Major depresyonda mıyım:(?

sürekli mutsuz,karamsar,kendini eleştiren bir insanım.hiçbir şey yapmak istemiyorum.ne kitap okumak ne film izlemek ne dışarı cıkmak...bişey beni engelliyo sanki.kişisel bakımımı bile yapasım gelmiyo artık.bu hayatta bir amacım yok.neden varım ki diye düşünmeden edemiyorum:(son günlerde de bu başladı yaşamak istemiyorum artık.

0|0
2|11

En İyi Erkek Görüşü

• Psikolüjik nedenler birçok çeşittedir. İçedönük, pasif kişilik özellikleri, takıntılı düşünme, karamsar bakış açısı, geçmiş travmatik olayların etkisinden kurtulamamak, duygu kontrolünü etkili bir şekilde yapamamak, iletişim güçlükleri yaşamak ve başka psikolojik rahatsızlıklara sahip olmak gibi nedenler kişinin depresyona girmesinde önemli bir rol oynamaktadır.

Ekonomik güçlükler yaşamak, bir yakınını kaybetmek, stresli bir olay yaşamak, aile içi problemler vb. çevresel nedenler eğer psikolojik ve diğer nedenlerle birleşirse de kişi depresyona girebilmoktedir.sende uyuyamama ve kilo kaybı var mışu an?

0|0
    0|0
    • bu söylediklerinin bir çoğu var bende.kilo alamama var bende çok zayıfım zaten.ve çok uyuyorum

• neyse gizli kullanıcı olmasan sana bir kaç tavsiye de bulunmak isterdim neyse dostum en önemlisi sen kendine bir özgüven aşıla kurtuluşun özgüven de buna inan hayatında mutluluklar sana.

• :)teşekkür ederim

Erkekler Ne Diyor 10

• özgüven yok kendine güven

0|0
    0|0
  • Kendine tanımadığın insanlardan kurulu farklı bir sosyal ortam yap. Bir kurs, bir aktivite vs. gibi şeyler. Yeni insanlarla, yeni bir hobi edindikçe hayatın monotonluğu azalır.

0|0
    0|0
    • işte bunu çok istememe rağmen olmuyor olmuyor.bişey beni engelliyor.her sabap bugün dışarı çıkıcam,spor salonuna yazılırım belki diyorum yokkk gidemiyorum.

• kendi kendimi ittirmeliyiz belki de :(

• Fizikte kütlenin kendi hızı kuralı =P Bazı arkadaşların da deidği gibi bu itme gücünü sağlayacak bir insan sokmalıyız belki de hayatımıza. Arkadaş olursa, seni sosyal aktiviteye zorlar, sevgili olursa da daha bakımlı olmaya. Sevmen şart değil, zaman geçirebileceğin insanlar bul kendine. Biraz aktif olsunlar hepsi bu. =D

• mevsim değişiklikleri yapar bunu. normaldir genelde metropollerde yaşayan insanlarda görülür. çıkmak için hayatına bir heyecan katmalısın.. aşk gibi, yeni hobiler gibi..

0|0
    0|0
  • Bunalımdasın bu açık. bir psikologa görün. ama bunu kendin aşabilirsen çok daha iyisi olur. seni buna iten etken var mı? Her hangi bir şey mi yaşadın?

0|0
    0|0
    • var bir sebep.neye kalkışmak istesem hevesimi kursağımda bırakan bir sebep var.hayatı bana zehir ediyor

• Elbette ki belli tavsiyeler ama bunu bunalım yaratacak kadar takılma. Rahat ol kendinle barışık ol. Bu da klişe oldu :D

• :))teşekkürler.klişeler doğrulardan gelir.bi düşünmek lazım

• keske olsem... keske kıyamet kopsa falan dıyor musun kuzum ?

0|0
    0|0
  • evet depresyondasın. ama istersen doktora git farklı bişey de olabilir.

0|0
    0|0
  • Seninle ilgilenen birine ihtiyacın var. Mesajlaşalım iyi gelir ;)

0|0
    0|0
  • pisikiyatriye gözükseniz iyi olur .

0|0
    0|0
  • majör değil, normal depresyon olabilir,

0|0
    0|0
  • aynen harfi harfine ben sen önce gidecem ve giderkende çoğu kişi yanımda gelicek

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Ara ara herkeste olabilecek bir şey bu.Ama bir doktora gitmen senin açından çok daha güzel olur.

Hayat çok güzel yaşamaya değer.Geçmiş olsun.

0|0
    0|0
  • büyük ihtimal öylesin doktora git bence

0|0
    0|0
Yükleniyor...