Vodka mı, Bira mı, Rakı mı?

Arkadaşlar Hafta sonu evde yalnız olacağım ve bir şeyler yapmayı düşünüyorum. Para konusu biraz sıkıntı. Maksimum 35-40 TL olabilir o gün elimde. Daha önce bira ve rakı içtim. Simdi ki fırsatımı da vodka ile değerlendirmeyi düşünüyorum. Ama yinede size sorayım dedim. Vodka mı, Bira mı, Rakı mı? Bide yorumlarınıza bunların yanında neyin iyi gideceğini de eklerseniz sevinirim :) Teşekkür Ederim..

• Vodka
    48% (74)39% (76)43% (150)Oy Ver
  • Rakı
    20% (31)36% (70)29% (101)Oy Ver
  • Bira
    32% (48)25% (47)28% (95)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
45|78

En İyi Kız Görüşü

• İçki yasaklanabilir.

Bence mahzuru yok.

Ama rakı asla…

Çünkü takunyalılar öyle zanneder ama, aslında “içki” değildir rakı.

Yurt sevgisidir örneğin…

İki tek attın mı, “n’olacak bu memleketin hali?” diye endişelenmezsin aksi olsa!

Tıp bazen çaresizdir…

O ilaçtır.

Gurbete bile iyi gelir.

Kontörsüz muhabbettir.

Büst gibi oturan adamın bile çenesini açar, gülümsetir.

Kahkahadır.

Acısıyla tatlısıyla hatıraları kaydeden hard disk’tir.

Botoks’tur bir nevi.

En kaknemi bile bir başka görünür gözüne…

Çirkin kadın yoktur, az rakı vardır.

İçilir, güzelleşilir.

Herkesin gençlik hatası olabilir…

Bira içersin.Sonradan para kazanıp tenise başlayınca, şarap içmeyi matah zannedersin. Amerika’da TIR şoförlerinin içtiği viskinin dublesine Etiler’de TIR parası ödersin, ayrı…

Kürkçü dükkánıdır.

Döner dolaşır, gelirsin.

Orhan Gencebay’dır.

Entel barlarda, sosyete kulüplerinde dinlemeye utanırsın…

Ama hepimiz biliriz ki, ezbere bilirsin…

İstediğin kadar ağız burun kıvır, altın plağı hep o alır.

Tatlıses’tir.

Realite’dir.

Çocuktur, ağlarsın.

Hele beyaz “p“eynir ile “k“avun olursa sağında solunda…

Örgüttür.

PRK… (Peynir Rakı Kavun)

Ama bölücü değil, birleştirici örgüt.

Türk’ü de içer, Kürt’ü de, Laz’ı da, Çerkez’i de. Sor bak, Ermeni’si de, Rum’u da, Yahudi’si de.

AB’cidir…

Çünkü Rum öyle bir meze yapar ki, helali hoş olsun, Kıbrıs’ı veresin gelir! (:D hakketten öyle ya :D )

Madem gıcıksın rakıya…

Neden balık avlıyorsun o zaman kardeşim?

Şerbetle mi yiyeceksin lüferi?

Ne anlamı var deniz börülcesinin, rokanın, radikanın, cibezin…

İnek miyiz biz?

Yanlış şiir okuyorsun…

Hapse giriyorsun.

(Üstüne, yanlış şair okuyorsun…)

Oku bak…

Ne diyor dünya güzeli Orhan Veli:

Şiir yazıyorum

Şiir yazıp eskiler alıyorum

Eskiler verip musikiler alıyorum

Bir de rakı şişesinde balık olsam.

6|11
    4|4

Kızlar Ne Diyor 44

Erkekler Ne Diyor 78

• Rakıyı pek içmem.

Vodkada master birda doktora yapıyorum. Ancak 70'lik bazooka alabılırsın. kalan üç beş lira ılede cips , vişne suyu al.

Rakıyı geç..

Bira'da kırmızı tuborg al , alkol oranı daha yuksek (hızlı dık kafaya).. 9 sanıyede bitirdiğimi bilirim bir şişeyi.

