Neyimizden korkuyorsunuz?

Sorum müslümanlara: Ben bir ateistim ve dini terkettiğimden beri o kandırılmışlığın hırsı ile gerek sosyal medyada, gerekse gerçek hayatta insanlara inandıklarının -genel olarak inançların- yanlış olduğunu gözlerine soka soka göstermeye çabalıyorum ve emin olun; amcam da dahil, en az 10 kişinin sorgulamasına sebep oldum.

Şimdi sorum şu; neden inanmayanların "inanmıyorlarsa bile" susup oturmalarını istiyorsunuz. Kendinizi inancınız ile ilgili konuşup paylaşınca kusur değil de bizimki mi kusur? Siz inanıyorsunuz diye birisinin hayal ürünü saygı gerektirecek bir varlık olmak zorunda değil ve ben dinlere saygı duymuyorum.

1|0
35|32

En İyi Kız Görüşü

• hayat bu olmamalı, yaşamaya katlanıyorsan: hergününü mutlu ve kendini tatmin edecek şekilde yaşamalısın, böyle ıvır zıvır sohbetlerle degil

1|1
    4|2
    • Çoğu kez anti sosyal birisiyim. Mutlu olmamak için de sebelerim var.

Kızlar Ne Diyor 34

• insan yalnız olunca düşünecek çok zamanı olur.mesela ben reankarnasyon,dinler,Allah,astroloji,Kuran-ı kerim vs vs. gibi konuları cok arastırmıs biriyim.

konu din ve Allah olunca insanlar sorgulmaktan cekınıyorlar cunku din sorgulanmaz carpılırsın!..

ben kımseye bırseyı empoze etmeye calısmıyorum sadece onların yaptıgı ve bana anlamsız gelen seylerı neden yaptıklarını soruyorum,bana cevap verenler benı buna ıkna etmeye calısıyorlar veya senınle tartısamam yoksa sana uymus olurum ve gunaha gırerım dıyorlar oysa kı ben kımseye dininizden,ibadetlerınızden ve Allaha ınanmaktan vazgecın demıyorum...

boşver kım neye ınanıyor sen saygı duy yeter,onlar duymasa,yadırgasa bıle...

0|1
    0|0
  • Dinime küfreden bari müslüman olsa asfsgdhg

O değil de inanmayanlara değil sadece; herkese din adına birsürü sorgu sual yapılır bu memlekette. Hele bir de kapalı birini dinle; başın kapalı ama gözünde kalem var, başın kapalı ama eteğinin boyu kısa v.s.

Eleştiri bitmez anlayacağın. He bir de şu var; herhangi biri benim için kutsal olan herhangi birşeye '' ben saygı duymuyorum'' der de laf atarsa, ağzını yüzünü dağıtırım. Herkes haddini bilip kendi işine bakacak.

2|0
    0|0
    • Ağız yüz dağıtırak imana getirme seansları. :D

• ister ekime ister... beni başkası bağlamaz. kendi durması gerektiği yeri bildiği sürece.

• Durması gereken yer seni çizdiğin çizgi değildir benim için.Beni de bağlamıyor aynı şekilde tehditlerin.

• korkan biz değiliz ki asıl korkan sizlersiniz bizi konuşturmak istemeyen de . burda bir tane din sorusu sorulunca burası yeri değil diye hemen dökülüyorsunuz . halbuki din bir yaşam tarzı ama bu sitede bunu hazmedeyen o kadar çok ateist var ki bırak din hakkında konuşmayı adını duymaya tahammülü olmayanlar var . korkmasalar böyle davranmazlar değil mi ? rahatsızlık duymamaları lazım normalde . mesela senin ateist olman ve benim dinim hakkında ileri geri konuşuyor olman beni hiç rahatsız etmiyor . ama benim din hakkında bir soru sormam senin gibi bir çok insanı rahatsız ediyor .

2|2
    0|0
    • sorar mısın ciniiim bana genelleme yapmışız bir de

• Ben anlamadım. Neye bu tepki?

• nasıl neye bunu bize değil şu bkyrmsn gerizekalısına sormalısın. gördüğün gibi asıl tepki onda ve atlamadığı cevap kalmamış. zaten gördüğün gibi yazdığı da anlaşılmıyor

• İşte farkımız bizim dinmiz hoşgörü dini iken diğer dinlere saygılı iken sen dinsizsin bu kadar basit . Allah İnsanlara akıl vermiş doğru yolu bulsun diye sen doğru yolda olduğuna inanıyorsan öyle devam et ama şeytanlık edip de milleti kışkırtmaya çalışma bu senin haddin değil kimsenin dini seni ilgilendirmez . Allah hidayet versin.Ha birde son bir şey Allah'ın olduğuna(haşa)inanmıyorsun ya, yok diyorsun ya hani, işte o zaman bence seninde aklın yok ikiside görünmüyor senin mantığınla . iki atom çarpıştı da oluştum diyorsan ben daha da bir şey demiyorum.

