Yaşadıklarınız ya da birileri yüzünden dinden soğuduğunuz, inancınızı kaybettiğiniz oldu mu?

Çevrenizdekiler yüzünden, yaşadıklarınız sebebiyle, bir şeylerden etkilenerek ya da bazı şeyleri sorgulayarak inancınızı kaybettiğiniz oldu mu?

0|0
22|18

En İyi Erkek Görüşü

• ister istemez sorguluyorum... bir yanda bazıları bütün bütün ekmekleri çöpe atarken, diğer yanda açlıktan ölen insanlar var...

dürüst oldukça kaybediyorsun

iyi insan oldukça kazık yiyorsun vs..

işte o zaman sorguluyorum.

3|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 22

• ben şu olayı sevmiyorum eğer benim dediklerimi yaparsan seni yaşatırım cennete alırım yok yapmazsan cehenneme atarım niye kendine tapsınlar diye bu kadar uğraşıyosun ki ey tanrım koy beyinlerinin içine aksini düşünmemeye yarayan bişi aklımızın ucundan bile geçmesin seni inkar etmek özgür irade vermenin pek bir mantığı yok cehenneme attıktan sonra kaldı ki tevhit,hristiyanlık müslümalık versiyon mu atıyon olayın nedir?hele ki 159 boy verip uçuş hostesi olma hayaline sahip bir insan yaratıp 1cmle hayattan kopmasını sağlamak için sadist olmak gerekir savunmasını nasıl yapcağını da biliyon sende imkansızı arzulamasaydın kısacası hz ali olayı çözmüştür Eğer Allah yoksa kaybedecek bir şey olmaz. Ama varsa ve bükemediğin eli öpmek yerine kırmaya çalışıyosan o zaman harbiden ayvayı yeriz şahsen ben sırf bu yüzden inanıyom Allah'a yoksaki bir dargın bir barışıgız. müslümanlığı da en son versiyonu olduğu için seçtim.Gerisini kendisi bilir artık

0|1
    0|0
  • inancımı kaybetmiyorum ama herkesin inandıklarına da inanmıyorum... illa islam ya illa hristiyanlık değil kendi içimde yaşıyorum yaratıcının gücünü hissediyorum... ama bazen de diyorum ki keşke cehennem olmasa... çok acımasız geliyor bazen. bir insan seri katil de olsa zina da yapsa ya da sırf yaratanını kabul etmedi diye adı sonsuzluk olan bir zaman diliminde ateşlere atılmamalı... sakin olun ama şunu söylemeden edemicem haşa ben tanrı olsam cehennemde öyle yakmak falan olmazdı. en azından süresi sonsuz olmazdı...

0|1
    0|0
  • 'Ben müslümanım' dedikten sonra aynı anda üç kızla yatan insanları tanıdıktan sonra müslümanlara olan güvenim de sarsıldı. Hele ki ellerinde tabancalarla 'Allah' naraları atan insanları her gün haberlerde görünce... Saçmalar. Dinlerinin ne olduğunu bile bilmeden harekete geçiyorlar ve bu hoş değil.

0|1
    0|0
  • Her kötü olayda Allah'a sitem etseydik ooo. Bazılarını anlamıyorum inançlı kişilerden bahsediyorum burada, neyse işte inannıyorlar başına kötü bir şey gelsin Allah'm neden ben derler, sonra soğurlar falan. Ama bir yarışma olsa 1. olsalar, bir alanda başarılı olsalar, sevilseler Allah'm neden ben demezler. İşte insanoğlu biz böyle nankör varlıklarız.

1|0
    0|1
  • Evet bir hoca ben küçükken demişti ki yalan söylersen ağzından yılanlar çıkar falan die çocuk aklı işte haha :) ondan korktum bir daha ne kuran kursu ne başka bisey ahaha sonra ahirette erkeklere cokca huri verilmesi konusu sarap falan onlar kafa karıstırıcı gelior dinden soğutucu demeyelimde ya da çarşaflılar saygı duyuyorum ama onları görünce dinden soğuyorum ya da geçenlerde araplar gördüm görgüsüzler biraz kızmasın kimse ama sırf onlar yüzünden bile islamdan soğuyabilirim tabi allah inancı sonsuz onda süphem yokta...

