Otobüste yaşlılara, hamilelere yer vermeyen kişileri uyarır mısınız?

Otobüste yer vermek ile ilgili soruları görünce bir anım geldi aklıma :)

Eminim bir çoğumuz yaşlılara,hamilelere,engellilere vs. yer veriyordur. Peki yer vermeyi akıl edemeyen gençleri uyarma cesaretini gösterebilir misiniz ?

Bundan 6-7 ay önce şehir içinde seyir halindeyken, otobüse bir kaç durak üst üste hamile ve çocuklu bayanlar, yaşlı ve engelli bireyler binmişti , kısacası neredeyse koltukların tamamı önceliği olan kişiler tarafından doldurulmuştu.

Otobüste yalnızca 5-6 genç vardı, biz 3 kişi yerimizi vermiştik, ancak 2 liseli genç pek oralı olmamıştı. Benim içim içimi yiyordu ama bir şey diyemiyordum.Derken benimle birlikte yer veren delikanlının sabrı tükendi ve gidip liseli gençlerin omuzuna nazikçe dokunarak, '' beyler biz daha genciz ya böyle oturmak olmaz, bak hanım teyzenin elinde poşetler var ayakta durmakta zorlanıyor'' diyerek onları yerinden kaldırmıştı.

O delikanlının bu hareketi çok ama çok hoşuma gitmişti, herkes yer verirdi ama gençleri bu şekilde uyarmak her babayiğidin harcı değildi. 40-50 yaşındaki bir birey için olağan bir davranış ancak 20 lerinin başında çok kolay olmasa gerek. Kesinlikle eşim böyle birisi olmalı dedim, o genç hala aklımda :)

Güncellemeler:
Güncelleme için çok özür dilerim.

0|0
3|13

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 12

• bende uyarırım genelde ama öyle kızlara hava olsun diye yapmam demekki ben anlattığın gençtende öte ultra delikanlıyım helal olsun bana :)

1|0
    0|0
    • evet helal sana ultra delikanlı :D

• bundan 6-7 ay önce bir kere otobüse binmiştim. 5-6 genç falan vardı. yaşlı ve engelliler binmişti. ben ve bir hanım ve bir kişi yer verdi. ama 2 liseli oralı olmamıştı. kalktım efendice ' beyler biz daha genciz ya böyle oturmak olmaz, bak hanım teyzenin elinde poşetler var ayakta durmakta zorlanıyor'' deidim. onlar da yer verdi. demek ki söyleyince oluyormuş. bu arada orada 25-29 yaşları arasında yer veren bayan tuhaf tuhaf yüzüme bakarak iç geçirdi. ne düşündü acaba...:):)

1|0
    0|0
    • Bu adam ayaklarımı yerden kesti, acaba düşsem beni tutar mı diye düşünüyordu :)

• Ben uyarırım , uyardım da . Biraz kırıcı olabiliyorum ters cevaplarda sinirime hakim olamıyorum çünkü ama gördüğüm yerde batırırım o lafı işiteceğine 100km ayakta gitmeye razı gelir eleman :)

1|0
    0|0
    • kırıcı olmadan gençlerin gururunu kırmadan söylemek önemli tabi :)

• :)

• Altunizade - Avcılar 45 km.1:30 saat sürüyor.Eğer İstanbul'da yaşıyorsan seni haftanın 5 günü sabah 6'da bu güzergahta seyahat etmeye davet ediyorum.Sonra fikirlerini bir daha gözden geçireceğine eminim.Bir insanın tüm kişilik özelliklerini yaşlılara yer vermesi belirlemez.Sakat insanlar hariç bu güzergahta yer vermem.

1|0
    0|0
    • seninkisi extrem bir durum, bir şey söyleyemem :)

• kalk yer ver diyosun bide ters yapıyo bazı şerefsizler al başına belayı

1|0
    0|0
  • Kaldıracağım kişinin gözlerinin içine bakarım zaten kalkar sonra duyarlı olmak gerekir

1|0
    0|0
  • kim olsa aynı şeyi yapardı. normal olanı yapmış ben döverdim belkide :D

1|0
    0|0
  • Herkesin aklı var fikri var ben kendim yer verirm koyun gütmeye hiç halim yokk

0|0
    0|0
  • Hayır kendilerini genç hissetsinler diye vermiyorum.

0|0
    0|0
  • kendm yer vermiyormki :D arabamda yer yok zaten :D dolusuyoz haydeee :D

0|0
    0|0
  • kimseyle uğraşmıyorum benim kendime hayrım yok zaten.

0|0
    0|0
  • seviyorsan git evlen panpa:-D

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Ben uyarırım daha oturcakmısınız görmüyomusunuz adamı diye pek çok şeyi tınlamam ama bu konuda dayanamam yaşlılar konusunda özellikle

1|0
    1|0
    • helal olsun sana valla, tebrik ediyorum, açıkcası ben bu cesareti gösteremiyorum (:

• Bu cesaret göstergesi değil aslında insanlar fazla duyarsız sadece bişey değil yol boyu kafalarını pencereye dönmekten boyunları tutulcak ondan korkuyorum.

• :)

• beende yer veriyorum ama oturana da kalk yer ver demem ki o hakkı kendimde görmüyorum bnde yer veriyorum derken hamile - çocuklu-yaşlı lara yani 35 yaşına gelmiş yemişte yemiş sonrada aman ayakta duramıyorum diyene yer vermem yemeseydin demezler mi adama

0|0
    0|0
  • Hayır uyarmam. Oturan kişinin de yorgun olmadığını nereden bilebilirim? Bana düşmez.

1|0
    0|0
Yükleniyor...