Tanrı varsa adalet nerede?

Yapanın yanına kar kaldığı şu dünyada tanrının adaletini görebilen var mı? Ayrıca her gün tecavüze uğrayan çocukların yardım çığlıklarını duymayan, bunları engelleyemeyen, 9 yaşındaki kız çocuğunun 53 yaşındaki adamla evlenmesine izin veren tanrı fikri ne kadar mantıklı?

0|0
7|16

En İyi Kız Görüşü

• eğer bu bir imtihansa herkes bu imtihana eşit şartlarda başlamalıydı ama tanrı kişisi eğer varsa sadece eğleniyor , afrikalı çocukların açlığıyla . 53 yaşındaki adam 9 yaşındaki bir çocukla evliyse ve bir yandan da sözde ahlaklı bir peygamberse şahsen ben şüphe duyarım . tabi onun müridleride aynı şeyi yapacak sonuçta bunların yapılmasına izin veren tanrı . Kısacası dünyada adalet olsaydı tanrıda olurdu , kimse öbür dünyada falan adalet yerini bulacak demesin , neticede burda yaşananlar ne olacak , acılar ne olacak ya da açlıktan ölen çocuğun öbür dünyada adaleti bulması ne kadar iyi ? neyse çok konuştum .

0|2
    3|2
    • az bile konuştun. çok iyi.

• Bizimde buna şahit olmamız için...

• Sonucu Allah biliyor ama sen bilmiyorsun. Allah bildiği şeyi bilmeyen kuluna bildiriyor.

Kızlar Ne Diyor 6

• nemesis'i tanrı olma ihtimalini düşünüyorum. aynı tanrı gibi egosu tavan, ceza verici ve defter tutucu bir tip.

1|2
    0|4
  • Kendin de demişsin şu oluyor bu oluyor diye..işte tanrinin adaleti.

Herkes istediği şeyleri yapmakta serbest işte adalet.

Fakat yapacakları iyi şeyde kötü şeyde yol elektirik su olarak geri dönecek öbür dünyada

yanına kar kaliyor diye birsey yok .bu insanın adaletsizliği. Al işte bir adalet daha.

0|4
    0|0
  • bu dünya imtihan dünyası

o adamla olmak kızın imtihanı,küçücük yavruya o işkenceyi yapmak da o adam!'ın imtihanı.

zira ahirette zerre kadar hayır ve şerrin karşılığı verilecektir

0|5
    2|1
    • O adam kim bilir misin?

• Videonun about kısmına da bak dediydim sana. Bak şimdi oldu mu bu yaptığın?

• baktım ki zaten..sen de şunu okur musun

link

• dimi..

Kuklacı olsa Tanrı böyle, bizlerde kukla.. iplerimiz elinde , çekse bir o tarafa, bir bu tarafa

Özgür İradeymiş.. pehhh... bu yaradılış hiç yaratıcı değil :P

1|1
    1|5
    • sızlere vallahı acıyorum

• vay gavur:)

• umarım Tanrı nın sizden daha geniş bir mizah anlayışı ve zekası vardır :D:D:D

• cehennemde görüşürüz unutmam asla gülüşünü :D ulan sen ne cins adamsın tesadüf mü a.. koyim bu kadar olay dinden imandan cıkarırsınız adamı git ayin yap kedi ye ateist satanist domuz eti yiyip yiyip beynini kaybetme tanrı var mıyok mu tartısılır ama sende beyın olmadıgı kesin pampa şimsi s... burdan :D tanrı degıl o Allah 99 güzel isimden birini söle camii de mesela hay senın beynini :D

0|0
    0|1
  • yeterince kültürlü olmayan insan beynine bunu anlatamazsın onlar anlayamazlar . öncelikle cehaletini gidermen gerek sonra zaten kimse bu sorularına cevap vermeden kendiliğinden çözülür. yanlış anlama seni kınamıyorum sadece sorgulamakta haklısın ama bol bol araştırıp tatmin edecek bilgiye kendin ulaşmalısın. ozaman adaletine de tanrıya da hayran kalırsın. bakış açını genişletmelisin

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• Eğer tanrı varsa ; sana bu soruyu sorabilecek kadar düşünme ve değerlendirme yeteneği vermiştir. Dolayısıyla bu yeteneklere sahip olduğun halde 9 yaşındaki kız çocuğunun 53 yaşındaki adamla evlendirildiği ülkedeki otoritenin eksiklerini görüp onu değiştirmeye çalışmadığın üzerine düşen görevi yerine getirmeyip tanrıyı suçladığın için belki sana hala bir şans veriyordurki belki bunu bir gün yaparsın diye...

Eğer tanrı yoksa ; sana bu soruyu sorabilecek kadar düşünme ve değerlendirme yeteneği veren doğaya olan borcunu ödemek için bahsettiğin insanlara yapılan kötülüklere karşı üzerine düşen görevi yerine getirip bu düzene karşı savaşmadığın için adaletten bahseden biri olarak suçlusun.

