Fıtness yaparken oluşan bilek Ağrı'sı?

Arkadaşlar antrenman yaparken ağırlık kaldırıp bıraktıktan sonra bileğimde feci bir ağrı oluyor sonra 10 saniye sonra geçiyor gene kaldırdığımda gene oluyor sebebi nedir?

0|0
0|9

En İyi Erkek Görüşü

• kardeşim aynısının bacak tibiasında olan versiyonunu bende yaşadım, o yüzden doğru yere geldin diyebilirim. ben de kickboks antrenmanlarından önce herhangi bir sorunum yokken egzersize başladığımda ön iç bacak tendonumda ağrı artıyor bırakınca azalıyordu. bir süre anlam veremedim ve devam ettim sonra ağrılar da artmaya başladı antrenmanlarda. sonunda çevremin de önerilerileriyle baltalimanı kemik hastanesinde görev yapan spor sağlığı doktorlarından birine gittim ve zorladığım bölgede zar enflomansyonu olduğu ortaya çıktı, neticesinde kendi kendime yapabileceğim bir tedavi uygulayarak geçti. sen de bir spor sağlığı uzmanına görün bence çünkü şikayetinin bir tendon rahatsızlığı olduğu çok net. geçmiş olsun.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 8

• önce bileklerini güçlendir.
    kol kasların göğsün sırtın bu ağırlığa yeterli gelebilir fakat bilekler olmadan sıkıntı yaşarsın.
    riske girme sakatlık yaşamadan önce hocana da anlat durumu.
    hareketleri göstersin sana.

0|0
    0|0
  • hafif burkulma aşırı zorlamalarda oluo bende öncaya bir bilek güreşi yapıyodum,, zorluyo zorluya barla birlikte 50 kg bech press basarken 20 kg anca basıyodum şimdi 35 kg ye anca yükseldim diger aletlerde de durum böyle...
    dipnot:Antremandan önce tüm vucud 10 dk ısınmalı, bilek güreşi yapılmamalı, agırlıklar hafta en fazla 2,5 kg artırılmalı..

0|0
    0|0
  • Bileğini ısındırmıyorsun + çekiş itiş hareketlerinde bölge diresek ten çok bileğini kullanıyosun
    Bileklik alabilirsin

0|0
    0|0
  • bendede oluyor 120+kilo bench yapinca sallla

0|0
    0|0
  • kanka agırlıgı cok sıkarak kaldırıyorsan o bile yapabilir bendede olmustu böyle sızı gibi bişey bırakınca geciyordu. cok sıkmaktan olmus barı

0|0
    0|0
  • Ne zamandan beri spor yapiyorsun

0|0
    0|0
  • belki bir süre mevcut ağırlığın altına inmelisin.. zorlanmış olabilir.

0|0
    0|0
  • Kaslar gelistigi icin oluyo merak edilcek bisey yok yeni mi basladin spora

0|0
    0|0
Yükleniyor...