Fitnessla alakalı bir kaç soru sorabilir miyim?

Şimdi ben Nisan da başladım spora. Ama 3 kilo verebildim. Çok düzenli gidemedim son 1 ay bir de diyette çok yapmıyorum ki yapmama gerek yok zaten fiziğim gayet güzel. Bedenim 36-38 arası değişiyor. Kilo vermeme rağmen ölçüme girdiğim de geçen hafta baldır ve bacak ölçümün de bir kaç cm artmış. Ama bedenime ve kiloma göre daha zayıf gözüküyorum. Kas kütlem arttığı için mi? Her gören ne kadar zayıflamışsın fiziğin harika olmuş felan diyor. Bir ayva göbek gitmiyor, onu bir dümdüz göremedim sanırım bir kaç ay daha var ona. :D

2. sorum ise, artık daha ağırlıklı çalışıyorum, gücüm arttı kaslarım arttı. Bayadır gidemedim spora bayramda kapalıydı, ondan mı bilmiyorum dün gittiğim de bir hamladım yine, bir de nefesim kesildi bir yoruldum. Tıkandı bir ara nefesim ağırlıkla squat yaparken. Bu normal mi geçer değil mi?

0|0
0|4

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 3

• 1. Muhtemelen kaybettiğiniz 3 kg nin bir kısmı suydu çünkü 3 ayda 3 kg kas kütlesi almış olamazsınız. Sonuç olarak vücut hem yap hem de su kaybedip bir miktar da kas aldığı ve kas tonusu da sıkılaştığı için formunuz düzelmiş.
    2. 1 haftalık ara ile hemen kondüsyon kaybedilmez. Ancak spor geçmişiniz çok değil o yüzden vücudunuz bu aradan etkilenmiş olabilir. Ağırlıkları bir miktar azaltın ve çalışmaya devam edin. Kısa süre sonra tekrar eski düzeninize dönersiniz

0|0
    0|0
    • 2. cevap yazıyorum, aslında 2 hafta da diyebiliriz ona. :( Malesef. Böyle bir boşluk oldu.
      1. cevap ise, kasım ilk baslarken 42.3 idi. şu an 43.

• Normal bir insan beslenmesine dikkat eder (kg başına kadınlarda 1.5-2 gr protein ve diğer dengeli makrolar) ve hipertrofi (kas büyümesine yönelik) antrenmanlarını haftada 4-5 gün civarı düzenli olarak yaparsa 1 sende erkek için ortalama 5 kg civarı kadın içinse 4 kg civarı (çok ortalama rakamlardır bunlar) kas kütlesi alabilir. Atrıca en fazla kas kütlesi ilk sene içerisinde alınır ve zamanla azalarak devam eder. O yüzden 700 gr kas (ki ölçümün nasıl yapıldığı da önemli) normal. Bence spordan ne beklediğinize yani hedeflerinize göre bir beslenme ve egzersiz programı uygulayın ve sabırlı olun ;)

• Soru sormak için soru soranı ilk defa gördum

0|0
    0|0
  • Birden yuklenirsen kendini sakatlarsin yavas yavas..

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...