Ofsayt nedir? Biri bana anlatsın?

Arkadaşlar bunu bana futbol terimleriyle en sadeleştirilmiş salak birinin bile anlayabileceği şekilde anlatırmısınız:D

0|0
15|48

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Galatasaray ve Beşiktaş maçı var mesela; Beşiktaşın kalesinin bulunduğu yarısaha içerisinde, galatasarayın herhangi bir oyuncusuna pas atılırsa ve bu oyuncu tam pas atıldığı anda, Beşiktaşın kalecisine Beşiktaşlı herhangi bir oyuncudan daha yakınsa ofsayt olur, Beşiktaş serbest vuruş kullanır

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 47

• Anlatmasi zor yinede soylemeyebildigim kadar soylerim.

Ofsayt ingilizcesinde offside deniyor.

Ofsayt bir hucum futbolcusu ve hucum futbolcu en ondeki futbolcu ve o futbolcu defansi arkasindaysa bu ofsayttir. Ama en ondeki hucum futbolcu defansi onundeyse ofsayt degildir. Bunu cizgi sekilde olmali. Ofsayt diye bisey olmasaydi cok kolay gol olurdur

0|0
    0|0
  • Hücum yapan takimin oyuncalarindan herhangi birinin, defans yapan takimin kalecisine, defans yapan oyuncularindan daha yakin olma durumuna ofsayt denir. Bundan anlayamiyorsan hicbir zaman ofsayti ogrenemeceksin, ev islerine devam bosver :D

0|0
    0|0
  • Ayaktopunda, top bir kale yönünde hareket halindeyken, o kaleye akın yapan takımın oyuncularından birinin, kaleciyle arasında karşı takımdan herhangi bir oyuncu bulunmaması durumu.

0|0
    0|0
  • Kaleci ile rakip takımın bir oyuncusu arasında topun veya kalecinin takımından herhangi bir oyuncunun bulunmaması ve aynı zamanda rakip takım oyuncusunun gol pozisyonunda olması durumudur.

0|0
    0|0
    • Ancak asist (gol pası ) durumunda pası verin oyuncunun ayağından top çıktığı anda gol pozisyonuna giren oyuncu bahsedilen ofsayt pozisyonuna düserse bu durum ofsayt sayılmaz.

• Kızın ne işi var ofsaytla mk boş kovalamayın.

0|0
    0|0
  • Kaleyi kuaför salonu kaleciyide kuaförcü olarak düşün. Kalenin önündeki karşı takım oyuncularınıda müşteri olarak düşün. Şimdi sen evden çıktın kuaföre doğru koşuyorsun bir de baktın annen arkadan bağırıyor kızım parayı yakala diye. Annen parayı attığı anda sen diğer müşterilerin önünde olursan haksızlık yapmış olursun ve ofsayta düşersin.

0|0
    0|0
  • kaleci topu diktiğinde karşı kaleye doğru yani kendi takım arkadaşına gelirse top ve o adam karşı kaleye en yakın kişiyse ofsayt olur anladın mı

0|0
    0|0
  • Top ayaktan çıktığında kaleci ile defans arasında kalan rakip takım oyunucusu

0|0
    0|0
  • ben futbolcuyum sende kalecisin, senle benim aramda senin hiç takım arkadaşın yok ama benim takım arkadaşım geriden bana pas attı ve aramızda senin hiç takım arkadaşın yok dediğim gibi, ben bu durumda ofsattayım.

0|0
    0|0
  • Şimdi sen eve hırsızların girmemesi için kapıyı açmıyorsun ya hırsızın birinin kapıyı zorladığını duyuyorsun kapının kilitlerini 1 kademe daha arttırırken hırsızın başka bir adamı pencereden girip eşyalarına çökmesi gibi düşün.

0|0
    0|0
  • kaleciye en yakın oyuncu sensen ofsayttasın demektir senden önde veya senin hizanda rakip futbolcunun olması lazım bak ne kadar da kolaymış demi

0|0
    0|0
  • bir çok anlamı var hangi anlamını öğrenmek ıstedıgıne baglı

0|0
    0|0
  • Bosver

0|0
    0|0
  • rakiplerinin en arkasındayken sana uzaktan ya da yakından pas gelirse ofsayt olur

0|0
    0|0
  • Alışveriş yaptın ödeme için kasada sıra beklerken tam sıra sana geldi, hoop arkadan biri geldi ve önüne geçti. Ofsayt.

