Yabancı oyuncu kuralı değişiyor ne düşünüyorsunuz?

link

bence gayet mantıklı türk oyuncu yetiştirmeye başlasın kulüpler hemen yoksa menajerlerin oyuncağı olmaya devam edecekler paralarımız yurtdışında neidüğü belirsiz insanlara gidiyor en son örneği bjk nin a.madridden aldığı oyuncu adamın bonservisinin yarısında 2 3 milyon euro verdiler a.madrid 500bine almıştı sezon başında 500bine aldığı adamın değeri oynamadan 5 milyon oldu yani :D bunun gibi ne rezillikler almanyada 3 5 milyon türk var serdar taçşı ilkay ömer toprak mesut özil gibi bir sürü yetenek çıkıyor biz 75 milyonluk türkiyeden bir tane arda çıkarıyoruz oda rastlantı yani bilerek değil bunların önüne geçmek için bence yabancı oyuncu sınırlaması şart paramız cebimizde kalsın şimdi diceksiniz ee o zaman biz avrupada nasıl başarılı olucaz cevabım türk oyuncu yetiştirerek belki 5 10 yıl başarılı olamayız ama 10 yıl sonra çok başka bir yere gelebilir türkiye eğer bu yönde doğru şekilde ilerlerse bence zaten avrupada başarımız yok rastgele gs bir kupa aldı bir çeyrek final bizde aynı şekilde bir çeyrek final bir yarı final devamlı olmayan her başarı benim için tesadüftür kimse kusura bakmasın gsli arkadaşlar alınır şimdi gs ye laf atmak için demiyorum bunları o zaman gsnin elinde türkiyenin en iyi oyuncuları vardı emre okan hakan bülent say say bitmez zaten o kadrol ile türkiye dünya 3.sü oldu böyle oyuncuların bütün kulüplerimizde olduğunu düşünsenize ne kadar zevkli bir ligimiz olur aynı şekilde milli takımda siz ne düşünüyorsunuz?

Güncellemeler:
peki bir sınırlama getirilsin o zaman sizce bu sınırlama ne olabilir küçük kulüpleride düşünerek cevap verin çünkü her istediğini alabilirsen eğer afrikadan filan türkiyeye futbolcu patlaması olur herhalde önüne geleni almamak lazım bence kalite açısından bu önemli.bu iş için kriter belirlenilmesi lazım yoksa olmaz.

0|0
08

En İyi Erkek Görüşü

• sınırlama gelirse galatasaray batar adamlarin en iyi oyuncularının hepsi yabancı zaten burak hariç

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Erkekler Ne Diyor 7

• Bırakın bu işleri dünyanın en iyi liglerine bakın yabancı sınırlaması diye birşey yok zannedersem bir Portekizde var yabancı sınırlaması varda Milli takımımız çokmu iyi?Türkiye ligini kaliteleştiren yabancı oyunculardır bu yabancı sınırlaması yüzünden daha A Milli takım formasını 1 kere giymemiş adama 8 Milyon Euro bonservis bedeli isteniyor

0|1
    0|1
  • Katılmıyorum. Rekabet gelişim getirir. Yabancı sınırı yüzünden topu 10 metre öteye atamayan adamlar 5-6 mil bonservis ve yıllık 2-3 mil Euro maaş alıyorlar. Almanya ve İspanya'da sınır olayı malum ama zımba gibiler.

Altyapıların geri plana atılması ve kolaycılığa kaçılması riski olabilir ama zaten altyapılar iyi değil ki? En iyi örneği 30 yaşından sonra adeta futbolu yeniden öğrenen Tugay.

Altyapı atılımı yapılırsa yabancı sınırı sorun olmaz, sen iyi olana bakacaksın pasaportuna değil.

Bu konuda benim fikrim sınır kalksın ama yabancı için "altyapı için kullanılacak bir havuz" için ek vergi alınması. Yani getirdiğin her yabancı başına 200,000 TL, 6'dan sonrası için yabancı başına 300,000 TL. Ortalama 7 yabancı olursa ligde her sene 25 mil TL civarı kaynak sağlanır ki 10 yılda senin dediğin projeksiyon için 250 mil TL gibi bir kaynak yaratılmış olur.

