Anne baba olsaydınız, çocuğunuzu nasıl yetiştirirdiniz ?

Aramızda annelerde babalarda vardır herhalde. çocuklarınızı nasıl yetiştiritorsunuz ?

Yada ileride Anne baba olacak olanlar çocuğunuz nasıl yetiştirirdiniz. Yani Şu an siz yetiştirilme tarzınızdan memnunmusnuz ? Baskıcı ya da geniş bir yaşam tarzınız varsa çocğunuzuda mı öyle yetştirirsiniz ? ya da daha otoriter mi olursunuz ?

0|0
3|6

En İyi Erkek Görüşü

• Çocuk yetiştirmek tek başına olmaz sanırım eşiminde karaları olacaktır.Zıt görüşlerimiz olduğunda önce eşimi ikna etmem gerekebileceğini düşünüyorum.

Ayrıca önemsediğim konularda;

Çocuğun yanında kötü kelimeler kullanmamak(3 aylık bile olsa),

Çocuğun yanında kavga etmemek,

Çocuğun bulunduğu odada TV izlememek,

7 yaşına kadar islam'ı güzelce aşılamak öyle ki başka bir fikir tarafından yıkılmasın diye,

İlerleyen yaşlarında ise anne ile iş birliği içerisinde olmak,

Sıkı takip yapmak ve bunu ona hissettirmek,

Aklımda olan daha bir sürü şey var ama üşeniyorum yazmaya.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Çocuk yetiştirmek zor.

Şimdiki anne-babalar kendileri yetiştiriyor sanıyorlar . Ama cocukluktan beri kreşe anaokuluna yollayan ya da bebek bakıcısına bırakan onlar. Sonrad a cocugumu yetiştiriyorum diye geciniyorlar. yetiştirtiyorlar oysa ki.

Bu tip cocuklar başkaları tarafından yetişiyor cocuklar. aile tarafından degil

0|0
    0|0
  • çocuğum yok ama olursa tek bildiğim kendimde oluşacak sahiplenme duygusu onu nasıl yetiştirme konusuna gelince ise onu izliyecem özgür bırakıcam buna eminim.

0|0
    0|0
  • mümkün olduğu kadar özgür ve kendine güvenecek şekilde yetiştirmeye çalışıyorum.sorumluluk verme taraftarıyım her konuda.fikirlerini dinlemek ve yorum yapmasını sağlamak gelişimi için önemlidir.

0|0
    0|0
  • Çocuğum yok henuz baba değilim bilemedım.

0|0
    0|0
  • Çocuğumun üstünde otorite kurardım .

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Kendim gibi olsun isterim kısaca..

0|0
    0|0
  • Annemden yardım alacağım benim gibi olsun çocuğum :)

0|0
    0|0
  • çok geniş yetişmesini istemem baskı da yapmam ikisinin ortasını bulmaya çalışırım

0|0
    0|0
Yükleniyor...