Adalet diyeceksek bu kelimeyi kullanacaksak önce kendimiz adil olacağız. Soralım bakalım kendimize sorumluluklarımızı ne kadar yerine getirdik, bunun için hayatımızdan nelerden fedakarlık ettik neyi riske attık ? Ben eminimki bu soruyu soram birinin yankınında bir kadına tecavüz edilse arkasına bile bakmadan ordan uzaklaşır. Sonrada tanrı şöyle tanrı böyle...

1|1
    0|0
  • he cüzi iradenizle siz bunları yapın. sonrada adalet nerde de. adalet islamda. islama göre yaşarsan yeryüzü adaletle dolar .e adam gidip içki kumar zina hertürlü şeyi yap. sarhoş gitsin kıza tecavüz etsin. gitsin anasını babasını cocugunu eşini dövsün öldürsün. sonrada deyin ki adalet nerde. peki bu ne kadar mantıklı

2|4
    1|1
  • arkadaşım öncelikle sana şunu söyleyeyim karşılığını almak kaydıyla tanrıya inanmak ya da inanmamak senin elinde ancak adaletsizlik olarak bahsettiğin ve tanrının üzerine attığın şeyler tamamen dünyanın işleyen düzeninin bir parçası söyle ki tanrı herkese bir irade vermiştir ve bunun yanında da kendi ilahi kurallarını koyarak sınırlarını belirlemiştir.Ve tabi ki bu kuralları uygulayacak olan kulları yani insanları yaratmıştır.şimdi olayın bu yönünden baktığımızda küçük kızlara tecavüz eden şerefsizler de kendi cezalarını en ağır biçimde kurallara uymadıkları için çekececeklerdir.ancak yapılan bu olay tanrının adaletsizliğiyle alakalı değildir.kurallara uyması gereken kulların uymamasından kaynaklanan bir sistem hatasıdır.

0|3
    0|0
  • Empati kur. 5 milyar yıldan beri göğün 7.katında 3-4 melekle takılsan canın sıkılmaz mıydı? 5'lik soru :)

2|1
    0|4
  • demek ki başka bir yerde bir mahkeme-i kübra ve adalet vardır ve olmalıdır ki bu dünyaya imtihan dünyasını denmiş.

1|3
    0|0
  • Dostum yok öyle bir Allah, Misal çook önceden insanlar ayın, güneşin tanrı olduğuna inanır inkar edenleri kınar hor görürlerdi, sonralarına gel, putlar, inekler isa, herkesin kendine göre kabul ettiği inançları vardır ki bu inançlar onlara göre gerçektir değişmezdir.. Bizimde Allah dediğimiz herşeye gücü yeten ama arkadaşında dediği gibi "imtihan" olayına bırakılmıştır. Yani ne ölümden sonra hayat nede adalet yaratacak bir Allah vardır...

0|2
    2|6
  • Mantık göremediğim iki yer var : tanrı ve askeriye

2|2
    1|4
    • Duygularıma tercüman oldun.

• Mantık insanlarda da yok. Birey olarak düşünmeyi bırak, birey olarak yaşayamıyoruz bile. Akraba evliliği yapan, cemaatler halinde yaşayan sürekli kendi içerisinde kız alıp veren toplum içinde toplumuz. Bu tabii birilerinin işine geliyor. Toplulukları yönetmek( kandırmak ) bireylere kıyasla daha kolaydır. Bunun tabii ki sonucu var. Zaten kadını hayvan gibi gören erkekler kendi toplulukları içinde yasama-yürütme organları oluşturuyor. Sen şunla evlen, yok namusumuz kirlendi infaz edin gibisinden..

• Adalet suç işlerken değil suçu işledikten sonra verilir.Müvekkilede ona göre mükafat...

0|3
    0|0
  • sen hayata daha yeni gözlerini açmış bir insansın tahmin ediyorum çok daha ağır şeyleri tahmin bile edemeyeceğin şeyleri kendin yaşayacaksın, adalet mutlaka var merak etme, ve bu tür şeyleri sorgulama bence

1|1
    1|0
  • her kötülük yapanın kafasına taş yağdırıp, her iyilik yapanın kafasından güller atsaydı yaratılış amacına ters düşerdi. bunlar benim inancımla çelişen şeyler değil. beni de üzüyor bu olaylar ama şükredip iyi ki onlardan değilim demek gerekiyor

2|2
    1|1
  • Ben hiç bir zaman tanrıda mantık göremedim Aramayıda bıraktım artık .Onu kendi haline bıraktım kafasına göre takılsın

1|1
    2|4
  • ah amerika .

0|2
    0|0
  • Bu dunyada adalet olsaydi, obur dunya olmazdi.

1|2
    0|0
  • turkiyede adalat mi var ? ya da dun ya da ? gordugun gıbı kanunlar nızmlar var dıyoruz ama ortada adalet yok. bu durumda sen anayasa ya da kanun ya da adalet yok diyebılır mısın? var ama tecellı ııcn vakıt var

1|0
    1|0
    • Türkiyede adalet yok işte ben de onu diyorum. Ama bir de laf vardır geç kalmış adalet adaletsizliktir diye.

• Allah hangi birimizle uğraşsın, insanlara aklı vermiş, izan vermiş,Allahın adaleti mutlaktır, rahat olun...

0|0
    1|0
  • şahit ol ya Rab

1|1
    2|0
Yükleniyor...