Sibel Üresin: Kadın cinayetlerinin sebebi kadınların çok konuşması demiş? Daha mantıksız önermesi olan var mı?

Allahım bu nasıl bir onurdur şereftir ki sadece ilgi çekmek için ölen onca insanın ardından bu sözleri edebilsin bir insan.

Sinirlendim..Paylaşmak istedim..

link

Bu da linkiymiş..

0|0
16|41

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 40

• Objektif bakılırsa! temel nedenlerden birisi.

şimdi düşünün zaten aksi olan bir adamın üstüne DIR DIR ederek giden kadının sonu bellidir! ha sakın bu lafımdan kadını öldürmek ya da dövmek haktır anlamı çıkarmayın!

Kadın cinayetlerinin kıskançlık ile başabaş giden en büyük nedenleri cinnettir. cinnet bir anda gelen ve engel olunamayan sinir halidir! böyle düşününce erkeği cinnnete iten sebepleri düşünmek lazım

*işinde sorun olan patronunu vuruyor (vurmasa da biriktirip eve geliyor sonrasını okumaya devam edin)

*Sosyal sorunları olan okulda sokakta dövüşüyor (dövüşmüyorsa yutup eve geliyor hala okumaya devam)

Ailesi ile sorun yaşayan zaten evde sorun yaşıyor yutup gelecek yeri de yok.

şimdi eve gelen sinirli erkek modelinin yanına iki kadın figürü koyalım.

1. kadın sinirli halinden anlayıp biraz alttan alıyor, Siniri geçene kadar bazı konuları erteleyip zamanını bekliyor, Kocasını elinden geldiğince hoş ediyor.

2. kadın eve girer girmez kocasının tüm gününü öğrenmek istiyor, sürekli sorular soruyor veya daha da kötüsü hiç olmadık konulardan laf sokuyor ya da DIR DIR silahı ile kafa ütülüyor.

1. modeldeki kadının cinayete kurban gitme riski 2. kadına göre yok denecek kadar azdır!

biz erkekler rahatlama alanı olarak gördüğümüz, huzur bulmak için sığındığımız yuvamızda da "sürekli" sıkıntı yaşıyor isek ya rahatlamak için başka denizlere yelken açarız (bunu kadınlar da yapıyor hiiiiç üste çıkmasınlar) ya da birikir birikir birgün patlarız...

Ben işim gereği çok gergin bir hayat yaşıyorum, Allah var eşim de beni 3 senedir hiç üzmedi. Evde rahatladığım zamanlarda oturup sıkıntılarımızı konuşur çözeriz. Sıkıntılıysam eşim bekler zamanı gelince konuyu açar, ben söylemedikçe de sıkıntımı sormaz. bilir bazı şeyleri işim gereği ona anlatamayacağımı.

Bir erkek gözüyle Mertçe düşüncemi söyledim benim gibi düşünmeyen bir erkek var ise ya hayatında sıkıntı görmemiştir ya da hayatında aile ortamı görmemiştir! sıkıntı diyince 3 milyar borcum var nasıl ödicem bir sıkıntı değildir arkadaşlar. Hayatta öyle şeyler vardır ki ne parayla ne sabırla nede emekle düzeltebilirsiniz. işte insanın gerçek sıkıntıları bunlardır! bunu yaşayanlar bilir...

0|0
    0|0
    • Eşinden ayrılmış, izini kaybettirmiş ve seneler sonra izi bulunarak öldürülen kadınları unutmuşuz..:/

• dikkat ettiyseniz nedenlerden birisi dedim ana neden değil :) kıskançlığı da ayrı olarak değerlendirdim. tekrar belirtmeliyim ki olanlara kesinlikle haklılar gözüyle bakanlardan değilim. ancak günümüzde işlenen aile içi cinayetlerin büyük kısmı Cinnet bunların da büyük kısmı aile içi huzursuzluktandır. aile içinde huzuru sağlayabilecek olan ise ailenin sevgi öbeği olan kadındır. ama dediğim gibi konuya objektif ve empati temelli bir düşünce ile bakmak lazım görmek için.

