30 yaşına gelmiş bir insanın, hayata dair neleri biliyor olması gerekir ?

bir insan 30 yaşına gelene kadar neleri öğrenmiş olması gerekir ? 30 yaşındaki bir insanın hayata dair neleri biliyor olmasını ve ne gibi becerileri olmasını beklersiniz ?

atıyorum örneğin diyebilirsiniz ki 30 yaşındaki bir insanın araba sürmeyi biliyor olmasını beklerim veya yemek yapmasını biiliyor olması gerekir veya o yaştaki bir insanın bunları biliyor olduğunu veya biliyor olması gerektiğini varsayarım gibi...

0|0
15|41

En İyi Erkek Görüşü

• ben31 yaşındayım araba sürmeyi az çok biliyorum ,ama ehliyetim yok,iyi yemek yaparım..ama yinede çok eksiğim var.keşke okusaydım diyorum.hiç olmazsa buzdolabı gibi soğuk suratlı insanların kahrını çekmezdim diyorum..yurt dışına çıkıp biraz daha fazla kazanırdım diyorum..ama olmadı..

bi insanın karakterinin tam oturma yaşı bence 30 lu yaşlar.mesela ben 20 yaşlardayken bile müslüm gürsesmiş,orhan gencebaymış bunları hayatta dinlemezdim,ancak şimdi onları dinliyorum,galiba olgunlaştım o yüzden..yok yatçaz kalkçaz gibi şarkılar cezbetmiyor beni artık.. link .kendimce doğrularımdan hiç taviz vermedim.kendi yaşıtlarım sigara yüzünden hastanelerde can verdi,kimisinin bacağı kesildi.onların gibi olmadım..hiç bir zaman terk eden olmadım.kendimi karşımdakinin yerine koydum yapmadım..hep çok basit sebeplerden dolayı terk edildim..kimi zaman sevdiğim için dayak yedim ama yılmadım ama onlar benim kadar mücadeleci olmadılar.sülalede en çok takdir edilen ben olurum ancak nedense pek sevenim yoktur..çünki onlar gibi insanları aşağılamadım küçük görmediğimdendir..bir kere bir insan ben buyum benim kriterlerim bu demeli.kendi doğrularından taviz vermemeli.verdimi bozulur o insan..

1|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 40

• 30 yaşındayım. Şimdi prize bakıyorum. İki delik var, biri çarpar biri çarpmaz - Elektrik budur.

Şimdi kibrite bakıyorum. Değersen yanarsın.

Şimdi suya akıyorum. İçmezsen ölürsün. basit şeyler, zaten insanoğlu isen 30una gelmeden merakın ya da işin yüzünden, biraz da sosyal canlı olma itibarı ile genel kültür ve aktüel konuar hakkında fikir sahibi olmuşsundur. Ya bu soru için geç kalınmış gibi.

4|0
    0|0
  • Bence akıl yaşta değil, baştadır gerçekten de. Yani bir insan kaç yaşında olursa olsun, eğer ailesinden, çevresinden ve kişisel olarak yaşadığı hayattan bir takım şeyler öğrenmemişse, bulunduğu yaşın pek bir önemi yok. Mutlaka 30 yaşına gelmiş birinin, hayatta bazı kriterleri veya genel geçer bazı kriterleri vardır. Ama bunu genellemek yanlış olur bence. Çünkü hayat herkese adil davranmadığı gibi, herkesin deneyimleri ve 30 yaşına kadar yaşadıkları farklıdır. O yüzden, benim şahsi firkrim, bunu yaş ile değil de, yaşadığı hayat, ekonomik seviye, sosyal paylaşım, aile yapısı ve çevresel faktörlerle değerlendirmek gerekir.

2|0
    0|0
  • Bence yemek yapmayı bilmek , araba sürmeyi bilmek bir zorunluluk değil ihtiyaçtır sadece ! Bilmesi gereken zorunlu şey kültürdür . Bu da kitap okumak ve film izlemektir. En az 200 tane roman bitirmiş olması ve imdb deki top 200 deki filmi mutlaka bitirmiş olması gerekir !

