IMDB'yi en çok hangi sebepten kullanıyorsunuz?

IMDB'yi en çok hangi sebepten kullanıyorsunuz?

IMDB dünyanın en büyük film ve dizi arşivi biliyorsunuz. Bu siteden en çok hangi nedenle faydalanıyorsunuz?

• Film izleyeceksem önce IMDB puanına bakarım.
    42% (60)57% (101)50% (161)Oy Ver
  • Dizi indirirken hangi sezon kaç bölüm olmuş, ona bakarım.
    4% (6)6% (11)5% (17)Oy Ver
  • Filmde yan roldeki kızın/erkeğin ismini öğrenip daha detaylı araştırmak için.
    17% (24)10% (18)13% (42)Oy Ver
  • IMDB neymiş lan! ben sinemalar.com da takılıyorum.
    28% (40)19% (33)23% (73)Oy Ver
  • Diğer (Kendiniz Belirtin)...
    9% (12)8% (14)9% (26)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
24|39

En İyi Erkek Görüşü

• Ben genellikle izleyeceğim filmin dizinin puanına bakmak , oyunculara göre film aramak , yeni çıkan filmlerin fragmanlarını izlemek , hangi film ne kadar kazanmış , hangi oyuncular oynamış/oynayacak , izlediğim filmde dizi de gördüğüm kişinin kim olduğunu öğrenmek için kullanıyorum. Yani neredeyse imdb yi komple kullanıyorum. Sinemalar sitesi beni facbookta engellemişti niye bilmiyorum yıllardır engelliyim o yüzden kullanmıyorum sitesini "beyazperde" dururken sinemalar da kim lan eskiden sinemalar mı vardı ?

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 24

• Filmin yönetmeni hakkında, başrol oyuncuları hakkında bilgi edinmek için bakarım..

0|1
    0|0
  • ımdb ye bakmam :D

0|1
    0|1
  • İşte vaktim boş gitmesin; insanlara güveneyim diye.

0|1
    0|1
  • Puana baktıktan sonra yorumları okuyorum bazen ve en çok listeme izlediğim filmleri eklemek için :)

0|1
    0|0
  • Gelecek filmleri kontrol ederim, aktör/aktrist isimlerine bakarım, filmler hakkında bilgi edinirim, puan veririm, Metacritic var mesela imdb ile ilintili ona da bakarım, severim imdb'yi...

0|1
    0|0
  • imdb puanına göre kafamda değer biçerim ama bazen sonradan filmi izleyince düşük puanı oluyo ama güzel oluyo demek ki neymiş imdb puanı önemli değilmişl

0|1
    0|0
  • Sinemalar.com her zaman benim için en güvenilir site .Bir filmi izlemeden önce detaylı olarak buradan incelerim.Zaten IMDB puanlarını da yayınlıyorlar . :)

1|2
    0|0
  • "izlenecek filmler" uygulamasını kullanıyorum

beğendiğim oyuncuların diğer filmlerini buluyorum

hangi filmle parladıklarına bakıyorum

vee tabiki "quiz game"ler favorim

0|1
    0|0
  • Genelde aktorlerin/aktrislerin vs biyografileri icin, oynadiklari fimleri gormek icin ve film indirirken puanlamayi gorup film oncesi ufak bir on bilgi, fikir edinmek icin kullaniyorum imdbyi.

0|1
    0|0
  • Google' a Lee Pace yazıyorum..baktım ilk sayfalarda direkt giriyorum :) her defasında aynı şey oluyor ;)

0|1
    0|0
  • imdb puanına bakarım genelde

0|1
    0|0
  • puanına bakarım :D

0|1
    0|0
  • A dedim ben

0|1
    0|0
  • begendigim yönetmenlerin diger filmlerini görmek için bazen de türe göre arama yapıyorum işe yarıyor

0|1
    0|0
  • Daha detaylı araştırma yapabilmek için. Vikipedi/Wikipedia yetmiyor bazen.

0|1
    0|0
  • puanına bakarım.

0|1
    0|0
  • türk filmleri türk dizileri listelerde var mı diye bakmak için kullanıyorum :/

0|1
    0|0
  • ilk üç sebepten kullanıyorum

0|1
    0|0
  • IMBD Puanları kadar acımasız puan yok.

0|1
    1|0
  • kullanmıyorum

0|0
    0|0
  • ilk defa duydum

0|1
    0|0
  • Puanına bakar ona göre izlerim ben en az 5'in üstü olmalı

0|1
    0|0
  • Ne ararsan var çok kapsamlı kendini aşmış bir site...Vaktimi harcadığım sitelerden.

