Boy uzatmak ile ilgili bilgisi olan varsa yardimci olabilirmi ?

Arkadaslar yasim 18 boyum 1.80.uzatabilirsem 5 cm daha uzatmak istiyorum deneyipte sonuc aldiginiz bir antreman varmi ? kay ayda sonuc alirim ?

0|0
3|9

En İyi Erkek Görüşü

• Beslenme: bol bol su iç sık sık azar azar yemek ye, metabolizmanı hızlandırır. kahve,tuz,şeker,sigara ve uyuşturucudan uzak dur. protein tozu kullanırsan ya da protein içerikli besinlerle beslenirsen iyi olur.günde en az 80+ gram peynir 2 kase yoğurt 1 bardak süt tüket,glisemik indeksi yüksek gıdalardan uzak dur

Uyku: sırt üstü yat yatmadan önce birşeyler yeme sırt üstü yat düz bir zemine.

Hareket: boy uzatma hareketleri var internete onlara bak günde 3 set uygula . Hergün 50 kere en yükseğe zıplama yap.yüzme çok önemli yüzme yap,basketbolda olur ama basketbolda uzatan en önemli şey zıplamadır yüzme kesinlikle olması lazım kesinlikle haftada en az 3-4 kere yüzme .günde 300 kere ip atlama,hafatda 3-4 gün sprint at 1 günde uzun mesafe düşük tempo koş

Son olarakda kıkırdakların kapanmak üzereyse s3x hormonları kapanmasını sağlar o yüzden sakın mastırnasyon yapma.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• 1.80 neyine yetmiyor diyesim geldi

0|1
    0|0
  • barfiks etkilidir tabi büyüme kıkırdakları kapanmadıysa

0|0
    0|0
  • Yüz ya da basket.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Açıkçası boy uzamasının büyük bir ölümü %90 gibi bir oranı kalıtsal(genetik)özelliklere bağlıdır.Geri kalan %10 kısımın beslenme ve çevresel etkenlere bağlı olduğu bilinmektedir.Dengeli beslenip spor yaparak boyunu biraz daha uzatman mümkün ancak 4-5 cm fazlası çok zordur.Benim önerim dengeli beslen spor yap ve sağlığını çok iyi muhafaza et ortalama yetişkin bir erkek 160-186 cm aralığında olduğunda bu erkeğin sağlıklı olduğu söylenebilir.Yetişkin bir erkek 170-175 aralığında olur ve orta boylu kabul edilir.Daha üstü uzun boyludur ancak sen bu aralıktan daha uzun olduğun için zaten uzunsun.Sakın saçma sapan ticari ilaçlar kullanıp hatalı sporlarla uğraşma elinde olan sağlığını kaybedebilirsin.Bazı ticari ilaçlar ve hatalı yapılan sporlar sakatlanma ve bir çok hastalığa neden olabilir!

0|0
    0|0
  • büyüme kıkırdakların açıksa uzarsın ben uzadım şahsen 178 den 184 filan oldum 2 ay gibi bir sürede bir yaz gelsin biraz daha atmayı düşünüyom anca yazın yüzme yapabiliyom. çok etkilide bir yöntemim var .

0|1
    2|0
  • yüzme,basketbol çok klasik ama etkili

0|0
    0|0
  • tramboline bin

0|0
    0|0
  • yapınla iligi hacı kimisi 18 kimisi 22 doktora görün

0|0
    0|0
  • İp atla.5 cm. uzamasa bile 2-3 cm. uzayabilir.

0|0
    0|0
  • süt iç spor yap

2|1
    0|0
  • 18 ise yaş uzar daha basketbol oyna

0|0
    0|0
Yükleniyor...