Besinlerin üzerinde ki protein değeri doğru mu?

Besinlerde yazan her değer doğru mudur? Hanımellerde 9 gr protein varmış. Yani her markaya güvenilir mi? Yazan her değer doğru yazılır mı?

0|0
2|5

En İyi Kız Görüşü

• Doğru var

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• hanımellerde 9 gr protein var demek yanlış bir ifade
    şu kadar gramda şu kadar protein/yağ vs içerir yazarlar genelde, hamurunda süt yoğurt yumurta olabilir, yemiş de katıyorlar, bunlardan dolayı 100 gramında 3 gr kadar protein olabilir, internetten baktım besin değerlerine

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Dagru olur abi yani testlerden geciyor... en azindan kagatta boyle

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Doğru olup olmadığı konusu tartışmaya açık ama ona bakarsak da Jelibonda yaklaşık 5 gram protein olduğu yazıyordu ama aynı zamanda 100 gramında 70 küsür gram karbonhidrat (şeker) mevcut. Ne anladım o zaman. Günlük alınması gereken protein miktarı içinde bitkisel içerikli besinler bile sayılmazken abur cuburların sayılması söz konusu olmaz herhalde.

0|0
    0|0
    • Demek istediğim sütte 3 gram yazıyor ama içine su katmadıkları ne malum

• Demek istediğini anladım ama bunun sonu yok. Her şeyde sahtekarlık olabilir.

• Bazıları yanlış. Abur cubur diye tabir ettiğimiz sağlıksız besinler ortalama 100 gramda 3-5 gram protein içerir. Bu proteinler düşük kalitede olduğu için sadece %60 ı kullanılır, kalanı vücuttan atılır.

0|0
    0|0
  • Doğru ama kaç gram daysa genel 100 gramını yazarlar paket 40 gr çıkar

0|0
    0|0
  • doğru

0|0
    0|0
Yükleniyor...