Bayanların evlendikten sonra soyadını kaldırmamasının sebebi nedir?

Evlendikten sonra hem erkeğin soyadını hem de kendi soyadını beraber tutmasının mantığı nedir?

0|0
17|9

En İyi Kız Görüşü

• Kocamın soyadı çirkin olursa belki bende kullanırım :))

1.Ünlü bayanlar o şekilde tanınmışsa kullanır.Bakınız Pınar Altuğ Atacan

2.İyi bir kariyeri olan bir bayan ve iş dünyasında o şekilde tanınmışsa kullanır.

3.Biraz dominat, feminist bir kadınsa kullanır.

4.Böyle bir imkan varken insanların bundan yararlanmaları son derece normal.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 16

• Soyadımı seviyorum ama sanırım evlenince değiştiririm.En başta babam izin vermez 2 soyadı kullanmama:)

0|0
    0|0
  • Bayanın soyadını alan erkeklerde var. Ne olacak ki.

0|0
    0|0
  • Babamı düşünüp iki soyadını kullanırım

0|0
    0|0
  • kullanırım tabii o benm soyadım evlencem diye soyadımı neden terk edeyim bu arada cocugumada yazılmasını isterim o ikimizin cocugu yalnız onun degil haksızlık

0|0
    0|0
    • o kadar da değil yok artık çocukta kendisi gibi biriyle evlenirse torununun 4 tane soyismi mi olcak

çocuk sınavlarda bol bol kulaklarını çınlatır haberin olsun :)

• trex yanlış biliyorsun kadın kendi soyismini beraber kullanabilir ama çocuk sadece babasının soyismini alır.

• biliyorum ben cocugum ıcın olmayacagını belirttim

• Soyadımı seviyorum beni sevenlerde seviyor soy adımı :) Ama onun soy adını almak ayrı bbir gurur olur benim için.

0|0
    0|0
  • Ben de eşimin soyadını alacağım fakat kendi soyadımı da kullanacağım çünkü soyadımı çok beğeniyorum herkes de beğenir soyadımızı.

0|0
    0|0
  • edük hüdük büdük bilmem ne diye uzatıyolar bazen sosyal paylaşım sitelerinde. çok komik oluyo... bir gün evlenirsem eşimin soyadını kullanırım seve seve.

0|0
    0|0
  • Evlendikten sonra erkek kadının soyadını taşısaydı acaba ne olurdu.Kendi açınızdan düşünün derim?

1|0
    0|0
  • Eşimin soyadını alacağım ve bu konuda asla itiraz etmeyeceğim. Amen.

Soyadımdan nefret ederim.

1|0
    1|1
  • Soyadını taşıyamayacaksam evlenmem, evlenirsem de soyismini alırım eşimin.

0|0
    0|0
  • Seviyordur soyadını, güzeldir ister. Ben ise sevmiyorum çok uzun.

0|0
    0|0
  • Kocamın soyadı neyse onu kullanırım.)

0|0
    0|0
  • Ben de bu soruyu sormanızın mantığını anlamıyorum.

0|0
    0|0
  • gereksiz

0|0
    0|0
  • eski soyadlarını yaşatma isteği ve kimseye bağlı değilim düşüncesinden bence...

0|0
    0|0
  • Önemli bir şahsiyet ise mantıklı.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• mantığı şudur. iş kadınıdır. soyadını değiştirince tanınmama gibi birçok sorun ortaya çıkacaktır . o nedenle eklemek ister.

0|0
    0|0
  • son trendi yakalamaya çalışmak istemeleri budur ülkemizde öyle durum söz konusu değil mi biri bişi giyinir herkes onu giyer ugg converse ... gibi buda böle bişi biri yapıverdi diye yapıolar... yada kariyer sahibi adını soyadını duyurmuş bir kişi evlendikten sonra eski soyadını mecbur taşımak zorunda olması.

0|0
    0|0
  • Boşver..soy isim çokda önemli degil.

0|0
    0|0
  • Bence herkes kendi soyadını kullansın yaa.

neden benim soyadımı alıyorki , aynı soydan gelmiyoruz ki

0|0
    0|0
    • yani bide allah muhafaza yanlis bise yapinca erkek diyor benim soyadi tasiyon bana laik davran o yüzdede her kesin soyadi kendine kalsin.

• laik değil layık :D

• kendisi yorulcak sonra ismini soy ismini yazarken

kendi bilir :)

0|0
    0|0
  • benim soyismimi tasıcakkkk okadarrrrrrrrr :P

0|0
    0|0
  • feministlik

0|0
    0|0
  • Sorun değil..