Çocuğunuz bir saldırıya maruz kalıyor olabilir, peki ya onu nasıl korursunuz?

okullarda bazen arada kalmış zayıf çocuklar olabilir bu çocuklar derslerinde başarısız olduklarından, çok başarılı olduklarından, oyunlarda biraz yeteneksiz olduğundan veya başka sebeplerden dolayı diğer çocuklardan psikolojik veya fiziki bitakım baskılara maruz kalabilirler. bu çocukların özgüven kaybına yol açmakta ve okulundan, derslerinden ve hatta diğer insanlardan soğumalarına, korkmalarına sebep olmaktadır. peki ya bu saldırılara maruz kalan sizin çocuğunuzsa? Bunu nasıl anlarsınız ve ne gibi önlemler alırsınız?

0|0
5|7

En İyi Kız Görüşü

• bence çocuğa doğduğu andan itibaren değerli olduğunu,onun da birey olduğunu söz haklarının olduğunu benimsetmeli.sonrasında en önemli faktör olan spor etkinliği.bence bu takım sporu olsa daha iyi olur ama çocuğunuzun zevk aldığı sevdiği bir spor dalına yönlendirin.eğer spor olmuyorsa resim müzik vb sevdiğiniz aktivitelerde yer almasını sağlayın.sosyal hayatta yer alsın ve arkadaş edinmesini öğrensin.arkadaşsız bir çocuk yalnızlığa mahkumdur.çocuğunuzu kapalı bir kutu gibi değil de insanların içinde yetiştirin.söz hakkı verin.büyüklerinin yanında konuşması onun özgüvenini yerine getirir.onun yaptığı hataları elbette göz ardı etmeyin ama onu asla aşşağılamayın.hatalarını onun anlayabileceği şekilde ifade edin ve bunun hata olduğunu ona buldurun.ona asla yargılayıcı ve nasihat edici bir şekilde yaklaşmamanızı öneririm.kolay gelsin.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Kafa atma, yumruk atma, tekme atma tekniklerini öğretirim. Kim ne derse desin. Kaba kuvvet bu ülkede herşeyin çözümü. Sen istediğin kadar naif yetiştir çocuğu. Dış dünya o kadar pis ki, ezerler. Ezilmemek için ezeceksin başka yolu yok. Şahsen ben okul yıllarımda herkesi pataklardım. Kardeşimi dövenler oldu, gittim onları da patakladım. Kardeşime kavga etmesi gerektiğini söyledim. Bu barbarlık falan değil. Zorunluluk. Herkes birbirinin hakkına riayet etse, saygı gösterse de, biz de böyle davranmasak :)

0|0
    0|0
    • siz çocukken muhakkak kavga ettiğiniz ve şiddet uyguladıklarınız da birer çocuktu. hakka riayet etme kavramı için henüz erkendir; biz şu halimizle bile haklara riayet etmiyoruz ki mahkemelerde yığınla dosyalar var..

• Öncelikle hayatı kontrol etme niyetinden vazgeçmek gerekir.

Bir önlem almanın faydası olmaz.

Başka etkenlerin olduğu ortamda alacağın önlemler her daim koruma odaklı olacağından bu sefer çocuğun yaşaması gereken zorluklarda hep bir koruyu el arayacaktır.

Çocuğunuza koruyucu melek olmaktansa zorluklarla başa çıkmasını öğretmek lazım.

0|0
    0|0
  • Aklı ermeye başladığında uyarırım kılına dokunan olursa söyle öldürüp gömeyim emi evladım derim:/

0|1
    0|0
    • diyelim ki gün geçtikçe içine kapandı çocuğunuz başarısı da düştü, onunla nasıl iletişime geçerdiniz?

• direk sormam onunla sosyal olurum derdimi sıkıntımı paylaşırım oda zamanla paylaşacaktır

• Benim oğlum senin oğluna coh pis yumruk atar ! ! ! !1 :@

• Okul Yönetimiyle bağlantıya geçerim oğluma yakın dövüş sanatları öğretirim boks yapan bir babası olucak sonuçta ondan sonra bir daha öyle görürsem o okulu başlarına yıkarım...

0|0
    0|0
  • ben 6 sınıfa kadar çok dayak yedim sonradan boyum uzadı kilom arttı.karışan olmadı olduysa da cevabını aldı dövüş sanatı sart

0|0
    0|0
  • Benim çocuğum öyle olmaz ben onu nasıl yetiştiredeği mi biliyorum :)

0|0
    0|0
    • Nasıl? ana hatlarıyla kısaca özetler misin?

• Çocuğum erkek olursa olgunlaşması için gittiğim yerlere götürürüm küçük yaşta bana babamın yaptığı gibi spor ya da bir müzik aletine yönlendiririm(ben bağlama bir de çat pat gitar çalıyorum) onu sıkmadan ama yinede disiplin içinde büyütürüm(görevlerini bilecek çocuk yaşta gevşek olursa ilerde hiç toparlayamaz kendini) birde okul çağına geldiği zaman devamlı derse yönlendirmem eğitime önem veririm ama başka aktivitelerede zaman ayırmasına izin veririm eyer çocuğum kız olursada eşim ilgilenir :)

• O bende oldu ilkokulda falan fakat aynı şekilde başka çocuklar da oluyor onlarla arkadaş olup durumu düzeltebiliyorsun Bana göre çocuk serbest olmalı ancak çocuga abuk subuk tavsiyeler ya da eleştiriler yapıp hepten daha kötü bir psikoljiye sokmak yanlış olur. Kendine güveni olan bir çocuk istiyorsak kendi işini kendi çözmeli sadece sen yaparsın demek kafidir

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• İçine kapanır,bazı çocuklar tırnaklarını yemeye başlıyorlar.

Ne yapardım bilmiyorum çünkü her birey ,çocuk ya da yetişkin,kendini girdiği ortamda baştan belli etmeli,baştan dirsek göstermeli zira sonradan zor olucaktır kendini ıspatlamak.

1|0
    0|0
  • hiç bir zaman şiddete yöneltmem kendini koruyabilmesi için karete kursuna gönderebilirim özgüvenini yükseltirim :D

0|1
    0|0
  • Yazdırırım bir kickbox kursuna 3 4 aya tarzan olur zaten sana ağzını açanı ağzını burnunu kır yavrum derdim. bak dokunabiliyorlar mı. bu devirde böyle olmak lazım az güç gösterisi yaptın mı kimse ses çıkaramıyor.

0|0
    0|0
  • Hepsini yakıp kül ederim.Kimse tırnağının ucuna bile zarar veremez benim çocuğumun.<3

0|0
    0|0
    • peki tam tersi bir durum olsa yani çocuğunuz güçlü biri olsa ama birilerine zorbalık yapıyor olsa, mesela kendinden güçsüz çocuklara psikolojik şiddet veya fiziksel şiddet uyguluyorsa ? o zaman ne yapardınız?

• Öyle bir çocuk yetiştirirsem eğer,o kendi suçumdur,birşey demem ona.Birşeyler yapmak lazım tabii durumu düzeltmek için.

Çocuğumu adam edecek olan,yetiştirecek olan benim,patavatsız,saldırgan biri değilim,o halde benim yavrum öyle bişe yapamaz<333

• Benim oğlum senin oğluna bir kafa vurur yıkar yere

Yükleniyor...