Başarının sırları nedir ?

Merhabalar sizce okulda 1. olan öğrenciler nasıl başarılı oluyor ? Nasıl ders çalışma tekniğine sahiptirler ? Zekaları doğuştan mı geliyor ?

0|0
7|12

En İyi Erkek Görüşü

• bu biraz eğitim sistemi ile alakalı bir problem deniz neden dersen dünyaya şöyle bir göz attığımız da Finlandiya, dünyada eğitim problemini en erken çözmüş ülkelerden biri. Dünyanın en başarılı okullarından bir kısmı bu küçük İskandinav ülkesinde yer alıyor. Nokia'nın diyarı Finlandiya, dünyada okuldan mezun olanların oranının en yüksek olduğu ülkelerden biri. Okuma yazma oranı ülkede yüzde yüze çok yakın ve dünyada birinci. Ülkedeki üniversite mezunlarının oranı yaklaşık yüzde 65. Ayrıca, burası, OECD eğitim raporuna göre 15 yaşındaki okullu gençlerin Matematik problemlerini çözmede dünyada en iyi oldukları ülke. Eğitim ve okul kalitesi denince Finlandiya, dünyanın örnek ülkelerinden İngiltere'yi, Amerika'yı, Çin'i ve Japonya'yı sollamış durumda. Kısacası Finlandiya, eğitimde mükemmellik modeliyle ve kaliteli devlet okullarıyla tüm dünyaya örnek oluyor...! ama bizim ülkemzide ki maarif sistemi çok farklı eğitime genelde yönlendirmeler giriyor ebeveyn yönlendirmeleri mevcut ve insan kendi yeteniğinin hangi branşta olduğunu keşfedemiyor.mesela sana bir örnek vereyim amerikalı olimpiyat şampionu yüzücü mıchael phelps 8 yaşındayken ailesi çok yaramaz olduğundan dolayı doktora götürüyor doktor hiperaktivite teşhisi koyuyor ve enerji deşarjı için yüzmeye yönlendiriyor sonuç ortada 8 dalda olimpiyat şampiyonluğu.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Mantıklı ve doğru çalışarak, zamanlarını doğru kullanarak başarıya ulaşmış kişilerdir.

Haa çok çalışmayıp sadece dersi derste dinleyip yinede çok başarılı insan yok mudur? Vardır ama tek tüktür.

0|0
    0|0
  • çalışma sitili eve gelip okulda yaptıkarlını 1 saat tekrar ediyorlar. 2 saat ders çalışıyorlar. en büyük farkları ders çalışmak ne düzenli ders çalışmak. zeka ile alakası yok

0|0
    0|0
  • Öyle zeka doğuştan falan gelmez. Okulda 1. olanlar genelde aşırı derece ders çalışırlar. Benim bazı arkadaşlarım yaz tatillerinde günde 7 saat ders çalışırdı.

0|0
    0|0
  • Bence bu iş paratikten geçiyor. Okulda başarılı biri olmamama rağmen, okul birincisi gelip, çözemediği geometri sorularını bana çözdürürdü. Beni geometride iyi yapan şeyi pratiğe borçluydum.

0|0
    0|0
  • Senin benim gibi burada takılmıyor onlar şu an test çözüyorlar.

0|0
    0|0
  • onu bende çözemedim daha

0|0
    0|0
  • Başarının sırrı istektir

0|0
    0|0
  • ders çalışmakla onlar 1. oluyor akıllı falan değiller

0|0
    0|0
  • azim,kararlılık, çözümleme

0|0
    0|0
  • Mesela onların buraya takıldığını sanmıyorum.

0|0
    0|0
  • zeka tabiikide önemli ama üniversitede tamamen ineklemeye bağlı :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• dersi derste dinliyorlar ve sonra bir tekrar

0|1
    0|0
  • Dersi derste öğrenmek, çok çalışmak ve biraz da azim ve hırs ile liseyi birincilikle bitirmiştim. Zeka önemli bir faktör ama asıl olan zekanı nasıl kullandığın. Çok zeki olduğu halde dersler umrunda olmayan ve aklını başka şeylerde kullanan insanlar da var.

0|0
    0|0
  • kardeşim başarılı olmanın neredeyse kitabını yazmıştır. dersi derste dinlemek başarı getirir diyor.

0|1
    0|0
  • valla ben lisedeyken okul 1. si olan arkadasımın tek basarısı iyi bir kopya cekmekti..

0|0
    0|0
  • azimli bir s.ıçan olmak ;)

0|0
    0|0
  • Çalışmak & İstemek

0|0
    0|0
  • ben sadece düzenli, tertipli çalıştıklarını düşünüyorum. hiçbirşeyi aksatmıyorlar :/

0|0
    0|0
Yükleniyor...