Spor yaparken sol kulağım tıkanıyor

spor sallonunda ağırlık çalışırken sol kulağım tıkanıyor, temizlettim ama yine tıkandı hava basıncından oluyo doktor burun direğim sola daha yakın olduğu için içini daraltıyo, basınç, zart zurt, falan filan demişti sizdede oluyomu, olmaması için nasıl önlemler almak lazım

0|0
14

En İyi Erkek Görüşü

• Öyle bir sıkıntın varsa ağırlık antrenmanlarında nefesine çok önem vermelisin. yavaş alıp oldukça yavaş vererek (3 saniye) bunu biraz olsa aşabilirsin. Eskiden bende de kulak çınlaması falan olurdu. Hareketlerle uyumlu olarak düzenli nefese alıştığında bu geçiyor. Çünkü vücut zorlanırken oluşan basınç nefes kontrolü düzgün değilse zarar verir.

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 1

• Bende cardio da koşu yaparken oluyor ya...

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• başlarda bende de olmuştu. Öncelikle kulaklarında sıkıntı yok, sıkıntı nefes alıp vermenden kaynaklanıyor. hem ağır kaldırıyorsun hem de doğru nefes alıp vermiyorsun.

Şimdi sana güzel tavsiyelerde bulunacağım. Çok ağır kaldırma hareketi doğru yapamayacaksın ve istediğin bölgeyi çalıştıramayacaksın hem kendini boşuna zorlayacaksın hemde böyle tıkanacaksın.

salona girerken egonu dışarıda bırak. Önemli olan ne kaldırdığın ağırlık ne de yaptığın sayı. Önemli olan kaslarında hissettiğin yanmadır. Ben yeri geliyor 30 kilonun altına giriyorum yeri geliyor 4 kilo kaldırıyorum. Ama hiç birinde de ağırlığı kaldırmak için şekilden şekle girmiyorum. Biceps çalışıyorsam omuzların kilitli, bacakların kilitli sadece ve sadece dirseklerim hareket ediyor.

Nefes alıp vermede şu şekilde, önce harekete başlamadan içine derin bir nefes çekiyorsun. kaldırırken veya çekerken veya iterken o içine aldığın nefesi yavaşça veriyorsun ağırlık aşağı indiğinde tekrardan derin nefes alıyorsun tekrardan kaldırırken yavaşça nefes veriyorsun. Bu arada ağırlıkları kaldırırken ne momentum kullan nede indirirken ağırlığı yer çekimine bırak her zaman yavaş yavaş kaldır yavaş yavaş indir.

1|1
    0|0
    • tamam teşekkürler dikkate alırım +1 başkasını seçmemiş olsam bu cevabı en iyi seçerdim

• geçmiş olsun doktorunu bırakma

0|1
    0|0
  • 2 kulağınıda düzenli olarak doktora gidip temizlet ve spor salonuna gitmeden önce burnununda iyice temizle özellikle sol buruna iyi temizle bir sorun olmazz diye üdşünüyorum

0|0
    1|0
Yükleniyor...