
    0|0
  • dinlendir fazla yorma kendi ve kasma

0|0
    0|0
  • Dinlen biraz.

0|0
    0|0
  • Bir ortopediye gözük istersen.

0|0
    0|0
    • Anca türkiyeyi kazanır da gidersen gidebilirim çünkü burdakiler hiçbirşeyden anlamıyor ilaç yazıp gönderecek babama sordum kas oluşacak diyor ama iğrenç bir şekle de dönüşecekse hiç kad olmasın daha iyi benim için 😕

• Türkiyeyi kazanmak? :/

Kızlar Ne Diyor 3

Yükleniyor...