4|2
    1|0
    • Sinir sistemi ile ilgili tonlarca makale mevcut. Basit bir internet taraması yeterli olacaktır.

Hoşgörü dininde öldürmek olmaz. Yemeyin bizi.

• helal bee:D++

• Teşekkürler:)

• nasıl bir ironidir yazdıkların sen inanmamaları için elinden geleni yaparken müslümanların seni sorgulamasına kızıyorsun peki sen neden bunu yapma gereği duyuyorsun söyleyim yandaş arıyorsun omuz omuza verip neden inanmadığınızın bin kere yüzlerce kere ispatını arıyorsunuz ben bir kere inandım bir daha neden inandığımı sorugulamadım ama nedense ateistler hergün bıkmadan neden inanmadıklarını kendilerine ıspat etmek zorundalar hep bir açığın hep bir tutarsızlığın peşindesiniz ben aslında inanmayarak çok yorulduğunuzu düşünüyorum

4|2
    1|0
    • bende soruyu soranın "genel olarak inançların- yanlış olduğunu gözlerine soka soka göstermeye çabalıyorum " lafına böyle tepki vermiştim.

• ben de böyle bir çaba yok . belki çok yakınımsa o arqada bu konuşma geçer ama olmuyosa da zorla güzellki olmaz. İnanç varsa içinde vardır . Benim hocam bunu demişti. Sorgulama. Dini sorgumaya başladığın zaman inanmazsın. İnanç sadece inanmaktır. Başka cevap yok. Çünkü çok saçma ve yetersiz kalır

• ateistlerin "ben araştırdım, sorguladım dinsiz oldum, siz araştırıp sorgulamadığınız için din kavramına inanıyorsunuz" havasında olmalarına anlam veremiyorum.siz sorgulayıp inançsızlığı seçtiyseniz, karşıdaki de araştırıp inanmayı seçmiştir.neden buna saygı duymakta bu kadar zorlanıyorsunuz?ayrıca islamı insanların yaşayış şekillerini baz alarak değerlendirirseniz yanlış yaparsınız.inançlı olduğunu iddia eden birinin çıkıp "dinden çıkan öldürülmeli" demesinden yaratıcıyı dini ya da aynı dindeki bütün insanları sorumlu tutmanız hangi mantığın ürünü?

2|1
    2|0
    • BU Kuranının bir ürünü desek bibiğim ne diycen

• Bunu onuncu kez diyeceğim. İnanlara saygım var ama inançlarına hiç bir şekilde yok.

• hiç bir şeye saygı duymadığını biliyorum.artık bir ateiste asla saygı duymayacağım, değer vermeyeceğim.bunu haketmiyorsunuz.

• benim icin insan insandir benim biri hristiyan

birde yahudi iki arkadasim var konusurum

muhabbet ederim dert degil benim icin dinime

küfretmeyen kim olursa olsun her daim insandir

benim icin kimsenin dinini irkini sorgulamam

beni ilgilendirmez annemle cok kavgam oldu

hristiyan kizla konusma evimize alma diye ama

takan kim sonucta kiz dinime kufretmiyor bilakis

saygi duyuyor ben orucluyken yanimda yiyip

icmiyor namazda ezanda muzik sesi kisiyor amm

dinime kim kufrederse mahvederim lafimi

0|0
    0|0
  • bu gece çarpılırsın umarım.

sabah görüşelim beybi.

1|3
    2|0
  • ateizm uçak düşene kadardır :)

4|1
    1|0
    • O öyle değil..Cephelerde Ateist göremezsiniz..

• bırak bu işleri yaa bizim dinimizde kimse günah işledi diye dinden çıkmaz. ayrıca korktuğumuzu yazmışsın pfff neyinden korkacaz senin :D sadece senin üzülürüm o da aşırı insalcıl olmamdan kaynaklanır.

• eger mantık hesab yapıyorsan

mantık yuzde 50 yuzde 50 bı sonuca göturebılır dıye bılıyorum ben

ama kalbının sesını dınlersen sadece ınanmaya göturur senı

din... akılla hesapla degıl

kalp ıle varılan bişidir

akıl kendı ıstegıyle teslım olur. ben olmaktan çıkıp o olur akıl

bırılerı de bunu okumadan dusunmeden tslımıyet sanır

oysa sevgıdendır o teslımıyet

hesapların anlamı kalmamıştır

• tam sorgulayacaktım ki avatarı gördüm bir daha inandım !

4|4
    0|1
  • benim için insan insandır valla dini falan farketmez napiyim inancını bu işlerle kafayı yorma kardeş ön yargılı saçma sapan insanlara da yer verme hayatında böyle mutluysan böyle kal.

