Hemşirelik hakkında bilgisi olan var mı?

merhaba;

kardeşim ortaokula 7.sınıfa gidiyor.kendisi seneye sbs sınawına giricek ya sağlık mesleği kazanmayı çok istiyor.acaba tanıdığınız varmı?nasıl hemşirelik bizim bazı tanıdıklar var maaşıda çok iyimiş.hem bu dünyada hemşireyede ihtiyaç var sonuçta kendi ayaklarının üstünde dursun,ileride kocasından paramı isticek.insanın kendi parasını yemesi ayrı bir tat.aslında kardeşim bir kan görsün tırsar biraz.benim bile içim kalkar bir sağlık ocağına gidelim mesela bebeklerden kan vs.alıyorlar kötü oluyorum.hemşire olann yokmu forumda?

0|0
5|5

En İyi Erkek Görüşü

• Benim arkadaş okuyor. Parası iyi meslek çok zor değil. Tabi onun anlattıkları ve stajda v.s. gördükleri kadarı ile böyle.

Eğer istiyorsa hemşirelik olayını, kan ya da yara görmekten tiksinme olaylarını gördükçe atlatır.

Öyle oluyormuş, arkadaşın yalancısıyım ..

0|0
    0|0
    • senin arkadaş kandan tırsıyomuydu peki

• Kandan çok daha beterlerini görmüş. O anlatır ben tiksinirdim.. Ama alışmış işte stajlarla bile ..

Erkekler Ne Diyor 4

• en güzel meslek saglık sektörü gözü kapalı yazsın ama puanlar yükseldi baya. cok calısması lazım. lise puanları yani. kpss atanması en kolay meslek hemsire ve att . ama att o mezun olana kadar fulleyebilir asırı alım var hemsireliik güzel. ama zeki diyorsan kpss girer yüksek lır güveniyorum diyorsan en rahat saglıkta anestezidir ama kpss puanı 80 lerde falandır ama özelde hic bos kalmaz

0|0
    0|0
  • çok mantıklı oku sağlık meleyi ünidede muafsın zaten birçok dersten gir biyerlrde temiz paranı al

0|0
    0|0
  • ATT yi bıraktım :))

0|0
    0|0
  • benim birader ortopedi doktoru.adam elma kesemezdi şuan ameliyatlara giriyor.bazen anlatıyo midem almıyo dinlemiyorum:D ama hemşireler rahat olur ..sağlık okumak her yönden rahattır önemli olan kardeşinin başarılı olup okulunu bitirmesi kan gördüm bayıldım onları sorun etmesin.

0|0
    0|0
    • bencede ya.yapanlar sütten çıkma ak kaşık değil ya.daha 14 yaşında çocuk sonuçta bende o yaştaykene korkardım.öğrenir sonuçta.öyle bişey olsa kimse yapmazki o mesleği :))) bazen hastanlere gidiyoz kan aldırmak için kanı alan kız kana bakmıyor ıyy diye birde suratını ekşitiyor hayret bişeyy

Kızlar Ne Diyor 5

• ablam hemşire, hemde acilde. bir hayatım daha olsa sağlıkla ilgili bişey yapardım..insanların acılarını dindirmenin en kutsal yolu. maaşıda iyi sayılır çok şükür, dönersemayesi var, dışardan iğne yaptıran filanda olurdu eski semtteyken..iyi bişi bence

0|0
    0|0
    • ablanıza öğrettiler dimi.iğne vurmak zormu?

• hastanelerde nöbet oluyor, sağlık ocaklarında haftasonu nöbetleri oluyor. tansiyon ölçerler, doktorun istediği tahlilleri filan hazırlatırlar, işte yaralıya müdahale filan gerekebilir hepsi öğrenilir. ama işi sevebilecek yapıda bir insan olması iyi olur, öğretmenler kadar uzun tatilleri filan yok, sağlık sonuçta kötü durumlarlada karşılacak

• ben bir sağlıkçı olmasını istiyorum.kendi ayaklarının üstünden dursun ama dimi.koca elinden paramı bekliycek sonuçta.benim hoşuma gidiyor böyle hastanelerde mesela;yeni bebek doğuyor hemşire falan iğne yapıyor annesine teslim ediyor çok güzel bence Allah hayırlı olan mesleği nasip etsin İnş..:))

• öncelikle acıkta kalmak gibi bir durumu yok. farklı alanlara geciş yapma durumuda var. iş yönünden gayet olumlu bir meslekk

0|0
    0|0
    • evet,mesela öğretmende olabilir.bizleri bugünlere kim getirdi dimi ama :D

• Para icin yapılmaz severek yapıcaksın , bende hemsirelik okuyorum kan felan herseye alısıyorsun .

0|1
    0|0
    • peki güzelmi çocuklar içinmi okuyonuz büykler içinmi?sbs puanınız kaçtı acaba?

• 415di benim simdi bitti biticek, turkiyede her ne kadar onemsenmesekte iyi hemsirelik , att de var oda iyi.

• Bence bu devirde sağlık meslek lisesi okumak çok mantıklı , yaşadığınız yerdeki sağlık meslek lisesinin taban puanlarına bakmanız lazım ..Yalnız kan olayı önemli ya, kan görmeye dayanamayan biri her gün o eziyeti nası çeksin ..

0|0
    0|0
    • haklısınız birde küçük ya şimdi.yani nasıl bir kafan kanar bir düşünsene biri bıçağı saplamış karnına tiksinmezmisin :D buda öyle işte :))) birde sınıf öğretmeni olmayı istiyor bişeyleri öğretmeyi seviyor yani...şehirlerde fark ediyor..puan olarak

• Daha yaşı çok erken , ben küçükken pilot olmak isterdim , sonra okula başladık öğretmen olalım dedik, sonra ömrüm okulda geçti öğretmen olup napıcam ya dedik.. şimdi de psikoloji okuyoruz ..

Kararı ortama ve yaşadığı çevreye göre sürekli değişicektir zevk aldığı /yeteneğinin olduğu mesleği seçmesinde hep yanında olun derim ..

• Hemşirelik okuyorum tatlım. Kesinlikle çok soğuk kanlı olması lazım kandan tırsan biri bu işi yapamaz. Onların işi gücü kan zaten başka bir meslek tercih etsin

0|0
    0|1
    • kaça gidiyon canımm?sbs puanın kaç?ben ona kanı sevdiirim o zaman. :D yavrum ya çok istiyor :)))

• üni okuyorum ben. Korkmuyorm tabiki korksam ne işim olur orda

• ne güzel ama bembeyaz giyiniyosunuz bence çok güzel meslek yani..anestezi nasıl?

Yükleniyor...