5 tl den hesapla.. 8 tane alabılırısın ki buda en akla yatanı.. Vodka hiç içmedıysen 35'lik al derım çabuk çarpmasın.

Enerji içeceğide alabılecek kadar paran kalır yanında , önerım red bull 'un blue içeceğidir.

İki tane kafidir.

0|1
    0|0
  • Bira koku yapar alkol oranı %5 olup sarhoş olabilmek için en az 4 şişe içmek lazım içeriğindeki arpa suyu kilo aldırabilir.Ucuz ve çerezle birlikte içmesi zevkli oluşu nedeniyle çok tüktilen içkiler arasındadır.

Rakı dünya üzerinde ki en iyi içki olduğu düşünülmektedir hacmen %40 alkol içerir ve balıkla birlikte tüketilmesi en hoş içkilerden biridir.Felaket koku yapar ve mezesiz miğde bulandırabilir.

Vodka, bence en iyi içkidir ağız kokusu bırakmaz ve hacmen &40 alkol alır, mezeli mezesiz tüketilebilir.

0|0
    1|0
    • Teşekkürler o zaman vodka alıcam. Peki yanına bişey önerirmisin=?

• Çerezler daha çok biranın yanında tüketildiğinde güzel oluyor.Vodakanın yanında tropikal meyveler deneyebişlirsiniz.Özellikle ananas öneriyorum.Meyve sevmiyorsanız patates cipsi,mısır cipsi veya soslu fıstık öneriyorum!

• çevreye daha az zarar vermesinden ve hafifliğinden dolayı birayı tercih ediyorum. rakıyı zaten sevmem. vodkayı da ortamına göre başka içenler de varsa içerim yoksa tek başıma vodka alıp içmem

0|1
    0|0
  • Şimdi malesef bütçe yüzünden alkol hayatıda daralıyor, bira düşük bütçeli iyi bir seçim olabilir vişne vodkayı hiç birşeye değişmem öncelikle söyleyeyim ve vodkanın kokusu biraz nefes kesebilir gerçi rakıyı içen onuda içer kanımca. Bence Vodka işini görür 35 liraya sana yetecek bir boyunu alabilirsin istanblue öneririm.

0|1
    0|0
    • Zaten adını en çok duydugum istanblue alırım. 35lik alırım da tek basıma fazla gelebilirmi diye düşünüyorum. Bi ara 20lik vardı. onlar olsaydı iyiydi de kaldırılmıs galba. :/ neyse abimden falanda biraz para alıp vişne+vodka yaparım gibi geliyo.

• Ben 70'liği tek götürüyorum tabi allahımı kaybediyorum o ayrı konu 35'lik tek iyi kafa yapar içebilirsen tabi, bazuka falan alayım deme çok ağır gelir sana köpek öldüren sjklgalskdfas

• Belayarus vodka al hem uygun hem en iyilerinden

0|1
    0|0
  • Vodka erkekliğe zararlı sanırım ve kafası o kadar hoşuma gitmiyor. Rakı ertesi güne baş ağrısı yapıyor. Bira iyi bence.

0|1
    0|0
    • "Kafası hosuma gitmiyor" derken? Çakır olamıyor muyuz?

• Dert bende derman vodkada olsun biradeer. ;)

• Olsun be birader. Dermanı olsun da, varsın dert olsun. :)

• bilader birayı kafadan sil öncelikle. Vodka nedir abi yaa. Tamam güzel vodkalar var eyvallah ama eğer içebilyosan rakı alıcaksın. Rakıyı öyle herkes içemez bardakta durduğu gibi durmuyo. Votka dediklerine bakma sen onların rakı içemedikleri için öyle demişler. Al bir rakı yanında peynirini. Herkesin a*ına koy sana bişey olmasın.

0|1
    0|0
    • Orda durcan dostum. Dedigin gibi rakı adam işidir. Her yiğidin harcı değildir. Delikanlı adam içer onu kontrol etmesinide bilir. Eyvallah rakı içmişliğim ve kontrolünüde sağlamışlığım var. Ama vodkayıda merak ettim ondan böyle bir anket yaptım zaten. Denemeye değermi diye.