0|1
    0|0
  • dinler ınsanların ıyı ve kötu olmalarını sağlayan sistemlerdır

dın olmasa ıyılık ıcın sebep kalmaz

ve sen dınlere karşıysan ıyılıklerın devamını ısteyen herkesın tepkısını alırsın

sen... dinlerın olmadıgı bır dunyayı hiç hayal ettın mı ?

yaşayanamaz olurdu

0|0
    2|0
    • Evet ve de geçmişte bu çok da işe yaramıştır. Eğer sen iyiliği sadfece cennete gitmek için yapıyosan zaten hiç yapma. Bununla ilgili bir kuranda geçen bir ayet var ki demek ki daha ondan haberdar bile değilsin. Ben inanmıyorum ama içimden hiç kimseye kötülük yapmak gelmiyo çünkü iyi olmak insanın doğasında vardır. Korkudan iyi olmadım ben iyi olduğum için iyiyim. Ben de tam o dünyadayım. Var ya okurken utandım bu savunmaya bak. İnananlara hakaret resmen.

• Kendin sorup kendin cevaplayacak isen benim yazmamın anlamı kalmıyor.

• sen cevapla...

empatının kaynagı nedır

ınsanlar empatıyı nereden ogrendı

• İnsanların düşünmelerine neden olman hoş bir şey.

0|0
    0|0
  • insanlar boş yere varolduklarını kabul etmek istemezler. sonraki hayatta ölümsüz olacak olmak onlara huzur ve amaç verir. din sorgulanmayacak bir olgu gibi öğretildiği için de dini sorgulayanlardan korkulur. sistemin çarklarını döndüren şeylerin başında dinin geldiğini anlamak ise hiç zor değil.

0|0
    1|2
  • :)çelişme kendinle..

dinlere saygı duymuyorsan biz neden sana saygı duyalım?

ha,ben karışmıyorum yaptıklarına..Elhamdülillah Müslüman'ım da ama sen de bize saygı duymalısın saygı bekliyorsan.

2|2
    0|1
    • Ben sana saygı duymadığımı söylemedim. Dinlere saygı duymuyorum.

• dinim benim şahsiyetimdir..her ne kadar layık olmasam da

• Layık olmadığın birşeyi kendinde barındırman bile başlı başına saçmalık.

• düşüncelere saygı duymayabilirsin ama kişilere düşündüklerinden ötürü saygısız davranman senin karakterini yansıtır. ben de inançlı olduğumu söyleyemem ama kimseye inancından ötürü sana saygı duymuyorum diyemem. insanlığıma yakışmaz. herkes kendi aleminde mutluysa sorun yok kimseye bir şey için hırs duyma bence

0|1
    0|0
    • Saygısızlığım kişinin kendisine değil inandığına. İnançlıların "günah"tan nefret edip "günahkar"lardan etmemeleri gibi..

• Ama buraya cevap yazarak bile bir tartışmaya girdin. :)

• bu tartışma değil ki. :) kimseye bir şey ispat etme amacım yok

• müslüman geçinip insanlara iftira attıktan sonra, hak hukuk tanımayıp güçsüzü ezdikten sonra kimse bana inançtan bahsetmesin. günah deyip kendin yaptıktan sonra, hacı hoca veya inançlı geçinip o dinin gereklerine uymadıktan sonra müslüman olmuşsun, ateist olmuşsun hatta yahudi olmuşsun çok da elzem değil. kimsenin inancı kimseyi ilgilendirmez bence. ve kimsenin inancını konuşmasından da rahatsız olmam şahsen, konuşup fikir alışverişi yapmak iyidir (mantık çerçevesinde).

her koyun kendi bacağından asılır sonuçta.

1|0
    0|0
  • en azından şöyle düşün müslümanlıkta ahirete inanıyoruz ve cennet ya da cehenneme gideceğimize inanıyoruz Allah a inanıyıruz .peki biz inandığımız için Allah yok demediğimiz için cehenneme gitmeyeceğiz peki ya sen ya Allah varsa haybeden cehenneme gideceksin olum ateist olmanın sana ne getirisi var

2|0
    2|0
  • Allasen bize de bir sorgulatsana.

2|4
    0|1
  • bütün şimşekleri üzerine çekiyorsun bunu bile tartışman için karşındaki insanların saygısını yitirmeyeceğine emin olmalısın büyük cesaret ...

0|1
    0|1
    • Korkum yok. bunu bir iltifat olarak kabul ettim ve desteğin için teşekkür ederim. :)

• dınımızı ıyı arrastrmadıgın ıspatlarının okadar acık oldugu halde algılayamaman tamamen seytana uymandan Allah ıslah etsın ..bır kalemın bıle yapım ustası varken kullandıgın herseyın bıırının ustalıgı varken senı kım yarattı ey gafıl!ıcındekı onlarca organ nasıl calısıyor nasıl ıslıyor bır dusun .ve cok cok arastır senın belkıde kafam karıstı hersey okadar asıkar kı anlamamak ıcın gercek anlamda kafasız olman gerekıyor .hem neyımızden korkuyrsnz demısn korkmak degılkı bu herkes kendıne yapar :)obur dunyada ben degıl sen yanarsn hemde ebedı bır hayat orası yuzde bır ıhtımal dahı olsa oranın olup olmadıgna cennet ya da cehennem ınanrdm ben senın yernde olsam .herkes olumlu yanı oldgndde hersey bıtıcekmı sanıyorsn ?bu dunyada ugradgın haksızlıklar yaptgn sevap ve gunahlar karsılıkszmı kalsn ıstyrsun ?olunce topragndakı bocekleremı verceksn hesabını okadar kolay olmayacak emın ol.