1|0
    0|0
    • Hatırlat bir ara konuşalım kuzum:)

• Konuşuruz bebeğim:)

• İnsanların dini yanlış yorumlaması, kendi adetlerini din diye görmeleri, bağnazlıklarını kutsal saymaları dinin kusuru veya yanlışlığı değildir. Yaratılan, yaratıcısına vardıkça veya senin ifadenle vasıl oldukça dinin getirdiği bazı kalıplarda gereksiz hale gelir bence sevgili visal'cimmm...

• arkadaşım akrabasının ölümünden sonra bu tarz bir durum yaşamıştı.

0|0
    0|0
  • müslümanların ortalık yerde kurban kesmesi

0|1
    0|0
  • dinden hiç soğumadım. ama insanları yaptığı ayrımcılıktan dini yanlış anladıklarını düşüyorum. çünkü benim dinim insanlara zulmetmeyi yasaklıyor. insanları ayırmayı yasaklıyor. bu insanlar dini nerelerinden anlıyorlar merak ediyorum. kimse farklı bir dine inandığı için zulüm görmeyi haketmiyor

0|0
    0|0
  • Evet oldu.

0|1
    0|0
  • sorguladım ve terk ettim mutluyum

0|1
    0|0
  • Ben insanların bilgisi olmadığı konularda bilgisi olmadan çok fazla fikir ürettiğini düşünüyorum özelliklede ülkemeizde:) Din de bunlardan biri dinimiizi çoğumuz iyi bilmiyor ama çokça yorum yapıyoruz. Ben kendim yani dini suçlamak yerine insanları ve kendimi suçlarım ve merak ettiğim konuyu sağlam kaynakları öğrenip oradan araştırırım. Mesela kuran'ın türkçesini sırf bu yüzden bir kaç kere okudum.

0|1
    0|0
  • hayır Allah inancı olan birinde bu şekilde davranışlar olmaz lütfen inancınızı kaybetmeyin hiç bir şekilde

0|0
    0|0
  • Gavura kızıp oruç bozmaya benzer. Dini kullananları kullanmak istiyorum

0|1
    0|0
  • Hayır olmadı . Merak ettiğim şeyleri araştırdım araştırdıkça öğrendim bir şeyleri netliğe kavuşturursan sorgulamazsın.

0|0
    0|0
  • herzamanbirçocukgıbı ısımlı arkadası bı soylesenzde benım engelımı kaldırsa rıca etsem nıye kustunude anlaamdım zaten halka

0|0
    0|0
  • Oldu maalesef zira artık şuna inanıyorum ; Müslümanlığı, Müslümanlar yüzünden sorgulamamalıyız.

0|0
    0|0
  • Oldu ama kendimi kontrol altında tutmaya çalışıyorum

0|0
    0|0
  • Hayır olmadı...

0|0
    0|0
  • Ne alaka oyuncak mı bu birşeyden etkilenince değiştirelim

0|0
    0|0
  • hayır olmadıııııı

0|0
    0|0
  • kötü şeyde rabbimden geliyor neyin sitemi neyn sorgulaması. asi olmamak lazım herşey rabbimden gelir ve iyi kötüü herşey bir sınavdır

0|1
    0|0
  • oldu ewt su basımızdakı seresizler varya onlar yuzunden oldu ulkeyı sattılar dını alet ederek zaten onlara gore kebndılerınden baska kımse ınanmıyor allah sukur ınancımız tam ama gercekten dınden sogutuyolar

0|1
    1|0
    • Birde onların çanakçıları var.İhaleyi kapanın makarnayı kömürü alanın şuuru kayboluyor olmalı.

Erkekler Ne Diyor 17

• İnancını sorgulamayanlar ya cahildir ya korkak.

0|1
    0|0
  • Evet aynı dine inandığım kişilerin aptallıklarına tahammülüm yok. Çoğunu sallamıyorum ..

Ama inancımdan soğumamı gerektiricek bir durum söz konusu dahi olamaz . Ama hani öyle iğrenç insanlar var ki müslümanım diye gezen. İşte ben hacı hocaların aksine onların müslüman olmamalarını istiyorum. Hiç nezih değil hepside birbirinden iğrenç diyebileceğim karaktersiz insan dolu hep.

