16 devşirme sporcuyla Avrupa Atletizm Şampiyonası'na katılmamız hakkında ne düşünüyorsunuz?

Türkiye adına Avrupa Atletizm Şampiyonası'na katılan 48 sporcudan 16 tanesinin devşirme olması hakkında ne düşünüyorsunuz?

Güncellemeler:
avrupa şampiyonasında 4. olduk
Görüşleriniz için teşekkürler

0|3
2|18

En İyi Kız Görüşü

• ne bekliyorduk ki, kaç olimpik merkez var bu konuda çalışmalar yürüten. olimpik hedefli sporcular kampa alınıyor, olimpik merkezlerde sporcu analiz labaratuarları, özel beslenme merkezleri, olimpik kütüphaneler, sporcular için özel rezidanslar mevcut dünya üzerinde ki örneklerinde. bu konuda bir altyapı mevcut mu bizde?

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• atletizm de bir devşirme olayı var aslında, ABD, Kanada, Fransa gibi ülkeler kendi sporcularını yetiştirmenin yanısıra hep bir Jameika, Kenya gibi ülkelerden atletlerle yarışıyorlar. böyle bir gerçek var ama yinede bu durum eleştirilmesi gereken bir durum, kendi içimizden insanlar yetiştirmeye çalışmalıyız en nihayetinde taşıma suyla değirmen dönmez...

0|0
    0|0
    • her takımda 1 veya 2 tane var ama biz durumu abarttık

• geçmiştede var anlamında dedim ama soru başlığını oluşturan soru çok doğru bir soru ve kendi içimizde tartışmamız gereken bir konu, sürekli bu yabancı isimlerle pardon ismi türkleştirerek olmaz yani, abartık kısmına katılıyorum bende...

Kızlar Ne Diyor 1

• ondan sonra mesut ozil e laf atip vatanseverlik yaparlar

0|1
    0|0
    • mesut özil alman altyapısında yetişti almanyada oynuyor biz 25 yaşında kenyalı sporcuyu Türk vatandaşı yapıyoruz

• Mesut Özil milli takıma seçilmek istemiş faka tFatih reis dur bakalım senin gibi onlarcası var gurbette, ben gel dediğim zaman gelirsin demiştir. Akabinde Mesut saplamıştır

Erkekler Ne Diyor 17

• Lafa gelince spora çok önem veriyormuşuz , geçin bu işi milyonlarca vatandaştan 50 tane sporcu çıkaramıyorsan ne alt yapısı bu

0|2
    0|0
  • Kendi ülkelerinde yerişemediği için türkiye yetiştiriyor. Sadece Türkiyede mi devşirme oyuncular her sporda örnek futbol vatandaşlığına geçiyor oynuyor hem sporcu'da başarılıysa laf düşmez. Türkiye yerine başka ülke alsaydı o zaman Türkiye'de atlet varda noluyo dopingli çıkıyor örnek nevin yanıt aslı alptekin,...

0|0
    0|0
  • Türk erkeğinin fiziğinin sıkıntılı olduğunu değil.. Spor alt yapısının geçmişten günümüze gelişmemiş olduğu bu yüzden bu adaptasyonu geçirdiğimizi düşünüyorum

0|1
    0|0
  • Önemli olan gençlerimizin imam hatipte okuması değil mi? Ne gerek var atletizmmiş, jimnastikmiş, dansmış falan aman diyeyim padişamız çok kızar duymasın sakın ! Suriyeli kalifiye elemanlar vatandaş olunca onları göndercez biz merak etmeyin...

0|3
    0|0
    • etrafımızda hiç olimpik sporcu yok, yetiştiren bir eğitim sistemimizde yok sayı olarak az gözükmesin diye transfer yapıyoruz

• Ben seni desteklemek için yazdım bizde hoca bile fazla yok

• kusura bakma ben yanlış algıladım bu haftamı antrenör bulmak için harcayacağım. inşallah bir antrenör bulurum

• Devşirmelerle üç kıtayı fethettik. Bence her dalda kendi sporcularımız olması gerek

0|1
    0|0
  • Ee ne olmuş sonuçta bizim Ay Yıldız bayrağımızı temsil etmiyorlar mı, zamanında futbolda da oldu aynı şeyler buradan rant sağlamaya çalışmak ne kadar doğru ki?
    Siz çalışın sizi alsınlar turnuvalara, olimpiyatlara orda asıl konu bizim Ay Yıldız bayrağımızın temsil edilmesi. Fransa futbol takımı neredeyse Cezayir asıllı futbolculardan kurulu ama kimse şikayet etmiyor devletine bu konudan rant sağlamaya çalışmıyor. Onlar için önemli olan bayraklarının iyi temsil edilmesi.

1|0
    0|0
    • zidane nasri gibi oyuncular fransa da doğdu fransız alt yapılarında yetiştiler biz ise sporcu yetiştiremiyoruz ve bunun nedenini sorgulamıyoruz

• taşıma suyla degirmen dönmez

0|1
    0|0
  • Olmamalı da ama fransanın sporcularının siyahi siyahi olup fransız damgası vururlarsa bizde yaparız xd

0|0
    0|0
  • Fransanın futbol takımıda zencilerden oluşuyor buna ne dersin?

0|0
    0|0
  • ben yanlış görmüyorum ya. yetenekli ise bir insan senin bayrağını temsil edebilir gayet güzel sekilde :)

0|0
    0|0
  • devşirme askerlerle savaşa girmekten daha anlamlı olduğunu düşünüyorum

1|0
    0|0
  • türkiye nin kendi alt yapısının zayıflığının dışa vurumu :D

0|1
    0|0
  • iyi yapmışız

0|0
    0|0
  • devşirmeyelimde ne yapalım 78 milyonun içinde yetenek yok :(

0|0
    0|0
  • Devşirme olması önemli değil. Önemli olan başarılı olmaları

0|0
    0|0
  • 👍🏻güxel olur TÜRKİYE temsil edilecek ise

0|0
    0|0
  • bukadar nüfus coklugunda 16 sporcumuzun daha olamamasi rezalet

0|0
    0|0
    • spor yapmak istersen işini okulu bırakman gerekiyor sporda başarı elde edemezsende hayatını kazanamıyorun

Yükleniyor...