1|0
    3|0
  • hakaret edip engelleyen gizli..küfredip engelleyerek susturmak kazanmaksa galipsin..keyfini çıkart..ama bu cahil olman sonucunu değiştirmez;)

1|0
    2|0
  • Allah seni tipinle siniyor kardesim. Bu yolda ateist olup Allah'a isyan etmen dogal... Allah yardimcin olsun...

1|0
    1|0
  • İstediğin gibi felsefi düşüncelerini etrafa anlatabilirsin... Ama senin İslam hakkında yanlış düşünceler beyan ettiğini görürsem ses çıkarmamazlık etmem haberin olsun... :)

Takip edecem seni engelleme, tamam mı? :)

1|0
    0|0
    • Sesini bağıra bağıra çıkarman hakkın. Ben yanlış bulduğumu acımadan kıyasıya eleştiriyorsam, aynı hakka sahipsin.

• Yok tuzak olarak düşünmüyorum. İnsanların tanımayı çok severim. herkesi de olduğu gibi kabul ederim... Neyse boş bir konuşma yaptık seninle (hiç tarzım değildir boş konuşmak) k. bakma... İyi akşamlaaaar :)

• pardon İyi geceler :)

• Ya Sorgulamak için illa ateist olmana gerek yok . Bende gayet sorguluyorum ve hepsi o kadar mantıklı ki islamı bozan insan. onları görmezsen mükemmel bir dinimiz var .

0|0
    0|0
    • İşte evcil bir müslüman daha...

• hahah ben mi evcil . Tanımıyorsuun beni sende haklısın ne yapcaksın yargılamayıp bazı şeyler bazı insanlarda kısıtlı oluyo tabi . Ama benim düsüncem bu bir şems i mevlanayı yunus emreyi bilmeden fettullah gülen cübbeli ahmet hocanın nasihatlerini almıs insanları yadırgamıyorum haklısınız :)

• kendi inancım dışında kimse beni bağlamaz kim ne yaparsa yapsın banane inancım beni bağlar

0|0
    0|0
  • of aşkiim niriyiii giitiinnn :(

0|0
    3|0
  • bende senin gibiyim ciniim

0|0
    4|0
  • walla kurban kesmek normalse satanistlerde kedi kesebilmeli açık ve net biçimde ben bunu sölerim

0|1
    5|2
    • Kedinin etinide kanınıda fakirlere dağıtırsın artik :) Kurban kesmeyi ne olarak algiliyorsan anlayamadim.

• Kurban Allah'a yaklaşmak maksadıyla ve yalnız Allah'ın rızasını kazanmak için kesilir. o zaman satanistlerinde kedi kesmekteki amacı Şeytan'a yaklaşmak maksadıyla ve yalnız Şeytan'ın rızasını kazanmak için kesilir' e dönüşüyo

• beş beş beş beş beş beş beş yıldız! !

0|1
    0|0
  • Kızlar Devam
    4

Erkekler Ne Diyor 32

• Sen dinlere saygı duymuyor olabilirsin ama ben senin inanmamana değil de ''inanmama hakkına'' saygı duyuyorum. İnanmıyorsun diye seni kötüleyecek, aşağılayacak ya da küçük düşürecek değilim. Eğer böyle yaparsam, ben ''kötü bir insan, kötü bir Müslüman'' olmuş olurum. O yüzden; şu sözlerimi asla seni kötülemek, aşağılamak ya da küçük düşürmek için söylemiyorum, yanlış anlayıp kırılmanı, bana gönül koymanı ''asla'' istemem:

Sizin inanmadığınız Allah (c.c); size, kendisine inanmama hakkını da tanıyor, günah yapma hakkını da tanıyor. Bu dünyada inanıp inanmamakta serbestsiniz, günah ya da sevap işlemekte serbestsiniz, bütün insanlar gibi. Ama (sizin kabul etmediğiniz) öbür dünyada herkesin hesabı en ince ayrıntısına kadar tek tek görülecek. Anlamamakta, Allah (c.c)'ın varlığını kabul etmemekte, O'nu inkar etmekte ısrar ediyorsunuz. Peki, hadi gelin de 5 dakikalığına Allah (c.c)'ın var olduğunu kabul edelim. Hıristiyanlar, Museviler ve Müslümanlar ile birlikte Allah (c.c)'a inananların sayısı 4 milyarı geçiyor. Peki, bu 4 milyar insanın hepsi aptal mı, geri zekalı mı? Bir Allah var diyelim (elbette var!), peki bu Allah, kendisine inanmayan sizlere neden gökten bir sopa indirmiyor da, ''bana inanın'' diye zorlamıyor sizi? Sen, kendine en ufak bir haksızlık yapılsa, (haklı olduğun halde) sözlerine inanılmasa bulunduğun yeri terk edersin, ya da en azından karşındaki insanlara küçük de olsa tepki gösterirsin. Ama Allah (c.c) bir gün olsun sana, ''Ya falanca, bana inan!'' diye bir zorlama yaptı mı? Eğer insanlar seni ateistsin diye kınadılarsa, bu insanların suçudur, Allah (c.c)'ın değil. Bunu bir düşün.

