Spor yapmakta ki amacınız nedir?

Soru gayet acik arkadaslar spora neden gidiyosunuz veya neden gitmek istersiniz? Ben 4 yildir farkli brans dallarında spor yaptım ilk olarak çok zayıf bir vücudum vardı ilk hedefim kilo almaktı. Spora başladım yavaş yavaş kilo aldıkça cevremdekilerin olumlu yorumları hosuma gitti ve motive oldum daha fazlasini istedim daha fazla ugrastim bu sefer o eski zayiflik bitti geriye sporcu gorunumlu bir vucut gelmeye basladi bu seferde cevremdeki insanlar artik nerede spor yapıyorsun beraber yapalım? Nasil yapiyosun? Nasıl besleniyosun? Gibi sorularla yaklastilar tabiki insanın hosuna gidiyor ve daha fazlasını istiyor daha fazla cabaladım ve su an ki durumuma geldim Şu an girdigim cogu ortamda sporcumusun? Ne zamandır yapiyosun? Masallah gibi sozler duyuyorum tabiki insanoğlu açgözlüdür daha fazlasını ister ve bende öyleyim daha fazlasını istiyorum ve devamda edicem nereye kadar giderse Allah ın izniyle. Arkadaşlar burdaki maksatım ego kasmak degil veya kendimi ovmemde degil kimse yanlis anlamasın lutfen spora tesvik ve genç kardeslerimiz icin motivasyon olmaya çalısıyorum Sizlerde böyle örnekler vererek arkadaşlara motive olabilirsiniz saygılar.

0|1
3|9

En İyi Kız Görüşü

• Isim oldugu icin. Severek sadece antremana gidiyordum sonradan isler gelisti.. Daha mutlu oluyorum. Spor salonunda erkek dusurebiliyorum 😜 saka amacli.
    Sabahlari 5-8 arasi ve aksam 20-22 antremana gidiyorsam sevdigim bir sey var herhalde.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• "Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur." sözünde geçerli olduğu kadarıyla;bedenen sağlıklı ve estetik olmak için yapıyorum. Bunun dışında da sinirimi, stresimi, üzüntümü attığım bir AŞK olarak gördüğüm için yapıyorum.
    Sinirli, gergin ve üzgün olduğum zaman mesela yüzmeye giderim. O havuza 2000-3000 metre yüzerek bütün sinirimi, öfkemi ve gerginliğimi atarım. Sonunda da mutlu olurum. Alkolden, uyuşturucudan ve kumardan vs çok daha iyi ve faydalı bir yoldur. Etliğe sütlüğe karışmazsın ve kimseye de zararın dokunmaz kendine de dokunmadığı gibi...
    Yani fiziksel ve mental açıdan Spor benim için bir AŞK'tır. Büyük bir SEVGİ'dir. Büyük bir TUTKU'dur. Benim HERŞEYİM'dir.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Dış görünüşüm ve sağlığım için yapıyorum

0|1
    0|0
  • Yapmıyorum.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Günde 10 km koştuğum dönemi hatırlıyorum da nabız 54 tü :)) kötü birşey gibi gelsede gerçekten güzeldi içinde dolup boşaldığını hissettiğin bir kalp ve unutulmuş yorulma kavramı.

0|2
    0|0
  • Bende kilomdan dolayı spora başladım iki hafta olmak üzere ve 96.5 kg da iken 93 e kadar düştüm ama birdd gelin bana sorun. Her gün an agriyor buram agriyor diyorsunuz pes eddn cok oldu ama benim gercekten bir amacım var dedim halende diyorum o yüzden bırakmadık bırakmayacam da. Umarım benim gbi kilolu arkadaşlara iyi bir motive olmuştur.

0|1
    0|0
    • Helal olsun kardesim benim benimde ilk aylarım cok zor olmustu ilk aylar bilgisizlik tecrubesizlik gerekcesiyle gelisim az olur ve adaptasyon sureci icinde oldugun icin pek bir gelisim goremeyebilirsin. Bu yüzden pes edenler degil pes etmeyenler daima kazanır

• Aynen doğru diyorsun. bana mesela arkadaşlarım olum fazla yeme kilo ver vs gibi sozler söylüyordu ama ben bittim dedim cidden. Ve spora başladım. Her hareketi 3x15 olarak 25 kg da yapamasam da 20 kg alıyorum 4x12 yapıyorum ama yapmaya çalışıyorum. Pes etmek yok. Pes edersen kendini avutursun o yüzden devam. :) O arkadaşlara inat sadece zayiflamayacam güzel d bir vücudum olasina kadar devam edecem.

• Yapmıyorum ama baslayım diyr dusunuyordum bayagi bir kilo aldim cunku sonra dusundum ki ben zaten bos yasayan bir insanim kilo alsam ne olir almasam ne olur dedim vazgectim yapmak isteyenler varsa yapsinlar ilk baslarda zorlanacaklar ama birakmasinlar bir de sakin ilac kullanmayin takviyeler alabilirsiniz protein tozu gibi filan onlari arastirin duzgun seyler alin dandik seyler almayin sakin

0|0
    0|0
  • sevdiğim için

0|1
    0|0
  • sağlıklı olmak
    güçlü olmak
    hava atmak

0|1
    0|0
  • Merhaba bende uşaklıyım kilom ortalamanın altında spora başlamak istiyorum 4 yıldır uğraşıyorum yazmışsın neler tavsiye edebilirsin ve şu an gittiğin bir spor salonu var mı uşakta tavsiye edebileceğin

0|0
    0|0
    • Usakta arenaya gidiyorum kardesim tavsiy3 ederim en iyisi zaten

• Kondisyonlu olmak

0|0
    0|0
  • Ben de zayifliktan kurtulmak icin yapmaya basladim

0|1
    0|0
    • Devam et kardesim benim sana lazım olan tek şey kazanmak icin cabalaman.

Yükleniyor...