0|1
    0|0
  • Film izleyeceksem önce IMDB puanına bakarım.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 38

• bende sinemalara bakıyorum dünyanın en güzel filmlerine bile puan vermiyo imdb neye göre puan veriyosa anlamadım

0|1
    0|0
  • Bir numaralı nedenim IMDB puanlandırması, ikinci nedenim ise film ile ilgili daha çok içeriğe ulaşmak için..

0|1
    0|0
  • Bakıyorum 8 küsür vaay bunu izleyim de millet beni kültürlü sansın diyorum,sonra işte milletin yanında şunu izleyin bu güzel falan filan ^^

0|1
    0|0
  • a b ve c seçenekleri :) sinemalarada bakarım ama genelde orada çoluk çocuk yorum yaptığı için imdb nin puanı benim için daha çok geçerli oluyor.

0|1
    0|0
  • listelerim var, oy veriyorum sürekli, oyunculara, yönetmenlere falan bakarım, sürekli açıktır genelde

0|1
    0|0
  • izlemeden önce puanına bakıyorum ama dünyanın her yeride oldugu gibi seçimlerin sonuçları finansmal kaynaklara dayanınca işin rengi değişiyor fragman izlemeden imdb ye güvemiyorum fazla son zaman oldukça berbat filimleri 7 nin üzerinde görüyorum

0|1
    0|0
  • 1)filmi seyretmeden önce kadrosuna,senaryosuna,süresine,mekanına,yapımcısına ve konusuna bkmak için

2)taş bir hatun varsa filmde önce boyuna sora nerde büyümüş yetişmiş modellik ypmışmı nerden piyasaya düşmüş diye ona

3)çok hoşuma giden replikler varsa orjinaline

4)çok begendigim oyuncu varsa filmde,veya tanımayıpda cok iyi oynayan yeni kesfettigim birisi,diger filmlerine...

0|1
    0|0
  • A şıkkını baz alarak film izlerim.

0|1
    0|0
  • top250 için.

0|1
    1|0
  • Dizi & film hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için kullanıyorum. Kaç sezon kaç bölüm kimler oynuyor ne kadar beğenilmiş...

0|1
    0|0
  • idm ne boktan boktan filmlere dolduo puanları iyi filmler 5 in altında sinemalar.com çok daha güzel hem yorumlara bakıyosun oyunculara bakıyosun oylarla verilen puana bakıyosun

0|1
    0|0
  • B: Dizi indirirken hangi sezon kaç bölüm olmuş, ona bakarım.

0|1
    0|0
  • o siteyi kullanmıyorum ki..kim takar o siteyi...benim doğrum benim sevdiklerim.belki onların beğendiğini ben beğenmiycem..

0|1
    1|0
  • eğer film izleyeceksem puanını görmem iyi oluyor

0|1
    0|0
  • sadece imdbye bakmak saçmalık unutmayın bunu

0|1
    0|0
  • Ben A ile C arasında kaldım . :)

0|1
    0|0
  • Oyunculara bakarım; konusunu okurum ve imkanım varsa fragmanınnı izlerim.

0|1
    0|0
  • Imdb kanka!Her zaman oranın puanına bakarım.

0|1
    0|0
  • gerek yok boşa zaman kaybı sinemalar.com her türlü işi görüyor zaten. gerek puanlama sistemi gerek yorumcu kalitesi gerek oyuncu,yönetmen vs. hakkındaki bilgiler çok iyi.

0|1
    0|0
  • IMDB bakıp hangi filmi izleyeceğime karar veririm.

0|1
    0|0
  • filmin künyesine bakarım. ya da kısıtlı vakit varsa oyuncularını tanımadığım film puanlarına bakıyorum

0|1
    0|0
  • Forza sinemalar.com :)

0|1
    0|0
  • Puan içinnn

0|1
    0|0
  • Film için ya da önerilere kulak verip ordan incelerim

0|1
    0|0
  • E dedim çünkü 2 seçenek birden var, ilk başta bir film indirmeden önce filimde ki görüntü kalitesine bakarım sonra zaten imdb sayfası için link vardır oraya tıklar bir kaç oyuncu ismine ve puanına bakarım eğer 8.5 gibi bir puanı varsa fazla sinemalar.com'a girmem ama böyle filmleri az bulacağımız için genelde sinemalar.com'a girip yorumlara bakıyorum eğer herkes güzel dediyse indiririm yoksa biraz hislerime güvenerek karar veririm fragman filan işte...

0|0
    0|0
  • IMDB puanına bakmak için kullanıyorum.

0|1
    0|0
  • film kalitelerine bakıyorum izlenme sayılarına puanlarına

0|1
    0|0
  • film sitem var filmin imdb puanını oradan alıyorum.

0|1
    0|0
  • imdbden bakarım önce sonra yorumlar

0|1
    0|0
  • İmdb top 100 ü izledim

0|1
    0|0
  • Erkekler Devam
    8
Yükleniyor...