İntikam almayı düşündünüz mü?

Kin besleyerek hiç intikam almayı düşündünüzmü?

Hani intikam soğuk yenen bir yemektir derler ya.

Sizce bu söz doğrumu?

Aldığınız en tatlı intikamı anlatırmısınız?

Herkese +1

Güncellemeler:
Neden intikam almayı bir ihtiyaç olarak görüyorsunuz
yorum yapan arkadaşlar.

Hepinize teşekkürler

0|0
5|8

En İyi Erkek Görüşü

• İntikam, soğuk yenen bir yemek olabilir fakat boğazdan geçtiği zaman can yakan, başa sıkıntı olan bir yemektir. İslam'da; kendine yapılan bir kötülüğün aynısını, sana o kötülüğü yapana yapma hakkı tanınmıştır, fakat tavsiye edilmemiştir; intikam almamak, sana diken uzatana gül uzatmak tavsiye edilmiştir. Sana yapılan bir kötülüğü karşındakine sen de yaparsan, belki bir şey kaybetmezsin bu hakka sahip olduğun için ama eğer o kötülüğü yapmaz da nefsine yenik düşmeyip sabrederek karşındakine diken yerine gül uzatırsan, o zaman kazanan sen olursun. Sana kötülük yapana sen merhamet edersen cennete bir adım daha yaklaşmış olursun; bunu ben söylemiyorum; Allah (c.c) söylüyor, Peygamber Efendimiz (s.a.v) söylüyor, evliyalar ve enbiyalar söylüyor. Ne mutlu kendisine yapılan kötülüğe gülümseyip kötülük yapana diken yerine gül uzatabilene!

0|1
    0|0
    • İşte duymak istediğim şeylerden biri de buydu.

İslamiyeti iyi bilen yaşıyan hakiki müslümanlar bu hadisi asla unutmazlar.

Bu hadisi tekrar bana hatırlattığın için teşekkürler

• Allah cümlemizden razı olsun

• Amin kardeşim amin...

Kızlar Ne Diyor 5

• intikam almak benim gibi üşengeçlerin işi değil

ha acizlik mi? ı ıh

kin öyle tatlı bir duygudur ki insana neler yaptırır bilinmez

"hah intikammış..." diyen insanlar da uygulamasa bile farkında olmadan komplo planları yapar ya da insanları sadistçe batağa dönüşmüş karakter yığınlarına boğar

0|1
    0|0
    • intikam duygusu insanları sadist ve duygusuz bir karakteremi sokuyor sence?

• pardon.

Yorumların için teşekkürler.

• İntikam almayı düşürüm hakeden için ama asla uygulayamam. Elbet bulacaktır cezasını, benim elimden olmayıversin.

0|1
    0|0
  • kin tutarım. ama intikam almam. layığını ben veremem Allaha havale ederim o benim yapamayacağım şeyleri de yapar, Rabbim ennnn güzel şekilde verir.

0|2
    0|1
    • +1

Helal olsun. İlahi adalet yerini buluyor zaten. Neden intikam almaya çalışarak günaha girelim değilmi?

• artıyı hatırlatmak için söyledim...sağol verdiğin için... tamam kinci..gidiyorum dahada buraya gelmemek üzere...:)

• yorumlar için teşekkürler

• affetmek kalbinde bir oda bağışlamaktır,öfkeye göre daha küçük bir oda..

diğer şeylerin yerini kaplamayacak,hatırladığında seni yormayacak bir oda

intikam almayı sevmem,uğraşmayı da sevmem;canım yanmışsa uzaklaşmayı ve unutmayı tercih ederim

0|1
    0|0
  • tatlı falan değil ama en acı inikamları almak istediğim insanlar var ama sırası henüz gelmedi

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Çabuk affeden bir kişiligim var , cabuk güvenen. Fakat yapilanida asla unutmam. İntikam degilde bir yere kadar sabir bir yerden sonrada o insandan soğurum cok fena . Sonra ölüyorum dese bir bardak su alamaz benden :)

0|1
    0|0
  • Aciz bir insanım ama intikam planları kuracak kadar da değil.

1|1
    0|0
    • helal +1

soruyu sorma amacım insanların neden intikam almayı bir ihtiyaç olarak görmesi

• yıllar geçse de unutmam bana yapılanı ama intikam insan olana yakışmaz. hayvanlar bile yapmaz...

0|1
    0|0
    • Benden sin hemşerim. Hümanist olduğum için inikam düşüncesi aklımdan geçmez ama nedense benden intikam almaya çalışanlar çok oluyor.

• etme bulma dünyası hocam. elbet bir gün herkes layığını bulur. kasmanın anlamı yok. bırak bu duygu onları kemirsin, seni beni değil.

• zaten intikam peşinde koşturanların ruhuda çabuk çürüyor.

• aradan 10 yılda geçse alırım almak içinde elimden geleni yaparım

1|1
    0|0
  • Benim kadar kincisi yoktur herhalde benden 5 yaş küçük çocuğu sırf posterimi yırttı diye kafa üstü betona düşürdüm 10 yaşındayken :DD

0|1
    0|0
    • +1

şimdiki halini düşünmek istemiyorum.

Eline düşen ayvayı yedi yani

• evet intikam alacağım çok zevkli bir şey planlarım var henüz kusursuz intikamı almadığım için yazmayacağım ne yaptığımı

0|1
    0|0
    • +1

Neden intikam almayı bir ihtiyaç olarak görüyorsunuz?

• ben ateistim.

• Anladım. Saygı duyarım.

• Bunun için hiç uğraşmadım. Herşey kendiliğinden oluyor.

0|1
    0|0
Yükleniyor...