Siz ateistler, (haşa) Allah ve ahiret yok diye farz ediyorsunuz. Peki, gelin bir de ''Allah ve ahiret var'' diye farz edelim. Eğer Allah varsa; bizim kıldığımız namazlar, tuttuğumuz oruçlar, verdiğimiz zekatlar, kestiğimiz kurbanlar, yaptığımız haclar bize ahirette cennet olarak geri dönecek. (Haşa) Allah yoksa bile; namaz kılarak jimnastik yapıp vücudumuzu geliştirmiş olacağız, oruç tutarak açlığın önemini anlayacak, sıhhat bulacağız, kurban keserek karnımızı doyuracağız, zekat vererek ticaretimizi geliştireceğiz, zekat alarak zenginleşeceğiz, Hac yaparak da seyahat etmiş, yeni yerler görerek kültürümüzü arttırmış olacağız. (Haşa) Allah eğer gerçekten yoksa sizin kaybınız yok ama bizim kazancımız var. Ama Allah eğer gerçekten varsa biz yine kazançlıyız fakat bu sefer de sizin ahiretiniz sakata düşüyor. Bunu da bir düşünün lütfen, rica ediyorum.

Selam ve Dua İle

2|2
    0|0
    • kim okuycak şimdi bunu

• Özeri: "Ya Allah varsa..."... Tek cümlelik cevabım: Ya Tarih boyunca gelmiş geçmiş dinlerden biri doğru ise... İşte açıklaman bu kadar saçma...

• Ben o cümleyi, konuyu bütün yönleriyle anlatmak için kurdum kardeşim. Bu kadar takılmanıza gerek yok. Bütün insanlar inkar etseler de Allah var zaten; ya yoksa diye düşüncenin özünü daha ayrıntılı anlatmak, daha anlaşılır bir şekilde ifade etmek için kullandım ama anlaşılmadı, anlaşılmak istenmedi :)

• Sana söyle aciklayayim , insanlari şüpheye düşürmen sorgulatman pek imkansiz birşey degil :) . Çünkü şuan müslümanligini gerçekten yaşayan çok az insan gösterebilirsin. Yani insanlar dini putlaştiriyor. Okumak yerine Kulaktan duyma şeylere inanmayi tercih ediyor. Buda saçmaliga yöneltiyo tabi . He okuyan yok mu var elbette, ama kaçı okudugunu anlamaya calişarak okuyor. İlahi aşki bir cok şekilde yorumlayabilirsin. Nerden baktigina bagli. İnsanlarin uydurduğu batil inanclara inanmayi tercih etmeyebilirsin , bende etmiyorum. Fakat bence okumalisin. Bir şeyi yargilamak istiyorsan , onun hakkinda cok fazla iyi bilgi edinmiş olman gerek. Peki sen bu bilgiye sahip misin ? Müslümanlik biz nasil doğduk , dünya nasil oldu , ölümden sonra hayat varmi dan ibaret degil . Okumayi dene , okurkende kendini görmeyi . Eminim ki kendinde bir cok eksikligi ve yazilanlarin ne kadar doğru ne kadar yanliş oldugunu ayirtabilecek kapasitedesindir. Gördügüm kadariyla ateizme yönelen cogu insan zeki insanlar , sorgulamayi seven insanlar. Fakat %90 i da müslümanlik hakkinda hiç birşey bilmeyen insanlar . Tek sorduklari soru ölümden sonra yaşam , nasil dogduk falan filan . Bunlara takili kalmayin. Tek tavsiyem okuman . Benimde sana burda ahkam kesmem yanliş olur. Çünkü bende müslümanligimi cok iyi biliyorum diyemem.:)

0|0
    0|0
  • Neyinizden korkacaz be arkadaşım korkanlar verecek cevabı olmayan cahillerdir.Aynen çoğu ateistin korktuğu gibi...

2|0
    0|0
    • O yüzden mi: "lan o.ç. senin poponu düzerim..." vs vs gibi küfürlere maruz kalıyoruz?

Korktuklarımız kardeşiminde içinde bulunduğu yobazlardır.

• din bir dogmadır , dinde önemli olan biat etmektir , sorgulamadan inanmaktır varlığını kabul etmektir , "gayba iman" olarak geçmektedir bu da.