• bulamazsak kolonya bile içeriz aga

0|1
    0|0
  • Su gibisi var mı azizim?

1|1
    0|0
  • ayyyyrannnnnnnnnnn

1|1
    0|0
  • bira <3

0|1
    0|0
  • Ne seviyorsan onu iç, ben bira severim, çerezle birlikte. Elindeki para çerezinede, biranada yeter bence biraı tercih et.

0|1
    1|0
    • Dediğin gibi biraya param fazlasıyla yetiyor. Ama onu da öyle cok sevmiyorum. Fazla koku yapıyor. Hemde tadı çok iyi değil.

• Soğuk içeceksin buz gibi.Hemde bira içmenin bir tarzı vardır, birayı su içer gibi içemezsin, burnunu tıkayıp (genzinden) yudumu alacaksın, sonra ağzını açmadan biraz nefessiz bekleyeceksin sonra ağzına çerez alacaksın. Ne bir maya kokusu bede acı ekşi tat.

• Sen işi çözmüşsün :) peki onuda deneyebilirim. Teşekkürler.

• rakı tek başına pek keyifli olmayabilir, bira bana göre hamallıktır, vodka ise elma suyuyla beraber gayet neşeli olabilecektir

0|1
    0|0
  • fazla içmem ama bira içmek çok keyifli bence,ayda bir 2-3 kutu birayı götürürüm,güzel bir film eşliğinde ya da maç izlerken.

0|1
    0|0
  • Vodka al 35 lik. 31 lira felan bazuka alırsın. Sonra enerji içeceği al. paran artarsa kuru yemiş al. :) bu sana yeterde artar bile :)

0|1
    1|0
  • Ben votka dedim ama içmiyorum 11, 12 yaşlarımdan 20 21 yaşıma kadar filan sabahtan akşama kadar içiyordum ve hiç zevk olsun diye içmedim hem kafa yapsın diye içerdim votka ve extra bira diyorum normal biraları sevmem onu ufakken içiyordum ve kesmiyordu, ayrıca söylemek istedim çok içici tanıdım ama alkol konusunda benden daha fazla içen bir insan görmedim de, duymadım da...

0|0
    0|0
  • rakı can dır :)

0|2
    0|0
  • votka limon yap sen, raki olayı brz dertli meze lazim saglam muahabbetci lazim

0|1
    0|0
  • Rakı'yı diğerlerinden ayrı tutmak gerek.

0|1
    0|0
  • Bira içkiye karşı bir zihniyetle karşı karşıyayız asıl ayıkken yapılanlar ?

0|1
    0|0
  • Yalnız başına içmektende zevk almazısn.

0|1
    0|0
  • Çok alakasız üç içki. Rakı o paraya zor çünkü yanına nevale lazım.

Bira da gidip Efes içersen sıkıcı olur. Migros varsa Duvel al 4 şişeye bayağı iyi olursun %8,5 alkol var hem de tadı güzel.

En etkini votka bence..Ufak Smirnoff işini görür.

0|0
    0|0
  • vodka forever <3

0|0
    0|0
  • Rakı'nın zararı yok ama bira zararlı

0|1
    0|0
  • Vodka bence

0|1
    0|0
  • Bütçene en uyumlusu bira gene voltka alsan 35 lik 25 tl den aşağı değil çerezi meyvesi sigarası pahalı iş 4 bira çerez sigara alınır cebinede sabaha para kalır :)

0|0
    0|0
  • bütceye göre vodka + vişne suyu

0|1
    1|0
  • Vodka

0|1
    1|0
  • boşver böyle şeyleri. içki haramdır. girme günaha. al ayranını lıkır lıkır iç geç olmadanda uykun gelir zaten uyu.

0|0
    0|0
  • Bira hantaldır

Votka Hızlı işidir Bazende özentidir.

Rakı Adam işidir,Keyifçi İşidir,Muhabbetine doyum olmaz Ve harbiden Bağımlılı Yapar.

Rakının kendisi değil,Muhabbeti ve sıcaklığı.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    48
Yükleniyor...