• reklamını yapıyor

1|0
    0|0
  • Bugün baska bir sorunun altina bunu yazmisdim :

"Atatürkün ona verdigi özgürlügü ayaklariya tekmeleyen, realiteye tamamen görmezlige gelen ve bir 1400 senelik kitapin onun icin kurmus hayal dünyasinda yasayan zavalli bir kadin bu Sibel Üresin."

Kadin gercek bir Müslüman. Bunlardan baska birsey beklenmez. Kadin Allah ve Peygamberi söyledigi gibi kendisini, erkeklerin ayak altina koyuyor ve kendini ve kendi cinsini her noktada erkeklerden asagida görüyor.

Saygilar

2|1
    0|2
    • katılıyorum

• Offf, tek bir yorumunda engeli yiyeceksin haberin olsun. Neye inandığını bilmeyen bir adama İslamı anlatacak değilim .

• Aman cok korktum. Ben neye inandigimi biliyorum panpis senin gibi degilim.

• Bu kadının birçok dediği şey İslami anlamda doğru ama bu dediği yanlış diye düşünüyorum. Kesinlikle kimse kimseye şiddet uygulamamalı. Erkek, ancak evliliğini kurtarmak için gerekirse kadının gözünü korkutacak şekilde bir tehdit oluşturabilir. Ancak ne demek kadın cinayetleri ? Böyle bir şey söz konusu olamaz. Peygamberimiz " sallallahu aleyhivesellem " bir ahdis-i şerifte şöyle buyuruyor : Karısını döven erkeğin kıyamet gününde davacısı bizzat ben olurum !

2|1
    3|1
    • Teşekkürler..:// Her erkek senin gibi düşünse..bak altlarda katılanlar var bu habere..:// şiddetin kendisi güzel değil..

• Kadini dövmek ama genede hala Islamin parcasi. Islamda bir Erkekin karisini Dövmesi yasak degil. Bu Hadis olsa bilem bu genede gecerli birsey.

Bu nedenlede Müslüman ülkelerinde Kadinlara siddet sayisi diger ülkelerden daha yüksek.

Bunuda söylemen lazim ve bilmek gerek.

• Pilavı lapa yapması:/

1|1
    0|0
  • o kendininde çok konuştuğunun farkında değil herhalde...

2|1
    0|0
    • bence ilgi çekmek için ne yapacağını şaşırıyor..

• o kadında türban olmasaydı tüm medya tarafından yerlere vuruluyor olurdu. bu arada örtünmeye karşı değilim ama savunmuyorumda. sadece siyasileştirldikçe gıcık oluyorum.

• denizleri kirletmeyelim :D

beni ölen insanların ardından konuşması rahatsız etti.

• Saçmalama rekorunu egale edebilecek başka birisini tanımıyorum henüz. :)

1|0
    0|0
  • mumkunse uremesin mk.

2|2
    0|0
  • sonuca giden her yol mübahtır mantığında olan bir insancık ne kadar ciddiye alınabilir ki? onu ciddiye almak ne kadar doğru? bu sözleri sadece ve sadece gündeme gelebilmek için söylemekte, diyelim ki kendi fikri gerçekten böyle düşünüyor. deli saçması ne kadar ciddiye alınabilir. eşini öldüren katil koca bile pişmanken bu laflar sadece deli saçması

1|0
    0|0
  • Doğru söleyeni dokuz köyden kovarlar :):)

2|1
    0|1
  • alev alev yanan bir kişilik sibel üresin gelsin benle bir üresin türünü ürettiğimin üresini

1|0
    0|0
  • "hanımına en iyi davranan benim cennette komşum olacaktır" (Hz. Muhammed (s.a.v)

cinsiyetin erkek olabilir karakterin yoksa bacımsın...

1|1
    0|1
    • eyvallah bacınım ...

çok biliyor ya bu hadisi kaçırmış herhalde

• şimdi anladım...hiiiiiiii...:///// sen ne demişin ben ne anlamışım..oyyyy..

• olur öyle boş ver gitsin :))

• Bence üremesin o...