İçinde sorgulama bulunmayan bir olguya inanan kişilerde inandıkları olguyu sorgulama yetisine maalesef ki sahip değillerdir.Bu yetiyi kazanmaları için yapılabilecek davranış ufak ufak düşünme sorgulama çabalarına yöneltmektir.Harala gürele "allah yok , din yalan" diye çıkışırsanız sadece insanların nefretini kazanırsınız.

Dinsiz , kafir , deist veya Tanrıcı olarak adlandırılabilecek bendeniz böyle düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • ALLAH KESİN OLARAK VARDIR.BİLİM EVRENDEKİ DÜZEN,SİSTEM VE BİLGİNİN BİR İFADESİDİR VE BİLGİ OLMASI SAYESİNDE BİLİM YAPILIYOR DÜZEN OLDUĞU İÇİN KAOS KARMAŞA VE DÜZENSİZLİKTEN BİLİM ÇIKMAZ .İNSANLAR İLK BİLGİSAYARLARI ÜRETTİĞİNDE ODA BÜYÜKLÜĞÜNDE İDİ BİLİM ŞİMDİ GELİŞTİ ARTIK DAHA KÜÇÜK ALANLARA VE HAFIZA KARTLARINA SIĞIDIRIYORUZ BİLİNÇLİ İNSANLARIN ÇABALARIYLA BU GÜNE GELİNDİ FAKAT İNSANDA ÖYLE MUAZZAM TEKNOLOJİ VE BİLGİ VARKİ HENÜZ İNSANLAR BİR BENZERİNE ULAŞAMADI;SİZİN MİKROSKOPLA GÖREBİLDİĞİNİZ TEK BİR HÜCRENİN İÇİNDE ONUN DAHADA KÜÇÜK OLAN ÇEKİRDEĞİNDE BİR MİLYON ANSİKLOPEDİ SAYFASINA EŞDEĞER İNSANIN YAPI PLANINI İÇEREN BİLGİ BULUNUYOR VE BÜTÜN BU BİLGİ ENZİMLERİN ŞUURLU İŞBİRLİĞİ ARACILIĞIYLA 20 İLA 80 DAKİKA ARASINDA KOPYALANIYOR.BU KOPYALAMA HIZINA HENÜZ HİÇBİR BİLİM İNSANININ BULDUĞU MAKİNA YETİŞEMEDİ DAHASI MOLEKÜLER BİYOLOG MİCHAEL DENTON'UN İFADESİYLE EĞER BÜTÜN İNSANLARIN DNA SINI BİR ARAYA GETİRMEK MÜMKÜN OLSA ANCAK BİR ÇAY KAŞIĞININ İÇİNİ DOLDURACAKTI...HÜCRE EN MÜKEMMEL ŞEHİRDEN DAHA KOMPLEKS VE KARMAŞIK BİR YAPIDA... A9 TV 12525 30000 V - harunyahya org

0|0
    0|1
    • Bilimi bilim yapanlardan öğren, şarlatanlardan değil.

• Önce bilim, şimdi felsefe... Yavaş yavaş aslına dönüp din yüzünü göstereceksin.

• Anlatamadım galiba bilimsel olarak maddenin aslına ulaşamayız bütün herşey beynimizdeki elektrik sinyallerinin yorumlanmasıdır dokunma görme tad tamamı zihnimizde oluşur rüyalarımızdaki gibi..uzaklık ve mesafede beynimizdeki algıdır...dışarıda bilimsel olarak renk ses koku yoktur fotonlar yani ışık ışınları vardır ses dalgaları vardır bu kimyasal enerjiye sinyale çevrilir ve beynimizde yorumlanır...asıl olan o sinyali renk olarak gören ses olarak duyan şuurdur o ruhtur işte ,..

• Hadi bana da ıslamiyetin yanlış olduğunu göstersene. Burda senin gibi ateistim diye geçinen ama g.tü sıkıştığında Allah korusun Allah'ım yardım et diyeni çok gördüm. Mesele bu değil. İnanmaya bilirsin bu senin bileceğin iş. Ama inanmıyorsun diye benim inanç sistemime dil uzatmaz onu hor göremezsin.

1|0
    0|0
    • Zaten göremeyiz niye tripleniyosun :D

• Pekala. O zaman bir anlaşma yapalım. Seninle arkadaş olalım sonra bu konuyu oturup enine boyuna konuşalım. Kim galip gelir ispatı ile inancını kanıtlarsa karşı taraf onun dediğini yapsın. Yani eğer sana ıslamiyeti kanıtlarsam o dakikadan sonra kayıtsız şartsız müslüman olacaksin aksi halde ben ateist kabul mu?

• Görürsen insanlar da inananlarda seni hor görür her fırsatta dışlar ezer yerin dibine sokar. Çoğunluğakkafa tutmak çok şeyi goze almayı gerektirir. Üzülme ezilme sonra.

