Türkiyede altyapı, spor dalları ve sporcular?

besyoculara tembel gözüyle bakan, doğru düzgün antrenör çıkaramayan, işi bilmeyen antrenörlerle dolu bir milletiz.7 senedir yüzücüyüm yüzecek havuz bulamıyoruz koskoca ankarada çünkü havuzları halka açıyorlar açmalılar da ama bize havuz vermiyorlar. havuzu bulsakta antrenör bulamıyoruz adamakıllı. altyapımız her spor dalında yerlerde. siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?

0|0
2|2

En İyi Kız Görüşü

• Ülkece en önem verdiğimiz sektör futbol bu konuda, onda bile bitiğiz. yakın bir zamanda brezilya 2. lig takımlarının altyapı tesislerini inceleme fırsatı yakaladım. bizim ülkenin asırlık çınarlarında galatasarayda fb de bjk ta böyle tesis yok. yıllardır bilindik bir gerçek zaten bu konuda yeterli çalışmaların yürütülmediği :/

0|1
    0|0
    • antrenörler yetersiz spor bilimleri fakültelerine yeterli önem verilmiyor bilgisiz adamlar antrenör oluyor. Slaven Bilicin bir sözü var bizim ülkeyle alakalı çok doğru; "Bilgisi olanların yetkisi yok, yetkisi olanların bilgisi yok"

• kesinlikle. bu alandaki proje teklifleride ret yiyor zaten, benim pek ümidim kalmadı artık :D

• kaç aydır antrenör bulmaya çalışıyorum geri kaldım biraz üniversite sınavından dolayı şimdi kimse yok çalıştıracak. delirecem

En İyi Erkek Görüşü

• sporu icselleştiremedik bir türlü
    yöneticilerin çoğu cahil yiyici hortumcu taklacı vizyonsuz torpilli para babası dini bütün adamlar
    plan program vizyon misyon hak getire her şeyimiz göstermelik günü kurtarma amaçlı. yani 2 yüzersin 1 survivor yaparsın...

0|1
    0|0
    • vallaha ya ben istiyorum ki biri beni 2-3 sene üst düzey hazırlasın ama yoookkk

Kızlar Ne Diyor 1

• Herkes kendini sporcu sanyor ondan

0|0
    0|0
    • ilginç bir bakışaçısı. sence bütün suç spor yapanlarda mı?

• Herkes spor yapabilir ama sporcu olama

• senin için sporcu nasıl olur? benim için kendini spora adayanlar, pes etmeyenler iyi sporcudur. fitness yapanların sporla alakası yok onlar sporcu diye geçinen tayfa.

Erkekler Ne Diyor 1

• benim gördügüm şey hoca yetiştirmek ya da hoca getirtmek aynı zamanda fiziksel altyapı oluşturmak hepsi yüklü maliyetler gerektiren şeyler ayrıca spor ve sporcu envanterimiz bile yok, hangi dalda kaç sporcu var bunlar ne yapıyor takibi yapılmıyor, ayrıca sporcular arasındada rekabet yok sistemi ve kendi kalitesini yukarıya çekmek adına... bunlar sağlıklı işlemeyince başarı geliyor ama tek tük...

0|0
    0|0
    • devlet imam hatip açacağına spora destek verse keşke. benim boyum uzun kollarım uzun yüzme için fiziğim çok yerinde ama keşfedemiyorlar antrenör yok adamakıllı. spor kulüpleri parasızlıktan ne yapacağını şaşırmış vaziyette. böyle devletin...

• doğru diyorsun para kaynakaları yanlış yerlerde değerlendiriliyor bu açıdan haklısın

Yükleniyor...