1|0
    0|0
  • öyle bir genelleme yapamayız malesef türkiye'de. aldığı eğitim, yaşadığı şehrin medeniyet düzeyi, yetiştiği ailenin sosyo-ekonomik yapısı, vesaire.. yani izmir'de doğma büyüme, medeni hayatın her nimetinden sonuna kadar faydalanma şansını elde etmiş bir kadın ile hakkari'de doğup büyümüş 14'ünde evlenmek zorunda bırakılmış bir kadının arasındaki farkın dağlar kadar olması gibi. globalleşme yandaşlarının suratına tokat gibi çarpıyor bu gerçek de, o kadar alışmışlar ki yarabbi şükür demeye.. velhasıl bacım böyle standart bir ırk yok, kaynaklar homojen dağılmıyor, sen hele hedefini söyle ondan sonra ne yapmam gerek diye doğrudan sor, gizlemişsin zaten kimliğini..

2|0
    0|0
  • Yüzmeyi , araç kullanmayı, enaz bir enstruman çalmayı , dans etmesini , ayakları üzerinde durmasını ,öpüşmeyi de bilsin .:/

2|0
    0|0
  • araba sürmek , yemek yapmak , sabırı güçlenmiştir , yaşadığı dert sıkıntı ve yedigi kazıklara göre tecürebe edinmiştir artık hayata karşı , bu zamanda önemli olan para tutmayı ögrenmiştir eger maddiyatın önemini aile ögrettiyse , artık bayan ve erkekler yaşamları hakkında bir çok bilgiye sahiptir , kolay kolay kandırılmaz her lafa inanmaz artık insan çünkü karşıdakinin hal ve hareketlerinden kişinin dogru veya yanlış söyleyecegini bilcegi yaştadır , ev yönetecek ve bir bayanla bir ömür geçirebilcek kadar bilgiye sahiptir en önemlisi bir bebegin sorumlulugunu taşıyabilcek yaştadır.

0|0
    0|0
  • Soru güzel geldi iştahlandım cevap yazmak için ama detayı okuyunca vakit kaybı dedim hocam.

yinede bir güzellik yapayım.

30 yaşında bir insanın bilmekten kastı yemek ya da araba sürmek olmamalı.

0|0
    0|0
  • 30 yaşıma geldim. Hayata dair pek cok ey biliyorum. Hepsini saymam imkansız ama haşla beceremediğim birsey var.

1- İnsanları hala tanıyamıyorum,

2- Bana kazık atan kişilere asla HAKlarını veremiyorum..!

1|0
    1|0
  • Hayata dair önemli olan şeyler yemek yapmak veya araç sürmeyi bilmek olmamalı.

İnsan istediği her an hayatının istediği evresinde kendini geliştirmeye müsaittir hattta bazı şeyleri istemediği takdirde öğrenebilir.

Soru güzel alkin örnekler bence çok saçma

Kusura bakma.

1|0
    0|0
  • Ya ben guzel bır soru olduğunu,sordugunu belirtmek ıstıyorum ...

1|0
    0|0
  • bir insan isterse 90 yaşında olsun gördüğü, geçirdiği kadar bilir. onun için böyle bir varsayımda bulunulamaz. bu sıradan birinden izafiyet teorisini bilmesini beklemek gibi bir şey.

0|0
    0|0
  • Herşeyi bilmeli bence herşeyiin tadını bıraz bakmış olmalı.

0|0
    0|0
  • 30 yaş üstü olan bayan 30 yaş üstündeki her erkeğe yazabilir bir örnek var ama bu sitede o kendini biliyor sölememe gerek yok:D

1|1
    0|1
  • olgun olmalı hoşgörüyle bakabilmeli.

0|0
    0|0
  • insanın kişiliğine bağlı bence 15 yaşındaki bir çocuk 30 yaşındaki adamdan daha cok şey biliyo ve yapabiliyo olabilir hayatı görmüş geçirmişliğine erken olgunlaşmasına bağlı

1|0
    0|0
  • hayatını daha olgun yönlendirebilmesini beklerim bu yaşta kocan burda napyon die sormuomu diede merak ederim :D

0|0
    0|0
  • toplumsal yaşamda yetişkin bir bireyden beklenilen tüm sorumluluklarını yerine getirebilecek sosyal olgunluğa ulaşmış olması gerekir.

0|0
    0|0
  • dünyanın kaç bucak olduğunu iyi bilmeli :)

1|0
    0|0
  • 30 yaşına kadar insanlığını kaybetmesin ve 30 dan sonra insanlığınıda bozmasın, gerisi boş

0|0
    0|0
  • ayakta durmasını, Dost düşman kim bilmeli

0|0
    0|0
  • 30 yasına geldi diye gencken yaptıklarını bırakmaması gerekir.

