Arkadaşlar biliyosanız yazar mısınız?

Ya bugün 1.30 saat gibi bir saat yürüdüm. Çok aşırı acıktım ve 2 profiterol ve 4 tane pohaça aldım. Nasıl bir ayılıksa😂neyse, 2 tane profiterolden 1 ini yedim diğerini yemiycem. Ve 4 tane pohaça yedim. Şimdi o 1.30 saat boşa mı gitti zarara mı uğradı. Yediklerim yürüdüklerimden fazla mıdır yoksa eşit gibi bişey midir? Kilo olarak döner mi. Akşama kadar bir şey yemesem olur mu? Lütfen bilyosanız yorumlar mısınız😢

0|0
13|12

En İyi Erkek Görüşü

• O poğaçalarda bulunan yağ miktarını bilsen, 2 gün yürürsün durmadan..

Ekmek yemeyi, hamur işini yemeyi kes..
    Normal öğünlerde istediğin yemeği -hamur işi dışında- yiyebilirsin..

Bir tabaktan fazla yeme.. O senin sağlıklı yaşamana yetecektir..
    Acıktığını hissettikçe elma armut gibi yağsız meyve sebze ye..

1 ayda 4-5 kilo nasıl verdiğine kendinde inanamayacaksın..

#Vesselam

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• 45 dakika koşuyorum 300 kalori yakabiliyorum. 1 küçük poğaça 280, normal büyüklükteki 430 kaloridir. Ki burda yürüyen birisinden söz ediyoruz. Üstelik çok çok hızlı yürüdümemişsindir, nereden biliyorsun deme, saatte 6,5 km hızla yürümek ancak bir işe yarıyor, o da sokakta çok enteresan duruyor. Normal durmak için sokakta saatte 5 km ile falan yürünür, yoksa sorunlu gibi duruyor insan. Bunları hesaba katarsak 200 kalori yakmışsındır. Hadi 250 yapalım. 4 poğaça yemişin helal olsun, en küçük ve sade olandan yediysen 280x4 toplam 1120 kalori. Profiterol küçük ama tatlı kremalı ve çikolatalı, ona da 150 kalori desek toplam 1270 kalori. Yaktığını çıkarırsak yaklaşık 1000 kalori fazlan var şu an. Spor salonuna gitmek bu yüzden baya önemli, neredeyse her kardiyo aletinin yanında sayaç var, ne kadar koşmayla yürümeyle ne yaktın görüyorsun. Bu şekilde bilinçsizce yapılan iş sana zarar olarak geri döner. Ben salona gitmeden önce ben de aynısını yapıyordum, 30 dakikalık ev sporu yapıp "ne yaktık beee" diye gidip istediğimi yiyordum. Genciz canım yakıyoruzdur ;))) diyerek pastalar yiyordum. İnsan kendi vücudunu çok matah bir şey zannediyor çünkü. Yorulduğu an "aha kesin 1000 kalori gitti" ya da "1 pastalık kalori gitmiştir" diye düşünüyor. Hayır efenim gitmiyor. O kadar kolay değil kalori yakmak, neticesinde insan vücudu tasarruflu bir yapı. Öyle olmasa taş devrindeki günde zar zor 3 5 bişey yiyen abiler nasıl geyik avlamak için koşturacaktı? O kadar kolay biten enerjimiz olsa bu günleri göremezdik. Bu arada spor salonına gitmiyorum da dememişsin, gidiyorsan bu kadar yazdığım destan boşa gitti, üzüldüm.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• bir şey yeme bence

1|0
    0|0
  • Malesef biraz öyle olmuş pogaça spor yapanlar için tavsiye edebileceğimiz bir besin değil haftada bir hile günü olarak profiterol yiyebilirsin. Sağlıklı günler

1|0
    0|0
  • Oha öküz müsün sen ben erkeğim 182 boyum 75 kilom var ben bile 4 poğoça yiyemem öküz müsünüz hakaret olarak algılama hani şaşırdım ye tabi can boğazdan geçer 😂😂😂

