Mesnevi okuyanlar bakabilir mi?

Gerçekten böyle bölümler içeriyor mu? ben bölümlerin içeriğini de okudum midenin kaldıramayacağı şeyler yazıyor. mevlana gerçekten bunları yazmış mı yoksa iftira mı atıyorlar bilen biri yardımcı olabilir mi

2. Cild

EŞCİNSELLİK

3155.-3160 Beyitler 137-138. Sf.

4. Cild

ALLAH’TAN VAHİY ALIYORUM;

1850-1855. Beyitler Sf. 151

2245. Beyit sf.178

Ayrıca bknz. Sf. 326

MÜSTEHCEN FIKRA;

Bir Kadın’ın kocasının önünde aşığıyla oynaşmak istemesi

3545-3550. Beyitler Sf. 283

5. Cild

KABAK HİKAYESİ;

Bir Hanımefendi,Bir Hizmetçi ve Bir Eşek...İhtirasın acı sonuçları...

1335-1420. Beyitler 112-118.sf

OĞLANCI HİKAYESİ;

Bir adam ve birlikte olduğu oğlanla sohbeti...

2497-2515. Beyitler 205-207.sf

CUHA'NIN KADIN KILIĞINA GİRMESİ HİKAYESİ

Mesnevi kahramanı Cuha'nın Kadın kılığına girip Hamamda bir kadına cinsel organını elletmesi...

3340-3425. Beyitler 272-273.sf

KADININ EŞEĞE İMRENMESİ HİKAYESİ

Bir kadının Eşeklerrin çiftleşmelerini izleyip eşeği arzulamasının öyküsü...

3390-3395.Beyitler 277.sf

BABA İLE KIZI ARASINDA CİNSEL İLİŞKİ ÜZERİNE BİR SOHBET...

3716-3736.Beyitler 302-304.sf

BİR SULTANIN BİR CARİYEYE DÜŞKÜNLÜĞÜ CARİYENİN YOLDA KÖLEYLE EVDE SULTANLA MACERALARI...

3831-4025.Beyitler 312-326.sf

0|0
2|3

En İyi Erkek Görüşü

• risale-i nur desen bilgi verirdim de mesnevi ://

1|0
    0|0
    • olsun onun hakkında da bilgi verebilirsin :) onu da pek iyi bilmiyorum herkes bir şeyler söylüyor ama

• veysel bile çözememiş olayı ben ne edeyim

• garip işler :/

Erkekler Ne Diyor 2

• Eserin tamamını okumadım ama söylenen içerikler doğrudur. İçince eşcinsellik, ensest, zoofili gibi konuları barındıran hikayeler mevcut. Mevlana neyi amaçlamıştır bilmem, konuya o kadar haiz değilim.

0|0
    0|0
    • esere sonradan eklendiğini söylüyorlar. bazı eserlerinde yokmuş o yüzden. din ayrımı yapmayan bütün insanlığa seslenen ince ruhlu bir kişi böyle hayvanca şeyler yazmış olamaz ya

• Sonradan eklendiğini sanmıyorum. Olmayan eserlerde muhtemelen yayıncı tarafından sakıncalı bulunup eklenmemiştir. Okulun kütüphanesinde vardır eskilerden kalma iyi bir çevirisi, bir ara bakarım. Mesnevinin şu an piyasada bulunan çevirileri çok kötü ve yetersiz.

• onu iyi söyledin ben de ilahiyatçıların kütüphanesine gidip sorayım. teşekkürler

• Siktir et şunu dinle: youtube.com/watch?v=iKuVKcS3O2Q

Merhaba ben hak yolundan sapıtıcı.. şeytan de, deccal de.. falan.. onlardan birisi .. :S mi, onlara mı uymu.. bilemiyorum.. da halini pek beğenmiyorum "ben"im...

0|0
    0|0
    • selam dünyalı :)

• Dur, daha güzeli var. Link veremiycem şimdi de. " Pantera - Vulgar Display Of Power " albümün adı... Linkin Park'ın Meteora'sı da iyidir ama Judas Priest de iyidir tabi.. En güzeli Iron Maiden'dır tabi.. Tam sapıtmış adamlar :d

Kızlar Ne Diyor 2

• Mevlan ile ilgili çok güzel ve sağlam kitaplar var onları oku dili biraz ağır ama Sinan Yağmur'un kitaplarını tavsiye ederim ayrıca böyle bir iğrençlik yok. Şems ve Mevlana'da bahsedilen aşk Allah aşkıdır başka bir şey değil.

0|0
    0|0
    • bu kısımlar orijinalinde yok yani ?

• Mesneviyi henüz okumadım, kendin oku ki kitapla ilgili görüş sana ait olsun. Genel olarak söylüyorum yazılan şeylerin yanlışlığını. Okuduğum kitaplardan şöyle bir görüşüm bilgim var; Şems asi denebilecek karakterde bir insan, Mevlana yürüdüğünde insanlar yolunu açarken herkesi ona onu herkese ulaştırmış...

• bunlar tamamen yalan,inanmayın böyle şeylere sadece müslümanlığı karalama amaçlı din dışı ve farklı dinlerin yazdığı saçma aşağılayıcı kitaplar.mevlanayı doğru kaynaklarda araştırabilirsin...

1|1
    1|0
    • nasıl yapacağım onu. bu kitaplar ciltler mevcut. yani aslında mevlananın değil mi bunlar? insanlara o kadar güzel öğütler veren bir kişinin ağzından çıkacak laflar değil yazılanlar çok şaşırdım okuyunca

• içimi rahatlattın ya allah razı olsun

• Amin canım sendende razı olsun...

Yükleniyor...