İnsanlığın utanç sebebi: çocuk gelinler... 5-6 yaşındaki kız çocuklarının evlendirilmesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

kimisi para karşılığında, kimisi babasının borcunu kapatmak için evlendiriliyor.stephanie sinclair dünyanın farklı yerlerinden çektiği fotoğraflarla çocuk gelinlerin dramını yansıtıyor.bizler bu yaşta evlenmekten çekinirken, 5-6 yaşındaki kız çocuklarının evlendirilmesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

link

link

Güncellemeler:
güncelle..güncelle..bu durum hakkında bilinç oluşana kadar güncelle..:)

0|0
4|12

En İyi Kız Görüşü

• kahredici diyebilirim. kocaları da çocuk istismarcıları başka bir şey değil.

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• zaten türkiye'de yaşanıyor bu evlilikler özellikle dogu kısmında 13 yaşındaki kızlar daha kızlıgını yasamadan alakasız bı adama gelin diye veriliyor..bu devlet ne zaman o taraflara gercekten müdahale etmeyi başarırsa ancak bu işin sonu gelir..egitimde şart ama anane ve örf adetleri sandıkalrı şeyi eğitimden üstün tutan insanı ne kadar egitebilirsin o ayrı konu?

0|0
    0|0
  • bunu yapan dinci yobazlardır. çoğu yobaz sübyancıdır ağzı leş gibi sapıklık kokar. başbakan dindar bir toplum istedi ama cahil.

0|2
    0|0
  • Bu kişiler idam edilmeli.

0|0
    0|0
  • Trajikomik olan şey ise bunu bazı dincilerin uygun görmesi. Ya akıl var mantık var 8 10 yaşında bir kız çocuğu evlendirilir mi? Bunu biz düşünüyoruz, yaratıcı mı düşünemiyor

0|0
    0|0
  • Onlarla evlenenler ne amaçla evleniyor asıl onu anlamış değilim. İyi bir durum değil...

0|0
    0|0
    • bende bir anlam veremiyorum ya 6yaşındaki çocuğu ilkokulda biz götürüyoruz lavobaya..o derece vahim bir durum ya..

• ha haa:D cumhuriyetle ilgisi yok ya cahillikle ilgisi var bu olayların..eğitim şart;)

• çok eskidenmiş gibisinden söyledim o anlamda değil :D sana katılıyorum

• 5-6 mı :S yok artık. onunla evlenene ne demeli bir de

0|0
    0|0
  • bu olayın 5-6 yaşa indiğini bilmiyordum oha ya ne hale gelmişler artık...

0|0
    0|0
  • bu çocuk evliliklerinin islam ülkelerinde olması şaşırtmıyor.

0|0
    0|0
  • Bence sorunun kaynağını araştırmak gerekiyor,buna neden olan şey nedir diye.Bir kere çocuk gelinler diye tabir ettiklerinizin ya tamamı ya da tamamına yakını kesinlikle müslüman ülkelerdir.Öyle ve ya böyle.Dünya da en çok sapıklık ve tecavüz olaylarının olduğu ülkelerde gene müslüman ülkelerdir,kadına şiddetin en çok olduğu ülkelerde müslüman ülkelerdir,tahsil ve kültür oranının en düşük olduğu,kitap ve gazete okumasının en düşük olduğu ülkelerde gene müslüman ülkelerdir,yani İslamiyetin yaygın olduğu ülkelerdir.Bir araştırma yaptığınızda bu saydıklarım hemencecik karşınıza çıkacaktır.Bir insan 18 yaşına kadar çocuktur,çocuk statüsündedir.Her ne kadar 18 yaşına gelmeden bir çoğu ergenlik çağına gelsede,yani biyolojik olarak değişsede psikolojik olarak ve ruhen çocuktur.Bazı öküzlerin idrak edemediği şey budur.Gidin araştırın 15 yaşında ki kız çocuğunu dedesi yaşlarda ki kişilerle evlendirenlerin yaşadıkları ülkeler müslüman ülkelerdir.Peki çocuk yaştaki kızcağızların evlendirilmesi yanlışta,bir erkeğin dört kadınla evlendirilmesi sizce doğrumudur? Bayanları mal olarak görmek değilmidir?Dişi ve doğurgan olmayı,sex kölesi olarak görmek değilmidir?Bence sorunları onun kaynağında araştırmak gerek.Bir kere hristiyanlarda çeşitli reformlar yapılmış,toplumdan tepkiler yükselmiş ve bu sayede kilise yaşamdan elini eteğini çekmek zorunda kalmıştır,bu sayede bilim adamları cadı ilan edilerek kiliselerde yakılmaktan kurtulmuştur.Bizlerin yaşadığı ülkede ise cenneteki onlarca huriyi düşündükçe ağzının suyu akan yobazlar,bu uğurda 35 aydınımızı,yazarımızı kaldıkları otelde yakmış ve de o dava zaman aşımına uğratılmıştır.Şeriatın uygulandığı ülkelerde bir bayanın yanında yakını olan bir erkek olmadan dolaşması bile yasaktır.Şimdi kimsesiz bir bayan düşünün,sokağa çıkıpta markete bile gidemeyecek.Kim ne derse desin,bunun kaynağında inancın çok etkisi var,çünkü inanç bunu mübah sayıyor.Engizisyon papazlarının,Emevilerin ve ahlaksız,fetvacı Ebu Suudların zihniyeti hala devam ediyor.

1|0
    1|0
    • ülkemizde arap dinciliği yayılmış, zoraki usüllerle baskın gelmiştir. sorun biraz buradadır. mevlana, yunus emre gibi insanların anadolu kültürü ile yarattıkları yaşam tarzı yok edilmeye çalışılmıştır.

• Neden yöneliyorlar bu tür işlere

0|0
    0|0
  • sana katılıyorum, utanç kaynağı

0|0
    0|0
  • bu gidişle yakında bizim ülkemizde böyle olacak maalesef :S

1|0
    0|0
    • böyle düşünme nedenin ne?

• anladım..ama katılmıyorum.

• siz katılmadığınız sürece zaten bunlar palazlanır böyle :(

Kızlar Ne Diyor 3

• Ulusal bir örgüt kurulmalı tüm Devletlerin ve mahkemelerin üstünde... Tüm dünyada bu şekilde şiddet gören çocuklar o kişilerin ellerinden alındığı gibi bu kişiler ( bu örnekte hem evladına bunu reva gören hemde bu kızlarla evlenen) kısırlaştırılarak çocuk yapmaları önlenmeli ki İnsan ırkı artık bu hayvan neslinden arınsın!

0|0
    0|0
  • çocuktan, çocukluktan anlamıyorlar diye değil kendilerini dahi bilmedikleri için, o kadar ki cahillikten..parası olan ile bu paraya ihtiyacı olan-geçimlilik için-arasındaki bağdan kaynaklı bir yara bu. doğuda böyle..

0|0
    0|0
  • suç sadece ailelerde değil yönetenlerinde suçu va. caydırıcı ceza vermezseler bu değişmeyecek.

0|0
    0|0
Yükleniyor...