1|0
    1|0
    • Ya fglwlfşwğğfwşşfşsşdşf ama hava çok sıcak çok acıktım napiyim kdğwşdşdşdldldldk

• Var ama kullanmuyorum

• Öyle bir olay yok ben şu kadar yiyim sonra koşar yakarım bildiğin yağ şeker yemişşin kilo aldırıcaktır hiç değilse salata tavuk bişeyler yeseydin protein vitamin alarak yağ yakımını hızlandırırdın akşama kadar bişey yemessende olmaz sen günlük kalori ihtiyacı bu şekilde karşıladığınımı düşüyonuyosun yanlış dandik pastane market ürünlerine yemek yerine bol bol temiz yiyecekler tüketsen bu kadar strese girmessin

0|0
    0|0
  • Pohaca ksksksk

1|0
    0|0
  • Senden olmaz bence boşuna yürüme artık.

0|0
    0|0
    • Aslında kalori vermek için yürümedim yürümem gerekiyodu 😏

• Bide beni yeseydin, gitmiş yürüyüş

0|0
    0|0
  • fazla

0|0
    0|0
  • pohaçadan sonrasını okuma gereği duymadım

0|0
    0|0
  • allahtan bir bucuk saat yürümüşsün

0|0
    0|0
  • Sen bittin olum 😅😅😆😆😀😀😂😂daha çok kilo alıcaksın Tabiki 😄😄😊😊

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• Bak canım benim.

1.5 saatlik mis gibi yürüyüşün üstüne bir hata edip 4 poğaça, 1 adet de profiterol yemişsin. İnsanlar bir günde yağdan kilo al-maz-lar. Tartıda gördüğün o +gramları tuvalete gittiğinde verebilirsin.

Ama sen bu iğrenç beslenme şekline bir hafta daha devam edersen yağdan 1-2 kilo alır, bağışıklık sisteminin de içine edersin!

0|0
    0|0
    • Neden bu kadar kötü konuşuyosun sen ya cldldllslslssk

• Mantıklı da ünlem falan koydun ya ondan dedim😂 onun dışında yarın ve sonraki günler iyi beslensem bugünki beslenmemden kötü aonuç almam dimi?

• Yarın ve sonraki günler daha iyi beslenirsen sorun olmaz tabii.

• 1.5 saat tempolu yürüyüş sana 200 kalori yaktırsa zaten 2 poğaçayla onu geri almışsın.. Dolayısıyla fazlasıyla boşa gitmiş oluyor diğer günler yoğurda ve sebzeye ağırlık verirsen telafi edilir.

1|0
    0|0
  • Neden bu kadar suçluluk duyuyorsun ki? Önemli olan vazgeçmemek😉😊

1|0
    0|0
  • 4 poğaça yemek yerine 1 ekmek yeseydin en azindan yağı az olurdu 😂😂

1|0
    0|0
  • evet boşa gitti

0|0
    0|0
  • Akşama yoğurt, meyve salatası gibi hafif şeyler yiyerek günü kurtarmış olursun.

1|0
    0|0
  • yani o kadar pogaca yediysen yurudugun kadar kaloriyi muhtemelen geri almissindir ama yuruyunce metabolizman hizlaniyor o yuzden yinede faydasi olur yurumenin. yurumeye devam ama yemeyide azaltmaya calis bence dikkat et:) pogaca yerine bir daha ki sefere bir meyve falan yemeyi dene

0|0
    0|0
  • 1 bucuk saat ortalama hizda yuruduysen maksimum 200 kalori yakmissindir -tabi bu kiloya boya gore degisir- profiterolu bile yakamadin yani :D

0|0
    0|0
  • bosuna yurumussun yazik olmus ayaklarina bence oturup aglamaya basla hee bir de poğaça*

0|0
    0|0
  • 4 pogaca mi? E tabi bosa gitti.

0|0
    0|1
  • Yediklerin fazla biraz

0|0
    0|0
  • Bosa gitti

0|0
    0|0
Yükleniyor...