1|0
    0|0
  • böyle kadınların ölmesi gerekirken masumlar ölüyo. yazık.

1|1
    0|0
  • bence IQ oranları düşük o yüzden.heleki şimdiki kezbanları alacak erkeklere allah sabır versin diyorum..

1|0
    0|0
  • şeriat isteyen ve şeriat geldiğindede kendinin daha özgür daha çok hakka sahip olacağını düşünen beyin özürlü mahlukatın tekidir

1|1
    0|0
  • Boş konuşmuş! Kadın binlerce yıldır konuşuyor. Ne alaka şimdi? Sırf gündeme gelmek için laf yapıyor.

1|0
    0|1
  • Sibel hanım haksız ve çok konuşuyor vurun kellesini

1|1
    0|0
  • sibel üremesin!

1|0
    0|0
  • Sibel hanım gerçek bir kadınmışsınız insanın kendini bilmesi kadar güzel birsey daha olamaz tbrikler saygılar .

1|1
    2|0
  • olay şu.. çok kızan olacak belki ama çevremde gördüğüm türbanlı kapalı kadınlar hep pısırık kalmıştır. kocasından dayak yemeyeğin ne gördüm ne de duydum... buradan yola çıkmış olabilir.. gerisini siz tamamlayın .

1|0
    0|0
  • Öldürülen sadece kadınlar değil çocuklarda dahil tüm insanları acımadan öldürebiliyorlar sadece kadınların öldürüldüğünü tartışmak mantıksız cinayete elbette dur demek gerekir caydırıcı cezalar verilmeliki ibret olsun

1|0
    0|0
  • Onun ben aklına oturayım. Neticemin karekökü... Korkudan ağzını açmayıp yine şiddet gören kadınlar var, onlar ne o zaman? Sibel üresin konuşmasın o zaman yoksa şiddet görür. Sibel üremeyi bıraksın...

1|0
    0|0
  • çok konuştukları doğru ama cinayete sebiyet olamaz tabi çok mantıksız teori den ibaret

1|0
    0|0
  • Biri şu kadını tatmin etse de biz de kurtulsak. Kadın doymuyor demek ki, ateşi başına vuruyor.

1|1
    0|0
  • Yazık la, kimin çocuğuysa... :)

Gündemde kalmaya uğraşan ''ezik''lerdendir kendisi bence,

ciddiye almıyor, gülüp geçiyorum.

0|0
    0|0
    • :/ biz gülüp geçiyoruz da kadın aile terapistiymiş..:////

• Medyaya yansıyan şekliyle öyle, evet;

Kaç aile, terapilerinden yararlanmış,

terapilerine katılan ailelerin sosyo-kültürel durumları ne alemde? gibi çeşitli soruların cevaplarını bulmadan,

bence ciddiye alınacak biri değil.

• sacma salak bir sebeb

1|0
    0|0
  • boktan bir konu

1|0
    0|0
  • bu kadının hemcinslerine bir gıcıklığı var zaten.

1|0
    0|0
  • Erkeklerin konuşmasındansa kadınlar konuşsun daha iyi.

1|0
    0|0
    • güzel bakış açısıymış :d ilk defa kadınlara konuşsun diyeni gördüm:D

• Çanakkale unutulmadı, unutulmayacak. O cephelerde o kadar kadınımız ter, kan döktü. Bunun hatırına bütün erkeklerin susması, kadınların konuşması gerekiyor. Asla 2. plana atılmaması gerekiyor.

• kesinlikle katılıyorum, zaten kadınlar 2.plana atıla atıla bu hale geldi, ataerkil düzenin sonuçları...

• Erkekler Devam
    10

Kızlar Ne Diyor 16

• sırf türbanlı diye onu tv ye çıkarıyorlar o da kendini bir halt sanıyor.o çok eşliliği savunmakla kalmayıp kendi arkadaşını kocasına önermiş birisi.kısacası rezil demek bile ona iltifat kalır

1|1
    0|0
    • :// Böyle söylemesin..bir gün canlı yayında bağlanırsam şaşırmayın:D

• ben bile yakalrsam bağlanabilirim.sinir oluyorum ona ve birde kendisi evlilik terapisti.hale gelll

• eneee..evet bir de böyle bir şey var...çıksın seda'ya yemem içmem bağlanırım...