0|0
    0|0
    • ispanya ile bizimi kıyaslıyorsun oraya dünyanın en iyi oyuncuları gidiyor bize gelen oyuncular belli serbest bırakılırsa avrupadaki menajerleri zengin ederiz başka birşey olmaz ya da ingiltere gibi milli takımda oynama sınırlaması koyarsın ama bize milli oyuncular gelmiyor ancak maltadan alırız biz milli oyuncuyu :D 5 6 milyon yerli oyuncuya vermek yerine kendi oyuncularını yetiştirsin büyük takımlar diyorum sen tamamını okumadın sanırım bizim kulüpler hazıra konmayı seviyor o yüzden veriyorlar.

• Bir detayı kaçırıyorsun. Bütün AB üyelerinde sınır yok gibi çünkü AB vatandaşları için bir hak bu. İspanya yerine Polonya'yı baz al fark etmez. Zaten çekinceni gözeterek alternatifli çözüm önerdim. Takımlar hazırcı olduğu sürece yabancı kısıtı da iş görmüyor, çünkü altyapı sistemin zayıf. 80'lerde 3 yabancı sınırı vardı gol atınca arabayla tura çıkıyorduk.

• değişmesi gerekiyordu zaten

0|0
    0|0
  • dış futbolla çok alakalı değilimdir ama bir çok avrupa takımı özellilkle ispanyollar, ingilizler iyi takım kuruyorlar ve bunlarda yabancı sınırlaması yok diye biliyorum. ama gel gelelim ki birçok ingiliz ve ispanyol oyuncu yetişiyor, kaliteli.

bence türk oyuncu yetiştirilmesi, oyuncu sınırlamasıyla alakalı değil. kendini yetiştiren yeteği olan oynamak isteyen pekala yetişebilir görüşündeyim.tamam tamamen kaldırılmasın ama biraz daha ksııtlanmasından aksine biraz daha genişletmeli sınırlamayı. mesela 7-8 gibi olailir.

sırf sınırlama yüzünden selçuk şahinler, sabri ler le uğraşmak zorunda kalıyoruz. işin esprisi cidden bu sınırlama aksine esnetilmeli.

0|0
    0|0
  • Çok yanlış bir karar bence, şu an ki Türk futbolunun durumu için.Galatasaray, Fenerbahçe gibi ligin başını çeken klüpler avrupada başarıyı devamlı hale getirecek kapasiteye ve kadroya sahiplerken neden bu sınır ? Türk futbolunda şu anda büyük takımlarda oynayabilecek kaç tane topcu var ki ? En basitinden orta saha için konuşuyorum.Şu anda büyük takım kapasitesinde bir tek Alper Potuk var.Adamın ederi normalde 4 5 milyon iken sınırlama olacağı için 10 milyondan kapı açılacak

0|0
    0|0
  • ben desteklemiyorum türk oyuncu daha çok kıymete bincek kendini yetiştirmiycek

0|0
    0|0
  • Kesinlikle yabancı sınırı kaldırılmalı. Futbolun f'sinden anlamayan bazı Türk futbolcular bu kural sayesinde milyonlar kazanıyorlar.

başarı istiyorsak yabancı sınırlaması ile olmaz, olamaz. bu şekilde daha iyi hatta rekabet oluyor.

0|1
    0|0
    • gelen yabancılar çok anlıyor futbolun f sinden :D türkiyeye gelen yıldızlar belli 35 yaşında ya da kulüplerinden kovulan sönmüş yıldızlar.o kadar büyüklerse alsınlar malagadan isco yu ya da schalkede draxleri böyle adamlar gelecekse yabancı sınırlaması kalksın ama bize gelen adamlar belli birde bunlara 3 4 milyon euro veriyoruz bizim türkler onlardan iyidir kazma mazma en azından mücadele ediyorlar biraz.

• bizim türkler ronaldo sanki :D sabri selçuk gibi adamlar en büyük takımlarda oynuyor gelen adamdan ne bekliyorsunki

Yükleniyor...