Doğru düzgün birtakım konulardan taviz vermeyen insanlar nadir ama diyorum ki keşke her müslümanım diyen her sarıklı başı bağlı müslüman gibi müslüman olsa da seviyesizleştirmese inançlarımı ona buna madara etmese kendi seviyesizlikleriyle ..

0|0
    0|0
  • günahsız kul yoktur ki.şeytan and içmiş insanlara kötüyü göstereceğine.günahsız olanlar sadece peygamberlerdir.o yüzden çevremizdekilerden ziyade peygamberlerin hayatlarını okumalı o vefakarlıkları inanılmaz derecede akıl ve mantığın almayacağı derecede katlandıkları zorlukları bilmeliyiz.sonuçta ortada bir din varsa o dini öğretmek için gönderilen elçilerdir peygamberler.insanlarsa imtihandadırlar o yüzden dini ölçmede insanlara değil o dini öğreten ve onu yaşayan peygamberleri dikkate almalıyız.kaldıki benim dinim islamın peygamberi hz.muhammed sav bir hadisinde bir zamanın geleceğini ve o zaman din hakkında herkesin çok şey söyleyeceğini ama çoğu kişinin ise bu konuda aslında cahil olacağını belirtmiştir..

0|0
    0|0
  • Rüzgar, çok zaman gemilerin istemedikleri istikametten eser.

Ama bu, gemilerin istedikleri istikamette yol almalarına engel değildir.

Hayatın dert rüzgarı güçlü.Yanlız sen yelken gibi olduktan sonra ne kadar rüzgar kuvvetli olursa gideceğin yere o kadar hızlı ulaşırsın.Bu sana mani olmaktan çok yardım eder.İnança böyle, sağlam inancı olana gelen sıkıntılar inancı kuvvetlendirir,

0|0
    0|0
  • İnsan bilgi sahibi oldukça ister istemez dinden soğuyor ve deizm ve ateizm kapıları açılıyor.

0|1
    0|0
    • Bendede tam tersi oluyor imanim artıyor

• Uzun süredir, yıllardır sorguluyordum inancımı, aklıma yatmayan çok şey var birçok dinle ilgili. Şu an bende deizm inancını benimsiyorum.

• evet inanmıyorum 4 ya da 5 yıldır

0|1
    0|0
  • direkt olarak şahsıma yapılmış öyle hareketler oldu ki dinden soğutacak. ama burda uzun uzun hikayelerini anlatacak değilim. sadece şunu söyliyim, bazı müslümanlar kendilerini Allah zannediyolar

0|1
    0|0
  • Dini simdiki insanlara bakarak degerlendirirsen sogursun...hz. peygamber ve sahabi nasil yaşamış ona bak ona göre dini degerlendir

0|0
    0|0
  • Kimse iiçin sorgumadım sogumam eğer bir şüphe edersem kendi dinden çıkmış sayarim

ben kalpten inanmışim zaten hiç bir kuvvet bu inancimi bozamaz bozmamda

Allah öyle bir hatadan beni binlerce kez esirlerin

1|1
    0|0
  • din o kadar basit bişey değil be hacı.hatta bilakis bazıları benim inancımı eleştiriyorsa ben daha fazla inancıma sahip cıkarım

1|0
    0|0
  • çevrendeki insanların yaptıkların dolayı inancını asla yitirme

0|0
    0|0
  • sorguladım inancım daha da arttı. nasıl sorgulamak gerektiğini de bilmek lazım. çevre umrumda değil ben kendi doğruma bakarım

0|0
    0|0
  • birine kızıp ya da etkilenmedim hiç bir şekilde onlar için inanç değiştirmem hemde değiştircek olsamda kimseyi takmam neye inanıp neye inanmıcami kimse söyleyemez

0|0
    0|0
  • Bir kaç dangalk için değmez

0|1
    0|0
  • dinin tamsa hiçbişey olmaz

0|0
    0|0
  • Size neye inandığımı söyleyeyim mi? Allah yarattı ve ne olacağını görmek için bizi kendi halimize bıraktı

0|1
    0|0
  • Amcamın karısı çok dindardı. Çarşaflıydı. Amcam kanser oldu. S8rf hasta oldu diye terk etti. Kuran kursu öğretmeniydi bide.

0|0
    0|0
Yükleniyor...