• tamam herşey tesadüf olduğunu kanıtlanabilirde , insan bedeninin yani canlı halde spermden anne karnında büyümesi sonra gözlerini açması bir yaşa kadarda boyunun durması tepeden tırnağa aslında anlatırlı önce beyin mesela çalışma sisteminde vücutta her noktaya uzandığı sinir hücreleri var bunların bir tanesi darbe aldığında yani hızla beynin uyarılması , dişlerin çekildikten sonra yenisinin alttan çıkması , burun , kulak daha baş kısmındayız aşağı bile inmiyorum yani bunların çalışma sistemleri bu kadar kusursuz neden yani bunlarda mı tesadüf bunu merak ediyorum açıklayan olursa bende ateist olucam

0|0
    0|0
    • www.evrimagaci.org

Yardımcı olması dileği ile...

• Diğer okuduğuna inanmışsın. Ben araştırılıp ispatlananı kabul ederim. İnanmak saçmadır.

• tamam işte ispatlanan ortada birşey yokki yani ne ateistler nede müslümanlar nede başka dindekiler çünkü ortada görünen somut birşey yok , Ben Allahım dediğinde herkesin karşısına çıksa her halukarda herkes inanırda ama biz niye burdayız neden ölüyoruz bilim niye ölümün çaresini bulamadı hücreleri yenileyecek niye birşey bulamadı yani ben sadece tesadüf değil diyorum

• ister inan ister inanma ister saygı duy ister duyma , bundan kimene, benim veterinerimde hiç bir dine inanmıyodu ama çokta iyi anlaşıyoduk, arada muhappet ederdik bu konularda ama asla olayı kişiselleştirmezdik, o düşüncelerini söyler ben de kendiminkini, bu tür olaylarda tartışmaları kişiselleştirmeden yapmak lazım herkes birbirine saygı duymalı, ne kişi karşısındakinin inançsızlıgıyla nede karşısındaki onun inancıyla dalga geçmeli,ben müslümanım benim inancım beni baglar fikirlerimi söylerim muhaqppet ,ederim karşımdakiylen arkadaşlıkta kurarım, ben bildigimi okurum oda bildigini,

0|0
    0|0
  • dine inanmıyorsun peki bu kadar nizam içinde üreme sistemi ksursuz evren nasıl ortaya çıktı bir soyle

1|0
    0|0
    • Okuyo musun?

• Dostum o kadar yobazsın ki, bence namazından ayırıp bana vakit harcama.

• YOBAZLIK sende var dostum biz dinsizlere saygı guyuyoruz siz saygı ne onu bile bilmiyosunuz

• Başının ağrıdğını gösterebilirmisn ?

1|0
    0|0
    • neden inanmayanların "inanmıyorlarsa bile" susup oturmalarını istiyorsunuz die sormuşsun böyle soran olrsa sende karşılıgını kendı ınancın gereği verceksin o zaman.Kimse kimseyi zorlayamaz.De ki: Ey kafirler, ben sizin tapmakta olduğunuz putlara tapmam. Siz de benim m?'buduma tapanlardan değilsiniz. Ve ben sizin taptıklarınıza asla tapıcı olmadım. Siz de benim m?'buduma tapıcılardan değilsiniz. Sizin dininiz size, benim dinim bana.

• of lafa baak bee

• kötü bişi mi demişim:)

• Beyler siz adama iki laf anlatmaya çalışıyorsunuz satır satır bilgi veriyorsunuz adam sizi at gözlükleriyle iki satırla geri çeviriyor. İnanmam, etmem, saçma... Ne söylersenizde aynı cevapları verecek. Bırakın ne hali varsa görsün sonunda anlayacaktır ama inşallah geç kalmış olmaz. Yazık.

0|0
    0|0
  • sen benim inandığım şeye saygı göstermezsen bende senin inandığın şeye saygı göstermem. hadi inanan insanların kendi inancına göre başkalarına öğretme gibi bir görevi oluyor islamda tebliğ gibi. sizin ne gibi bir göreviniz varda insanlara kendi düşüncenizi empoze etme gereği duyuyorsunuz? banada sizin düşünceleriniz saçma geliyor kavga mı edelim yani

0|0
    0|0
    • Birşeyin var olduğunu iddia eden kesim karşısında olmadığını iddia eden de olacaktır. Benim inandığıma istesende saygı gösteremezsin çünkü bir inancım yok.

• bu dinimin bana verdiği görevdir. sizin düşüncelerinizi başkalarına aşılamaktaki temeliniz nedir?

• Vicdan. Kandırıldığını düşündüğümüz insanların, kandırılmışlıklarının farkına varmasını sağlamak.

• Hadi biz inandığımız şey hakkında size karşı çıkıyoruz konuşuyoruz. Siz niye inanmadığınız şey hakkında bu kadar konuşuyorsunuz ?