• Böyle kadınlar oldukça erkekler daha çoookk hanzo gibi büyür bu memlekette.

1|0
    0|0
  • Bu ve bunun gibi zihniyetler bütün sorunların kaynağı hasta zihniyet. Bugün bir soru soruldu, erkeklere yaranmak için kadınları kötüleyen varoş zihniyet var ya, bu. Bunların eline zayıf verilmez.

1|0
    0|1
    • :// kendine yaranmak için ...reklamını yapıp seda sayan a çıkacak diye bir iki defa daha...://

• Eyvah eyvah eyvah.. Aile kurumunun köküne dinamit yerleştiriyo. Popüler şeyleri ayırt etmemiz lazım. Terapiye gidenin siniri bozulur.

• onun kafasındakiler gidiyordur ona da :/

• şiddet uygulayan ve savunan özellikle kendinden güçsüze acizdir bu kadar basit ..insanlar iki kuruş içinm insanlığı satabiliyor için bu da kendini satan bir yaratık

1|0
    0|0
  • bırakın şu saçma salak laflarıyla prim yapmak isteyen kadını.Kadınların yüz karası.

1|0
    0|0
  • bu kadında çok konuşuyo öldürek mi kızlar? yahu bu dölden yapılmamış valla.

1|0
    0|0
  • Kocasina arkadasini tavsiye eden bir kadindan ne beklenebilir ki?

2|1
    0|1
    • Ya onu anlarım..anlamam da haydi kendi ahlak anlayışıdır..fakat bu söyleminde ölen onca kadının ardından hepsine laf etmiş..:/ yazıktır ayıptır..

• Insandan saymiyorum onu. Bugunde bu soru ikinci kez soruluyor, ama sabahki soran kadini hakli buluyordu..

• evet ona cevap yazdım...ah kadınsın sen yahu..bu kadar cahil cüheyla olma yazık..

..öyle kadınlar da var işte Bellaza.. maalesef..://

• o kadına çok şey söylenirdi ama üyeliğimi iptal etmek istemiyorum.

1|0
    0|1
    • Kulağıma söyle:// muhtemelen ben de içimden aynı şeyleri söylüyorum masumaslancık

• insan olduğunu düşünen herkes benle hemfikirdir bence. o ve onun gibi yobazlar hariç

• madem öyleymiş, sibel hanım yaşamak istiyorsa artık susmayı denesin!

1|0
    0|0
  • eşine kuma seçen mercimek beyinliden baska ne beklersin ki..

1|0
    0|0
  • Ozsaygisi dahi bulunmayan kadindan ne bekliyorsun ki?

1|0
    0|0
  • şuursuzluk işte :=)

1|0
    0|0
  • onun allahı yasak etmiyor muymuş öldürmeyi?

1|0
    0|1
  • nnnnnnnnnnnvv

0|0
    0|0
  • kadına şiddete hayır sibel üremesine şiiddete evet

0|0
    0|0
  • inanmıyorum artık gerçekten de yeter , ben zaten şuna her zaman karşıyım devlet işlerinde örtülüleri ön plana almayacaksınız! ne dediğiniz umrumda bile değil ama gerçekten de devlet işlerinde dindar insanları(!) ön plana aldığınızda böyle her şeyi dine göre yapmaya çalışıyorlar ve mantık çalıştırma olayı yok .

kadınların dilleri uzamış , kadınlar erkeğin altında ezilecek bu dinde de böyledir diyor ? sibel üresin sen şimdi niye dini karşıtırma gereği duyuyorsun ki ? sonra neden geriliyoruz. bir kere toplumda kadın erkek eşitliğini sarsan senin gibi yobaz geri kafalı kadınlar , siz ne işe yararsınız ki toplumu geri tutmaktan başka off çok sinirlendim inanamıyorum ya.

1|0
    1|0
Yükleniyor...