0|0
    0|0
  • Hakemin kırmızı sarılı bayrağı kaldırması

0|0
    0|0
  • Alanbitimi

0|0
    0|0
  • +hani sen alışveriş yaparken sıra bekliyorsun ya.
    -evet.
    +he işte biri en öne kaynak yapınca haksızlık oluyor ya.
    -evet.
    +işte oda aynısı sayılabilir...

0|0
    0|0
  • bende bilmiyorum

0|0
    0|0
  • hatalı gol pası

0|0
    0|0
  • Bilmiyorum bende

0|0
    0|0
  • şunu akıl edemiyosanız sizden bir halt olmaz :D https://www.google.com.tr/#q=ofsayt+nedir

0|0
    0|0
  • Top dışarı çıktığında hakemin düdüğü iki kere otturup omuzla vurulan taca ofsayt denir.

0|0
    0|0
  • ofsayt insanın kendine yakışanı giymesidir :D

1|0
    0|0
  • 1 kadın 1erkek ofsayt yaz izle tam size göre

0|0
    0|0
  • Anlatılmaz yaşanır :D

0|0
    0|0
  • 👬. 👫 Defasın arkasında toptan önce adam olursa ona pas atılırsa ofsayt olur

🏃

0|0
    0|0
  • cezasahası içinde yapılan fauldur ofsayt :D :D

0|0
    0|0
  • Çizgiyi geçme uff olursun :D

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    17

2 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 14

• Futbol terimleriyle degilde soyle analtıyım. Bir canta icin kosturuyorsunuz. Ve o ara sen en onde kasaya elinde cantayla gidiyorsunm. herkeste arkada kalıyor. Kasa ile aranda hic bir sey yok. Bu ofsayt 😊

0|0
    0|0
  • Hemen anlatıyorum benim anlatıpta karşı tarafın anlamadığı hiç olmadı. bak şimdi, zaradasın ve kasanın önü ceza sahası. kankinde seninle. ve hiiiiç sevmediğin bir varoşta o mağazada. sıra sana geldi ama senin arkanda o varoş onunda arkasında kankin var. kankin bir kazak almış ve sıra sana geldiği için kazağı öde diye sana fırlattı. anında ofsayt al sana ofsayt.

0|0
    0|0
  • ofsayt nedir bilir misin? ... https://www.youtube.com/watch?v=uju8-5FSmKk

0|0
    0|0
  • O kadar basit değil 😀

0|1
    0|0
  • Al bak ben burdan öğrendim 😄
    0:30 - 0:40 izle güzel anlaşılır bir şekilde anlatmış:)

https://youtu.be/4FW3RAC4cRU

0|0
    0|0
  • Anlatıyorum simdi beni dinle.. Mutfaktasın bulaşıkları yıkıyosun yıkıyosun sonra tam bitti diyosun ışığı kapatıp çıkacaksın annen içerden tencereleri de yıka diye bağırıyor. İşte bu ofsayt :)

0|0
    0|0
  • Sırayı kaynak yapmak tarzında bir şeydir arkadaşım.

0|0
    0|0
  • Ofsayttir

0|0
    0|0
  • bilmiyorum

0|0
    0|0
  • Gozumde canlaniyo ama anlatamiyorum 😄😄

0|0
    0|0
  • Evet o biri bana da anlatsın

0|0
    0|0
  • Sen evden cikacam dedin babana gol kardesinde senle cikacak dedi ofsayt

0|0
    0|0
  • Adam "la salağ en ilerdeyken nasıl pas veriyim sana, ofsayt olur la" derse takım arkadaşına
    Takım arkadaşı onu dinlemez de rakip takımın kalecisine en yakın konumdayken pası bir alırsa ahan da offside olur.

0|0
    0|0
    • En yakın kişiyken diyecektim. Neyse olur o kadar

Yükleniyor...