Boyunuzu basketbol oynayarak uzatsanız genetiğe yansır mı yani çocuğunuzda uzun olur mu?

Diyelim ki genetiğe göre en fazla 175 siniz ama basketbol sayesinde 180 oldunuz çocuğunuzda faydalanır mı sizce basketbol oynamasa bile?

0|0
18|14

En İyi Kız Görüşü

• hayır, genetik kodlar bellidir, değişmez.. senin boyunu uzatma çabaların bile senin genlerinde kodludur, kodlu değilse istediğin kadar uğraş uzamaz.

2|0
    0|0
    • Bitane adam görmüştüm adam kas yığını falan böyle kızındada aynı şekilde bacak kası var parçalı altınada genetic yazmış 5 6 yaşında bir kız bence etkisi olabilir çünkü adaptasyonda bile genetik değişiyornormal gözlü bir çift çekik gözlülerin arasında 50 yıl yaşasa çocukların çekik gözlü olabilir

• iyi de ablacım, gen sadece babadan gelmiyor ki? 12 kromozom babadan, 12 anneden. anne kısaysa anneye de çekme olasılığı yüksek.

• Aydınlattin bizi demek ki benim kodum bozuk kısa kaldim 😂

En İyi Erkek Görüşü

• Fiziksel etmenler genlere yansımaz.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 17

• Modifikasyon

0|0
    0|0
  • zaten tıbbi terimlerine hakim olmasam da boy kavraminin üst sınır ve alt sınırı oldugunu biliyorum. yani senin genetigindeki boyun üst sınırı ne kadarsa ne yaparsan yap cerrahi müdahale vs olmadikca dogal yollardan spor vs yaparak dahi en fazla o kadar uzayabiliyosun.

0|0
    0|0
  • Beynim durdu😂

0|0
    0|0
  • Genetiğe bakmıyır

0|0
    0|0
  • kanki boyunu mu uzatmaya calisiyosun kac yasindasin ben de uzatmaya çalışıyorum 18 im günde 1 litre sut ic cocugunu da baskete gönder uzun olmasini istiyorsan

0|0
    0|0
    • Aynen kanki valla 2 3 senedir ugrasiyorum boyum uzuyor uzamasina 180 e geliyor mesela tekrardan acilan boy eski halini almaya başlıyor derdim dert :)

• hayır çünkü bahsi geçen durum modifikasyondur. bireye sonradan eklenen özellikler genleri etkilemez. saçlarını sarıya boyatan esmer bir kadının çocuğunun saçlarını sarı yapmaz

0|0
    0|0
  • Genetik degismez ki

0|0
    0|0
  • Modifikasyon genleri degistirmez. Adaptasyon icin yuzyillar gerekir imkansiz yani.

1|0
    0|1
  • Hayır sanmam

0|0
    0|0
  • ya Hayır tabiki shsjsbaj

0|0
    0|0
  • Sanmıyorum ya bu biraz kemik yapısına bağlı birşey

0|0
    0|0
  • Valla ben 5 sene basket oynadm hiç bise fark etmedi kissym ailmde öyle babm ve erkk kardeşim hariç😃

1|0
    0|0
  • Hayır.

0|0
    0|0
  • zannetmiyorum

0|0
    0|0
  • Sana olan şey modifikasyon. Çocuğun genlerinde bir değişim söz konusu değil.

0|0
    0|0
  • yansımaz

0|0
    0|0
  • Siz orta Okulda fen bilgisi görmediniz mi. Modifikasyon genetige yansimaz. Sacimi sarı yapıp renkli lens takınca bebeğim sarışın renkli olamaz mesela.

0|0
    0|0
    • Adaptasyon diye bişeyde yansıyorda genetik mesela asyada yaşasan baya bir süre sonra nesillerin çekik gözlü gelmeye başlar neden boy çalışþığın zaman cocuguna yansımasın ki

• Nerden biliyosun be adam 50 yıl kalıyo çocugu çekik gözlü kalıyo bana asırdan bahsediyosun

• 50 yıl sonra 68 yaşında sana çocuk doğuracak kadını... bulursun 😄 sen bence uzun boylu bir hanım bul.

Erkekler Ne Diyor 13

• Boy uzaması genetiktir ama Kasların esnekliğiylede uzayabilirsin esneme hareketleri tarzında benim Babam ve Annemin boy ortalaması benim aslında 1.80 civarı olmam lazım ama ben 1.88 boyuna sahibim bunuda 14 yaşımda basketbol ve yüzme sayesinde kaslarım esnediği için boy uzaması oluyor.

0|0
    0|0
  • Hayir tabiki

0|0
    0|0
  • spremlerinde genetik kodlamalarını taşırsın ama bu ilerleyen zamanlarda evrimleşmede olduğu gibi çocuğuna aktarılması değilde daha sonraki nesle aktarılması mümkün olabilir

0|0
    0|0
  • basketbol boy uzatmaz

0|0
    0|0
  • ben 13-14-15 yaşlarında kendi kendime uzattım, herhangi profesyonel bir yardım almadım, şu an 1.90 tabi ki genlerle alakası var, dedem 2 metreymiş. haliyle bize kırıntıları aktarılmıştır illa ki.

0|0
    0|0
  • Bol bol yorgurt yesin ben 6 sene boyunca her sabah 1 tas tabaginda nenemlerin dukkanına iner 'dim diyarbakirda o sırada madii manevi durumumuz yoktu şuanda 180 boyundayim ve cok kısaydım 2 sene oncesi

0|0
    0|0
  • sen zaten uzayabiliyorsan eğer çocuğunda basket oynarsa uzar yani senin geninde uzayabilmek varsa o da öyle olur ama anne minyonsa çocuk onun genlerini alırsa durum zor 😁

0|0
    0|0
  • Kas, boy vs.. modifikasyondur yani genetik olmayıp sonradan kazanılırlar ve sonraki nesillere aktarılamaz bu özellikler. Benim anne ve babam da kısa benim boyum 1.85 :D

0|0
    0|0
  • Çocuğun basketbol oynasa uzayamaz mı? :D

0|0
    0|0
  • Basketbolun boy uzattigina inanmiyorum.

0|0
    0|0
  • Sütle

0|0
    0|0
  • Basketbol oynarken mutasyona uğrarsan belki ama o filmlerde oluyor

0|0
    0|0
  • Bu boy oranları bildiğim kadarıyla anne ile babanın DNA sı sonucu çocuga yansıyo yanı çocuk ya anneye benzer boy olarak ya da babaya

0|0
    0|0
Yükleniyor...