0|0
    0|0
  • daha hiçbirşey öğrenemedim

0|0
    0|0
  • 30 yaş üzeri bayanlar mutlaka 30/35 yaş üzeri manita yapmayı çok iyi biliyor olmalı

1|1
    0|1
  • bırak yemeyi-memeyi. aklınız midenizde. bardağı taşırmadan hayatı boşaltmayı öğrenin yeter...

0|0
    0|0
    • benim aklım midemde değil. tam aksine günü sadece 2 öğün yemekle geçiriyorum. yemeği örnek verme sebebim aslında 30 yaşında bir bayanla evlenmek isteyecek olan bir erkeğin, "benim karım yemek yapmasını bilmelidir" gibi bir beklentisi olabilir mi ? diyerekten sordum. çünkü ben yemek yapmasını bilmem. bu sorun olur mu diye ?

• hıı.. benim aklım başka yerdeymiş, özür. ben de tek ana öğünle geçiştiriyorum. arada abur-cubur. (bu arada en sevdiğim renkler siyah ve kırmızı.) neyse bak bu yemek olayı kafaya takılacak bir sorun değil. başkaları için yaşayacak değiliz. bir kadının otuzlu yaşlara gelmiş bir erkeğe, "hala bir ev ve araba sahibi olamadın mı?" demesi personele hakaret anlamına geliyorsa, aynı zamanda bir herifin de yemek yapma vazifesini bir kadına ipotek etmesi o derece abestir. daha uzun yazardım ama...

• Kararlarını doğru verebilmesini beklerim.

0|0
    0|0
  • 30 yaşla 25 yaş arasında bir fark görmüyorum 27 yaşındayım aynı 20 yaş gibi ama gelirim iyi

0|0
    0|0
  • 30 yaşına gelmiş bir erkeğin aylık en az 3000 tl geliri olması gerekir...

0|0
    0|0
  • Öğrenmenin yaşı yoktur.

0|0
    0|0
  • başına neler geldiği, hattatan ne gibi ders aldığına bağlı :p eşşekse 60 olsa da bişey fark etmez.

0|0
    0|0
  • En önemlisi hayata toz pembe bakılmayacağini bilmesi...

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    10

Kızlar Ne Diyor 15

• bu hayatta yalnızca kendinin yaşamadığını kabullenmesi gerekir. insanlara saygı duymayı bilmesi gerekir. meslek sahibi olması gerekir.

1|0
    0|0
  • 30 yaşında bir insanın hayattan ne istediğini ve kim olduğunu iyi bilmesini beklerim.

2|0
    0|0
  • 30 yaşındayım ve biliyorum öğrenmem gereken çok şey olduğunu... Ama bu tecrübesizliğimden değil tecrübelerime ekleme yapmam için...

1|0
    0|0
  • 30 yaşını gelmişte geçiyorsa hatun 30-35 yaş manita avına çıkmalıdır bulamadı mı 36-45 e de sarkar kısaca 30+ irkek tavlıyor olabilmeliymiş ahaha

0|0
    2|1
  • 30 neymiş...

dünyada görecek, tadacak, yaşanacak şeylere 3000 yıl yetmez !

2|1
    0|0
  • Kendi ayakları üzerinde durmayı öğrenmiş olmalı.30 yaşına gelmiş birinin neler bilmesi gerektiğini de bilmeli.

0|0
    0|1
  • mesela bakanlığın gençlik trenine katılamaz :/

0|0
    1|0
  • Önemli olan yaş değildir, yaşananlardır, tecrübelerdir. Çok kişi gördüm açıkçası 25 yaşında ama 35 yaşındaki birisinden çok daha bilinçli.

0|0
    0|0
    • Her gecen yilinin hakkini vermis akli basindaki birisinin yas avantajinin onune kimse gecemez.Hayat "anlayana"her gecen gun yeni bir sey ogretir

• ben hiçbişey öğrenememişim öğrenenler açıklasın bana lütfen!

0|0
    0|0
  • kadınlığın en güzel yaşlarında olduğunu bilmesi gerekir.

2|0
    0|1
  • ŞÖLE SÖLİM akıl yaşta değil baştadır...

0|0
    0|1
  • Herşeyi öğrenmeli olgunluğa erişmeli.

0|1
    0|0
  • ben bu yaşıma geldim hiç düşünmedim bunu.

1|0
    0|1
  • Ekonomi, birikim,aile yaşantısı.

0|0
    0|0
  • Hayatı anlamış seviyeli bir insan olmasını beklerim.

0|0
    0|0
Yükleniyor...