0|0
    0|0
  • saygı duyuyorum ama demıssınkı o kandırılmıslıgın hırsı ile.. Bu tabir sana gore dogru onlara gore yanlıs yanı cok provakatif bir tabir olmus.Bence muslumanlıgı yanlıs algılatanlar ınsanlara yanlıs empoze edenler musluman olmayan bın bır turlu serefsizlik namussuzluk yapan yobaz sahıslardır.Ateistlere saygı duymayanlar da onlardır.Gercek musluman herkese saygı duyar.Ben de ateistlere saygılıyım

0|0
    0|0
    • Ben müslümanlara saygılıyım. İslama değil.

• yani kısacası benı ılgılendırmemesıne ragmen benımsememe ragmen saygılıyım cunku sız de ınsansınız.bu durumda senın ıslama saygı duymaman sacma.saygı duyman ıcın ıllakı benımsemen gerekmez bana kalırsa.ama bu da benım gorusum tabıkı.bu arada sen ıslama saygı duymazsan benım de ateıstlere saygı duymam beklenemez

• Çok uzatmışsın. Aynı şeyi tekrar söyleyip bırakacağım: Saygı öyle basit birşey değil.

• Bıyığına kurban <7

0|0
    0|0
  • Arkadaşım benim anlamadığım şey İslamiyetin nesini yanlış bana bir söyler misin? Ateistlik dediğin inanç sisteminde de mantıklı olan bir şey varsa lütfen bana kısaca açıklar mısın?

0|0
    0|0
  • sevgi saygı hoşgöru lazım dıyorum ıkı taraf içinde.

0|0
    0|0
    • Sana hoşgörüsüz davranan bir tarafa hoşgörü gösteremezsin. İmkansızdır bu. İnandıkları kitap bile "...kafirleri öldürün..." diyorsa...

• bu cumlenden sonra onyargılı oldugunu anladım arkadasım sana hayatta basarılar

• bende öyleyim ama senin gibi değil konuşulmuyo insanlaral tepki:bu ateist bundan her pislik beklenir'' olduğu için genel düşünce içimde yaşıyorum

0|0
    0|0
  • duymayabilirsin kardeşim benim açımdan kim ne yaparsa yapsın sen ate olsan ne olmasan ne bana ne faydan var yok o zaman benim için anlam ifade etmiyosun demektir aynı şekilde bende senn açından öyle olayım sorun yok

0|0
    0|0
    • Cevap için teşekkür ederim. Senin için faydası olmayan birisinin sorusunu cevaplaman büyük bir erdem.

• ölüm gelince anlarsın dostum.varmı yokmu.

0|0
    0|0
  • dostum yoksa sıkıntı yok.ama varsa (ki bence var )... affeder seni korkma :)

0|0
    0|0
  • bence sende sorgulama ateist kal:)

0|0
    0|0
  • 3 büyük din var müslümanlar dışındaki insanlar kötü insan mıdır?

0|0
    0|0
    • Kimseyi diniyle iyi veya kötü olarak yargilayamazsin. Diğer dinlerde zamanında kabul edilmiş dinlerdi. Fakat şimdi hepsinin degiştirildigini , menfaatler için oynandigini görememek aptallik olur. Bu yüzden şuan müslümanlik asil din.

• CrixeL, diğer dinlerin mensupları dinlerinin değiştirildiğini kabul etmiyorlar, sizin etmediğiniz gibi... Aynı şekilde onlar da senin dinini kabul etmiyorlar, senin onlarınkini etmediğin gibi...

• ateist değilim ama din olmadanda ben iyi biri olabilirim çünkü aklımı kullanabiliyorum hem siz artık önyargılı davranıyorsunuz benim kız arkadasım yabancı hiçbir kotuluğunu gormedim gorsem bırakırdım

• Sevdim seni :) Sende benim gibi katli vacip bir Mikropsun :D

0|0
    0|0
  • Burnuna kurban <3

0|0
    0|0
  • saçına kurban 3<

0|0
    0|0
  • ateist olmak için ne yapmak gerekli?

0|0
    0|0
    • Tüm doğaüstü iddiaları reddetmek...

• ikna etmeye çalıştığımıda düşünme sakın. ben sadece benim var olduğunu bildiğim allahın olmadığını inkar edenlere var olduğunu ıspatlamak. elimden geldiğince. yoksa inanırsın inanmazsın orası beni ilgilendirmez.

sağlıcakla.

• Görüşmek üzere... :)

• inandıklarının yanlış olduğunu gözlerine soka soka göstermeye çalışıyorum diyerekten baştan kaybettin benim gözümde.bana göre de sen yanlışsın o zaman.daha ılımlı açıklama yapsan saygı duyardım sana.ben hiç bir ateist için yanlış yolda diye düşünmedim.herkes hayatını yaşar der ve geçerim

0|0
    0|0
  • herkes birbine saygı duymalı

0|0
    0|0
    • Saygı, henüz, o kadar ayaklara düşmedi... İnsan katılmadığı bir fikre, istese de saygı duyamaz.

O vakit "çok saygı duyduğum bir insandır" dediklerimiz ne olacak?

• ateyiz var burada kaçın kaçın

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    2
Yükleniyor...